Постоянно кърмене, едва издържам...

  • 26 648
  • 113
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 220
Здравейте мамчета. Кърмя на поискване, но май взех да съжалявам, че нямаме режим. Моля ви помагайте. Мисля, че бебка изживява т.нар. скок в растежа от 7 дни е ад за мен, като скачени съдове сме. Единия ден цока 13 часа без спиране и аз щях да колабирам. Нямам сили за нищо, с Мм се караме, няма кой да свърши домакинската работа. Махна ли цицата почва рев, от 7 до 13 часа яде през 3 часа, но после... и не е глАдна явно, защото гърдите ми стоят пълни. Помохнете ми да вкарам някакъв режим. Останах без кръст и ръце, всичко беше толкова приятно преди тези 7 дни. Папкаше на 3-4 часа, вечер тъкмо взе да прави по- големи паузи. Аз ли нещо сбърках незнам  #Crazy

# 91
  • Мнения: 5 173
Детето на колко дена/месеца/години е?

# 92
  • Мнения: 220
На един месец е, наддаваме добре 1 кг за месец, не е проблем че нямам кърма...

# 93
  • Мнения: 6 769
Според мен са я почнали коликите и така се успокоява. След като се нахрани, пробвай да се "замениш" с биберон-залъгалка. Само период е, много сте мънички още. За домакинската работа, не се кахъри. Много сте мънички, бебето е приоритет  Naughty Мъжът ти да я върши и толкова.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 25 258
ТМ да вземе да се освести и да разбере, че домакинската работа в момента е на мнооого заден план! Бебе на месец не се слага на режим, и да се опитваш няма да успееш, ако то не реши да си създаде такъв. Периодд е вашето, ще отмине. Бебето е много малко и това е единственият му начин за общуване - да се гушка и да съче. И на мен ми се е случвало, минава и се забравя.

# 95
  • Мнения: 373
Здравейте мамчета. Кърмя на поискване, но май взех да съжалявам, че нямаме режим. Моля ви помагайте. Мисля, че бебка изживява т.нар. скок в растежа от 7 дни е ад за мен, като скачени съдове сме. Единия ден цока 13 часа без спиране и аз щях да колабирам. Нямам сили за нищо, с Мм се караме, няма кой да свърши домакинската работа. Махна ли цицата почва рев, от 7 до 13 часа яде през 3 часа, но после... и не е глАдна явно, защото гърдите ми стоят пълни. Помохнете ми да вкарам някакъв режим. Останах без кръст и ръце, всичко беше толкова приятно преди тези 7 дни. Папкаше на 3-4 часа, вечер тъкмо взе да прави по- големи паузи. Аз ли нещо сбърках незнам  #Crazy

Здравей! Храни си я без да и слагаш режим- на поискване. Нормално е да се случва това, аз също бях като теб, тъкмо накърмех моят син и след 30 минути пак почваше да върти юмруче да ми показва, че е гладен. Давай пробиотик за успокояване на още недоразвитата бебешка система. Както вече момичетата по-горе са упоменали би могло да са колики. Според мен не и давай биберон залъгалка все още, тъй като сукателния процес тепърва се оформя. Тук където живея биберонът залъгалка е забранен до навършване на детето на 3 месеца.И все пак ти ще си прецениш.  Би могла да допълваш временно кърменето с АМ, за да може така да  я/го приспиваш.Що се отнася до домакинската работа, ако има някой който да ти помага, го помоли да я върши временно, а ако трябва да се справяте сами както е и моят случай твоят съпруг трябва да разбере,че спокойствието вече свърши и трябва да ти бъде опора в труден момент.Приятен ден!

# 96
  • Мнения: 10
Здравейте искам да споделя и моя опит по темата ,и аз имам подобен проблем. Моето дете е на месец почти без 4 дена ,почти всяка нощ на храненето в 1/2-3 колкото е часа моята беба решава че ще яде цяла нощ и не ме оставя намира буквално 4-5 часа ,иска нещо да смуче постоянно но мен започват да ме болят зърната ,иначе денем яде половин един час и заспива толкова непробудно ,че не мога да я събудя.Лекарката ме посъветва да я отуча от това хранене като и давам вода постепенно ,но ми е трудно да я накарам да пие вода.След като имах нервна криза едната нощ снощи след като се наяде в 1 и видях ,че работите отиват натам и дадох биберон така я карахме до сутринта .Поне успях да се наспя,знам че не е хубаво с биберона ,но просто не знаех какво да направя.Ако можете да ми дадете някакви съвети какво да правя ще ви бъда много благодарна.

# 97
  • Мнения: 5 173
Аз я преместих на нашето легло. Около седмица бяхме 24/7 скачени. Точно около първия месец. Минава. Аз също се изкуших за биба, но моята дама отказа и никога не е смукала.

