Ваксини и Ваксинационни Програми 3

  • 67 313
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 483

INFANRIX е новото име на Pentaxim.
Поздравления на лекарката, че е избегнала една ваксина! НЯМА от какво да се притесняваш!

Нещо май бъркате... Wink
Инфанрикс е 3 валентна(ДТК) ; Пентаксим-5 (Дифтерия, Тетанус, Коклюш,Полиомиелит и Хемофилус)
Призводителите също са различни...
 Rolling Eyes

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 687

INFANRIX е новото име на Pentaxim.
Поздравления на лекарката, че е избегнала една ваксина! НЯМА от какво да се притесняваш!

Нещо май бъркате... Wink
Инфанрикс е 3 валентна(ДТК) ; Пентаксим-5 (Дифтерия, Тетанус, Коклюш,Полиомиелит и Хемофилус)
Призводителите също са различни...
 Rolling Eyes


Има и 5 валентна Инфанрикс http://www.vaksini.bg/8/view.html . Вече не слагат Пентаксим, а нея, търга за ваксините е спечелен от ГлаксоСмитКлайн  Peace

# 737
  • Мнения: 9 483
Аха..-ама името не е само "Infanrix" (както е написано от VSD; респективно аз говоря за посочената ваксина) , ами "Infanrix-IPV Hib"....което е различно..

# 738
  • Мнения: 9 483
Все тая е как го е написала VSD... След като е по ЗК, значи не може да е трикомпонентната Infanrix, защото тя никога не е била безплатна, а и изискванията на Наредба 15 за имунизациите вече не позволяват да се поставя тя...

Еми не е все тая, защото става дума за различни ваксини...просто бива да се пишат правилно, за да е ясно за коя иде реч..И трикомпонентната Инфанрикс, педиатъра на нашия син я поставя безплатно (аз не желаех Пентаксим-говоря за 2010г) .

# 739
  • Мнения: 8 585
Аха..-ама името не е само "Infanrix" (както е написано от VSD; респективно аз говоря за посочената ваксина) , ами "Infanrix-IPV Hib"....което е различно..
Може да бъдеш сигурна, че е Infanrix-IPV Hib! Педиатрите искат да имунизират с всичко! Интересно само защо въпреки защитите, които осигуряват са все по търсени и болестите не изчезват, а се превръщат в хронични, дълготрайни и...охх, дълга тема! който има очи и уши....
Пак глупости... .

# 740
  • Мнения: 4 753
Все тая е как го е написала VSD... След като е по ЗК, значи не може да е трикомпонентната Infanrix, защото тя никога не е била безплатна, а и изискванията на Наредба 15 за имунизациите вече не позволяват да се поставя тя...

Еми не е все тая, защото става дума за различни ваксини...просто бива да се пишат правилно, за да е ясно за коя иде реч..И трикомпонентната Инфанрикс, педиатъра на нашия син я поставя безплатно (аз не желаех Пентаксим-говоря за 2010г) .

Педиатърът може да прави каквото си иска - нали за това е доктор...  Laughing  Иначе, ако поставя трикомпонентната Инфанрикс вместо Пентаксим след дата 01.04. 2010 г., то педиатърът нарушава Наредба 15 за имунизациите - факт:

"Приложение № 3 към чл. 9, ал. 2

4. (изм. - ДВ, бр. 82 от 2006 г., в сила от 10.10.2006 г., изм. - ДВ, бр. 57 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Биопродуктът за извършване на задължителна планова имунизация и реимунизация срещу дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит, хемофилус инфлуенце тип Б е комбинирана петкомпонентна ваксина срещу дифтерия, тетанус, коклюш с ацелуларна компонента, инактивирана полиомиелитна ваксина, конюгирана хемофилус инфлуенце тип В ваксина (ДТКаПиХИБ)."
   Wink

Не че на някой му пука особено...  Laughing

# 741
  • Мнения: 3 484
Изключително нездрав интерес провокират в мен увеличаващите се пневмонии при бебета!!! Сигурно поставената им ваксина така гради имунитет.... newsm78 Mr. Green

Последна редакция: нд, 19 юни 2011, 22:56 от Мечка Малинарка

# 742
  • Варна
  • Мнения: 493
Благодаря на всички за коментарите. Нека направя уточнение: написах INFANRIX, защото само това виждам да е написано в имунизационния паспорт на сина ми. След него има дата на поставяне, наклонена черта "665В", което не зная какво означава, а и не смятах, че е важно.

