Раничка на шийката на матката

  • 5 403
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 405
Прочетох всичко до тук, наистина когато става въпрос за здравето не бива да правим компромиси. Но ние не сме лекари. Докторите казват "няма страшно, нормално е, лекува се". И аз лекувах раничка, с обгаряне. След 1 година пак се появи, въпреки, че ме увериха, че няма да се повтори.На 6 месеца ходя на преглед, но цитонамазка ми казаха, че ще ми вземат година след обгарянето, нямало проблем.
Има ли специалист в този форум, който ще ни даде отговор?
Ако има, нека ни посъветва, защото ние НЕ сме информирани, НЕ знаем какво ни е, лекарите не казват всичко.
Вече ще бъде ЗАДЪЛЖИТЕЛНО за жените да посещават гинеколог веднъж годишно - това е супер, но ще се правят ли подробни изследвания?
Например на мен не са ми правили Колпоскопия, за която споменавате.
Как да си изискаме всякакви изледвания, като цялата ни здравна система е в окаяно състояние?
Аз и на 3 месеца бих си правила изследвания, ама знам ли какви?Дори и да си платя за прегледите, дали ще ми направят необходимите пълни изследвания?
 newsm78

# 31
  • Мнения: 235
Здравейте, доста се писа по този въпрос, но никъде не пише от какво се получава раничката. Зараза, по наследство, ...???
Последния път когато бях на лекар ми казаха че и партньора трябва да се лекува!
Възпалението /раничката/ предава ли се по полов път?


И аз си задавах същите тези въпроси до преди няколко седмици.
Тук, във форума, дискусията се води паралелно в няколко теми. Най-пълното обяснение за раничките, техните видове, за връзката между ранички, папилома вируси и ракообразуване открих в дир-а в този постинг. Прочетете и съм сигурна, че много неща ще ви се изяснят.

# 32
# 33
  • Мнения: 3 663
Прочетох всичко до тук, наистина когато става въпрос за здравето не бива да правим компромиси. Но ние не сме лекари....
никани, това за здравната система е и вярно и не е вярно
дали ще се направи колпоскопия или някакво друго изследване зависи от преценката на лекаря, а не от здравната ни система
аз самата никога не съм имала проблеми с нарпавления за прегледи от личната или с пускането на изследвания от гинеколога
ако има нужда да се прави изследване непокривано от здравната каса ми се обяснява какво и защо и се прави
факт е, че касата не покрива част от изследванията, но това е една друга и много обширна тема  Confused
иначе на мен първата ми цитомазка след операцията е месец след това, и следващата вече е след година

# 34
  • Мнения: 3 663
но аз съм си виновна...сега ще си нося бремето Confused

Не казвай, че ти си виновна, защото не е така. ...
принципно си права, но в моя случай, ако ходех редовно на прегледи както сега, може би нямаше да се стигне до там .. просто имаше един период, в който си мислех, че като нямам никакви оплаквния няма нужда да ходя на прегледи... а това в никой случай не може да бъде критерий
но човек като си изпати тогава му идва акъла  Confused

# 35
  • Мнения: 2 309
между другото ПАП се покрива от здравната каса и при рутинни прегледи на мен винаги са ми го пускали без даже да ме питат искам ли...
в моя случай след като ме изгориха преди 3 години, раничката пак се възпали, оказа се че имам гъбки, които след като изчистих тя се успокои, това което мен ме притеснява е как ще ми се отрази на раждането, няма ли там където е гореното да се сцепи шийката...

# 36
  • София
  • Мнения: 13 206
Здравейте, доста се писа по този въпрос, но никъде не пише от какво се получава раничката. Зараза, по наследство, ...???
Последния път когато бях на лекар ми казаха че и партньора трябва да се лекува!
Възпалението /раничката/ предава ли се по полов път?


И аз си задавах същите тези въпроси до преди няколко седмици.
Тук, във форума, дискусията се води паралелно в няколко теми. Най-пълното обяснение за раничките, техните видове, за връзката между ранички, папилома вируси и ракообразуване открих в дир-а в този постинг. Прочетете и съм сигурна, че много неща ще ви се изяснят.

Ей тоя постинг се скъсах да търся оня ден, за да го пусна в другата тема.... Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 13 206
между другото ПАП се покрива от здравната каса и при рутинни прегледи на мен винаги са ми го пускали без даже да ме питат искам ли...
в моя случай след като ме изгориха преди 3 години, раничката пак се възпали, оказа се че имам гъбки, които след като изчистих тя се успокои, това което мен ме притеснява е как ще ми се отрази на раждането, няма ли там където е гореното да се сцепи шийката...

Ама чакай сега... някъде нагоре писах, че раничката всъщност не е рана.... т.е. тя не може да се възпалява или успокоява... Едно възпаление може да попречи за изграянето й и затова първо се лекува възпалението. Иначе при теб сега нищо не може да се направи докато си бременна. Аз бях с много голяма раничка с изменение в клетките. При раждането имах разкъсвания колкото за едно шевче (което не ми сложиха). Родих бебе 3,9 кг. с недеформирана глава (което предполага, повече разкъсвания). Понеже не ми сложиха шевчето сега си имам проблеми. Не стига, че си имах раничка, ами сега шийката ми зее отворена и точно границата между двата епитела е изложена на атаки, защото няма как да се прибере.... Според мен не се притеснявай за разкъсвания при раждането, изгаря се само горния слой и той зараства, не е предпоставка за разкъсвания.

Прочетете внимателно постинга на Никам (който е гинеколог) в дира и ще си обясните много неща.

# 38
  • Мнения: 2 309
като казвам възпалява имам предвид, че епитела е червен и раздразнен поне така ми обясни лекарката, а действително в моя случай проблема беше че ме гориха без да се ме проверили за протичащи инфекции - хронични хламидии, разбира се далеч съм от мисълта че е рана в действителния смисъл на думата

# 39
  • София
  • Мнения: 13 206
като казвам възпалява имам предвид, че епитела е червен и раздразнен поне така ми обясни лекарката, а действително в моя случай проблема беше че ме гориха без да се ме проверили за протичащи инфекции - хронични хламидии, разбира се далеч съм от мисълта че е рана в действителния смисъл на думата

Стискам ти палци, не се притеснявай за раждането! После ще оправиш проблема!

Общи условия

Активация на акаунт