# 98
  • Мнения: 373
Здравейте искам да споделя и моя опит по темата ,и аз имам подобен проблем. Моето дете е на месец почти без 4 дена ,почти всяка нощ на храненето в 1/2-3 колкото е часа моята беба решава че ще яде цяла нощ и не ме оставя намира буквално 4-5 часа ,иска нещо да смуче постоянно но мен започват да ме болят зърната ,иначе денем яде половин един час и заспива толкова непробудно ,че не мога да я събудя.Лекарката ме посъветва да я отуча от това хранене като и давам вода постепенно ,но ми е трудно да я накарам да пие вода.След като имах нервна криза едната нощ снощи след като се наяде в 1 и видях ,че работите отиват натам и дадох биберон така я карахме до сутринта .Поне успях да се наспя,знам че не е хубаво с биберона ,но просто не знаех какво да направя.Ако можете да ми дадете някакви съвети какво да правя ще ви бъда много благодарна.

Обърнало си е детето режима. Може да минава през криза на израстване. И аз съм била така, то май много майки са.И сега сме така  мен ме болят зърната и мажа с Ланолин, ама каква файда като след час пак съм на ринга, а вече не сме малки на 8, 5месеца сме. Може да го слагаш при Вас, понякога това действа добре, поне спат повече по-спокойни са.

# 99
  • Мнения: 10
Здравейте искам да споделя и моя опит по темата ,и аз имам подобен проблем. Моето дете е на месец почти без 4 дена ,почти всяка нощ на храненето в 1/2-3 колкото е часа моята беба решава че ще яде цяла нощ и не ме оставя намира буквално 4-5 часа ,иска нещо да смуче постоянно но мен започват да ме болят зърната ,иначе денем яде половин един час и заспива толкова непробудно ,че не мога да я събудя.Лекарката ме посъветва да я отуча от това хранене като и давам вода постепенно ,но ми е трудно да я накарам да пие вода.След като имах нервна криза едната нощ снощи след като се наяде в 1 и видях ,че работите отиват натам и дадох биберон така я карахме до сутринта .Поне успях да се наспя,знам че не е хубаво с биберона ,но просто не знаех какво да направя.Ако можете да ми дадете някакви съвети какво да правя ще ви бъда много благодарна.

Обърнало си е детето режима. Може да минава през криза на израстване. И аз съм била така, то май много майки са.И сега сме така  мен ме болят зърната и мажа с Ланолин, ама каква файда като след час пак съм на ринга, а вече не сме малки на 8, 5месеца сме. Може да го слагаш при Вас, понякога това действа добре, поне спат повече по-спокойни са.
Да мисля ,че с времето ще се нормализират нещата ,вече гледаме да я държим будна денем тормозим я Simple Smile но в крайна сметка ,тя си решава сама ,но аз не се ли наспя поне за 6/7 часа просто не ставам за нищо на другия ден ,а да спя денем не става ,домакинство ме 4ака 0,о. Мен ми казаха да се мажа с Гермастан- то има ли някакъв ефект?

# 100
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Аз доста често заспивах докато се кърмехме легнали. Като се разбудех го намирах заспал до мене с отворена уста на 1мм от цицката.  Laughing

# 101
  • Мнения: 5 173
Моята и тогава не пускаше. След 2 нощи, прекарани в полу-легнала поза и полу-заспало състояние - я преместих в нашето легло, защото не издържах. Тъъъъкмо започнаха да ми се оправят рагадите, зърната ми отново цъфнаха като майска роза. Мазах с Лансинох, Гармастан, Дефламол, в общи линии, с всичко, което ми беше препоръчано.

# 102
  • Мнения: 6 769
При новородени трябва много да се внимава при кърменето в легнала позиция нощем. Има риск от задушаване ако майката заспи. Аз бях винаги много уморена нощем и легнала не кърмех. Чак като стана на 4 месеца почнах да я кърмя легнала. Веднъж заспах и като се събудих бая се уплаших, но тя се беше дръпнала настрани.

# 103
  • София
  • Мнения: 2 348
 Ако майката не е дрогирана, не приема лекарства, в семейството няма пушачи, детето е здраво и не спят на мека пружина, кърменето в легнала поза може да бъде страхотно облекчение в нощните грижи за бебето. Слуховете за задушаване са малко преекспонирани по филмите, струва ми се.
   irina89, Гармастана трябва да се отмива преди кърмене, а миенето предразполага гърдите към разраняване, за това, ако искаш да ползваш крем, можеш да опиташ с ланолинови кремчета, те не се отмиват. А можеш да минеш и без крем, а след кърмене да размазваш кърма по зърното и да оставяш на въздух да засъхне. Кърмата прави чудеса с кожата.
 А както описваш, че бебето като засуче, не те пуска часове, да не би да не ѝ е удобно и да не успява да се нахрани? Можеш да опиташ да я нагласяваш така, че да няма никакво напрежение нито в нея, нито в твоето тяло. Сменяш гърдите, ако се налага... може пък да предпочита да ѝ тече по-силно и като си сукне от по-пълната гърда, да заспи.

# 104
  • Мнения: 373

   irina89,  А можеш да минеш и без крем, а след кърмене да размазваш кърма по зърното и да оставяш на въздух да засъхне. Кърмата прави чудеса с кожата.

Съгласна съм за кърмата аз също го правя особенно вечер когато толкова ми се спи, че не ми се ходи до банята да си слагам Ланолин.Аз даже ползвам кръмата и като отпушващо средство при запушен нос на малкия, действа идеално.

Общи условия

Активация на акаунт