езикови курсове при приемни сем. в Англия

  • 5 429
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
МОЛЯ някой който е изпращал детето си на такъв курс да сподели как става

# 1
  • София
  • Мнения: 320
Моята дъщеря ходи вече 3 лета в Англия, но в Колеж на общежития,не в приемни семейства. Ние пътуваме чрез една фирма(незнам дали мога да пиша име на фирма тук). Има поне 4 фирми ,които знам аз . Ако се свържете с някоя ще ви дадът много изчерпателна информация. Имат и дебели цветни каталози ,в които са снимани колежите и подробно са описани подробностите и цените.

Обикновенно летните училища са за 2, 3, 4 или 6 седмици, като средно цената на седмица е 700 паунда.
Включва всичко: 20-25ч седмично часове по английски, храна пълен пансион , спортове и клубове.

В някой училища някои спортове се заплащат допълнително като конната езда например.

Самолетния билет не се включва в цената.

До колкото имам спомен от каталозите, цената е малко по малка за настаняване на дете в приемно семейство от колкото в общежитието.

Ако нещо друго по конкретно те интересува питай.

# 2
  • Мнения: 114
Еми ДА нещо подобно ме интересува.Сина ми е на 14г. и искаме тази год. да го изпратим на такъв курс .Ако е удобно дай фирмите ,които организират или препоръчай някоя от която сте доволни,че се притеснявам.Не сме го пускали досега никъде сам камо ли в чужбина ! newsm78

# 3
  • Мнения: 114
Пиши ми на лични за фирмата с която вие пътувате ,ако се притесняваш....

# 4
  • Мнения: 1 073
Пиши и на мен, моля. Аз, също се интересувам.

# 5
  • Мнения: 155
И аз бих искала информация за фирмата, от която сте доволни.

# 6
  • Мнения: 170
ще помоля и на мен да ми пратите фирмата ако не е проблем

# 7
  • София
  • Мнения: 320
Ще се опитам да систематизирам информацията, но пак казвам тя е от нашия личен опит:

В средната цена ,коята дадох по горе влиза всичко без самолетния билет. Учебните часове по английски език ( 20-25ч.седмично), храната ( пълен пансион), всички спортове,занимания и екскурзии. Тръгваше само с джобни пари за подаръчета .

Обикновенно фирмата купува самолетните билети за да може да летят заедно децата, но ако  някой има предпочитания за друга сам.компания, мисля няма да е проблем. След като пристигнат децата на летището се посрещат от представители на съответните училища. Чакат ги с табелки с имената на децата или на училището и няма опасност да не бъде посрешнато детето.Ако има други деца да се изчакват от други полети  се изчакват, ако не ги превозват с бусове или с кола  в училището.

Препоръчвам да се настаняват децата в общежитието на училището , защото например в лятното училище в което беше дъщеря ми имаше деца от 25 националности. Настаняват ги в стаи по 2,3 или повече деца от различни държави, никога с дете от бг.Децата в стаите си комуникират на английски допълнително ,което е един голям плюс.На всяка къщичка от общежитията има училищен наставник,който ги наблюдава и им е в помощ . Той ги буди сутрин .Следва закуска и заниманията по английски език от 8ч. до 13ч. След това обядват. Обикновенно имат избор на поне 3 менюта. Има колежи с много хубава храна има и с не толкова добра. Например миналата година дъщеря ми се оплака ,че само макарони и спагети имало подсякаква форма, докато в друго училище имало по 5 менюта за избор.
След обяда следва задължителния спорт или клуб, който си избираш предварително и за седмица.Ние например бяхме на конна езда всеки ден.  Яздат от първия ден децата по поля през рекички. В някои училища задължителните спортове и занимания се заплащат, в други влизат в цената. След него от 16ч до 18ч следва спорт по избор. Обикновенно има много възможности като плуване, волейбол, тенис на кортове и др. Вечерята е към 18ч. Вечерта завършва с дискотека или караоке,кино, представление на клубовете.
Както сами виждате децата нямат време за скучаене.

Екскурзиите са събота и неделя с автобуси организирани и много интересни за децата . Ходили са до лондонската зоологическа градина, Оксфорд, Кеймбридж, Брайтън.

Ако имате въпроси съм на среща.

# 8
  • Мнения: 170
интересува ме за цялото обучение примерно за 4 седмици колко струва обучението ако не е проблем. А ако не е удобно прати линк на някоя от фирмите с които сте ходили вие

# 9
  • София
  • Мнения: 320
Забравих да вметна ,за пътуването и посрещането на летището.

Децата от съответната фирма са облечени в едноцветна изкряща тениска с надпис на фирмата, по което също ги познават представителите на училищата от другата страна.

Никога не сме имали проблем с посрещането.

Първата години тя беше на 11  и пътува сама . Посрешнаха я и я дадоха на един мъж, който я откара сама към училището. Бяхме се притеснили доста, но мъжът беше шофьор към училището, и понеже нямаше никое друго българче в това училище се е наложило  да пътува сама.

Харесва ми ,че знаеш всичко предварително като програма, часове на посрещане, пристигане, занимания и всичко се изпълнява на 100%.

# 10
  • Мнения: 170
много благодаря за бързия и изчерпателен отговор ще ги разуча и ще реша

# 11
  • Мнения: 1 073
И аз благодаря за изчерпателния отговор. Още се колебая дали да изпратя двамата ни синове, защото са малки: лятото единия ще е на 11, а другия на почти 10 newsm78 Ще с епритеснявам доста, как ще се оправят сами там.....

# 12
  • София
  • Мнения: 1 274
Моето дете ходи на курс във Франсис Кинг колидж и отседна в семейство с къща и 2 деца - идеята беше да комуникира и извън колежа само на английски. Беше на 15 г. когато ходи и много му хареса. Освен обучението в колежа имаха и спортни мероприятия организирано. Колежа е в Лондон, на много удобно място, почти до метро станция - Глосестър роуд.

# 13
  • Мнения: 5 708
Моето дете ходи на курс във Франсис Кинг колидж и отседна в семейство с къща и 2 деца - идеята беше да комуникира и извън колежа само на английски. Беше на 15 г. когато ходи и много му хареса. Освен обучението в колежа имаха и спортни мероприятия организирано. Колежа е в Лондон, на много удобно място, почти до метро станция - Глосестър роуд.
Може ли да дадеш повече информация?Каква е цената,за колко време,само ли пътува детето?

# 14
  • Мнения: 4 204
Бихте ли ме насочили с линкове, как да търся такива възможностти в нета.
Моя брат живее в Бирмингам.Синът ми ходи всяко лято на гости. Искам тази година да го запиша на нещо подобно в техния град.всяка информация ще ми е полезна.

Общи условия

Активация на акаунт