Педиатърката ми каза, че не са поставили другата ваксина, защото от ЗК не са им я доставили, едва сега са я получили и ще ни я поставят на следващата консултация, заедно с новия прием на тези две ваксини. Знам обаче, че вторият прием на вече пропусната през втория месец SYNFLORIX се прави през третия месец. И как едновременно ще се направи първи и втори прием? Предполагам, че като цяло поставянето на тази ваксина ще се измести с месец напред. Честно казано малко се притеснявам да се доверя изключително на педиатърката ни, но и май нямам друг избор... И все пак за себе си знам, че е грешка от нейна страна да не ми спомене даже, че трябва да се направи ваксина, която обаче в момента липсва.

# 743
  • Мнения: 3 695
Имаш избор и още как. Аз не бих позволила и не позволих да сложат на детето ми по 2 ваксини наведнъж. Казах категорично, че Синфлорикса го отлагам и толкова /после реших изобщо да не го слагаме/. Сега съжалявам, че изобщо позволих да му бият ваксини, но това е друга тема. Детето си е твое и отговорността за него е твоя. Ако му стане нещо от ваксината няма да знаеш от коя точно е, а на педиатъра изобщо не му пука.
Успех!  Peace

# 744
  • Мнения: 9 483
VSD , едва ли ще поставят 2 дози ваксини (пропуснатата и сега полагащата се) наведнъж Peace
Колкото и скапани педиатри да има, то не са малоумни.
Иначе поставяне на 2 различни ваксини в един ден, не виждам какво ви притеснява....изключвам подскачането за "против" изцяло ваксинирането Mr. Green

# 745
  • Мнения: 9 483
Ами 5/7 валентните какво са??
Нали те били по-добри, че не се бодяло детето повече...че не се вкарвали повече "помощни" в-ва и бля-бля...


Допреди няколко години се подскачаше с/у живите; после махнаха живите-заподскача се с/у броя имунизации...сега какво е на ред newsm78

# 746
  • Варна
  • Мнения: 493
По принцип аз съм "за" ваксиниране на децата ни. Все пак и ние като малки сме били ваксинирани. Друг е въпросът с какво точно ваксинират днес децата ни. Да не говорим, че условията на живот са съвсем различни от тези по време на нашето детство. В крайна сметка колкото и да не обичам ваксинацията, страхувам се от последствията от това да не ваксинирам детето си.

tini-mini, относно педиатърката: мисълта ми беше, че избора ми е дотам, че бих искала да имам доверие на педиатърката, за да се чувствам сигурна. Естествено, че последната дума е моята Simple Smile Това ми е първото дете, разбира се близките ми дават съвети, но в крайна сметка за едно тримесечно бебе бих искала да имам компетентен лекар зад гърба си...
Аз малко се отплеснах от темата, моля за извинение  Sunglasses Всичко това е само мое мнение  newsm53
Нека да попитам нещо, дано не повтарям някоя тема във форума. Кои от всичките съществуващи ваксини според вас са най-наложителни, и кои са напълно безсмислени?

# 747
  • Мнения: X
Нека да попитам нещо, дано не повтарям някоя тема във форума. Кои от всичките съществуващи ваксини според вас са най-наложителни, и кои са напълно безсмислени?
Ами според мен трябва да разгледаш списъка с болести, които третират и да си избереш коя ти се струва страшна и не искаш детето ти да боледува от нея и коя ти се струва не толкова страшна.

# 748
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Работата е там, че са забравени епидемиите от болести, за които вече има ваксини. За това на хората им е лесно да скачат против тях.
Като тръгне една епидемия, смъртните случаи са много и тези измислени ваксини са стопирали разпростаняването на болестите. Има единчни случаи на увередени деца, но и от болестите също има.
Природата има начин да ни регулира - къде болест, къде ураган, къде земетръс...

# 749
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Темата тук не е "За и против ваксините". Една групичка отново обърка темата си.
Темата достигна лимита си от 50 стр. и може да пуснете следващата.

Общи условия

Активация на акаунт