Смешни и безсмислени думи:)

  • 141 710
  • 536
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 4 199
Аз я знам и ползвам като ''зачубръсна'', много я обичам тази дума. Баба ми използваше ''чинчиплак'', обикновено в съчетание с гол Simple Smile

# 466
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Таралясник - раздрънкана кола.
шупуртма- това беше нещо нецензурно мисля.
шебек и т.н. о к
пищимял- някакъв вид препаска или много къса пола.
 А някой ял ли е рожкови и тартакуци верди?
Темата е забавна.

# 467
  • Мнения: 2 755
Рожкови - да, заместител на шоколада, естествено сладки. Шебек означава маймуна.

# 468
  • Мнения: 111
джвъчка, дзверче, джереме, бръмбарон, цуцанка - обръщения без особен смисъл Grinning
 Joy
Пука ми пуловера ( в превод - не ме вълнува, не ме притеснява).
Ше те пера като мачка на кьоше. - (невъзможно за превод)
Ше те пера като пръч у габер. - (невъзможно за превод)

Ич ми не дреме (не ме вълнува)

И още много има, но не се сещам на момента

# 469
  • София
  • Мнения: 3 298
Тахтавица Grinning - буболечка от неясно какъв вид  Grinning
Използва се в съчетание с "налегнали са те тахтавици", когато искаш да опишеш на някого (снахата примерно!) мнението си за хигиената в дома му ... Joy
но! не е въшка, нито хлебарка, дааа... какво знаете вие...  Naughty  Joy
много се смях на темата  Grinning

# 470
  • Мнения: 3 784
Да не е дървеница? Някъде бях чела обяснение на думата тахтаба - било дървеница.

# 471
  • София
  • Мнения: 3 298
хах, hairy rabbit, уцели десятката!  Joy (не че съм сигурна, но мисля, че нещо такова са имали предвид )

# 472
  • Мнения: 4 199
Тахтаба е дървеница.

# 473
  • Мнения: 78
Не прочетох всички страници и затова се извинявам, ако някой вече я е споменал (въпреки че много се съмнявам Grinning) -  на мен ми е много любима думата "синявица".  Grinning колко хора ще се досетят какво е?

# 474
  • Мнения: 91
Винаги много съм се смяла като малка, когато се търкалях по леглото, прабаба ми все ми викаше "Стига си се клечила"  Joy hahaha

# 475
  • Мнения: 1 710
Хаха, рожкови пък нашите баби казват на охлювите. А синявица казваме на синина, като се удариш и посинее.

# 476
  • Мнения: 11 573
Не прочетох всички страници и затова се извинявам, ако някой вече я е споменал (въпреки че много се съмнявам Grinning) -  на мен ми е много любима думата "синявица".  Grinning колко хора ще се досетят какво е?
синка, синина?

# 477
  • Мнения: 78
Не прочетох всички страници и затова се извинявам, ако някой вече я е споменал (въпреки че много се съмнявам Grinning) -  на мен ми е много любима думата "синявица".  Grinning колко хора ще се досетят какво е?
синка, синина?

Да! Значи не е толкова странно, затова се изненадвам на хора, които не могат да разберат за какво става дума.

# 478
  • Мнения: 2 407
Не ги срещнах, ако ги има се извинявам
Разкозясал - подивял, не стой мирно
чикне - някой който не стой на едно място
изкуджасал - нещо което се е развалило
михлюзино ми е - един такъв мързел ме е налегнал Joy

# 479
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
окалдешкам - къпя се
загуцвам се - присяда ми
филолозин - филолог

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт