До майките на дечица, които учат 1-4 клас в НМУ Любомир Пипков?

  • 12 950
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 195
За 1 клас изпитът по инструмент (за тези, които  се започват от предучилищна -пиано, цигулка, виолончело, ударни) е  2 или 3 пиески по избор от началните школи и може би една гама  за струнните. Трябва детето да се подготвя задължително при учител от училището.

За инструментите които се започват от 1 клас - флейта, китара, виола изпита е само по солфеж.

Приравняване може да се прави след всеки клас, като се държи изпит  по солфеж и инструмент на нивото на приравнявания клас.

След 4 и след 7 клас всички деца кандидатстват на общо основание и тогава влизат и много нови деца с  инструменти, които се започват късно - кларинет, обой, тромпет, арфа, валдхорна или пеене (народно, класическо, поп и джаз).

Последна редакция: пн, 04 яну 2010, 11:07 от veto

# 16
  • София
  • Мнения: 2 356
Здравейте,

записала съм час при местна преподавателка в читалището до нас за уроци по пиано.
Иска да види детето за да прецени дали става за свирене.

Имате ли представа как ще преценя тя, защото не знам какво да кажа на детето - ако кажа, че отиваме да свири, а не я харесат ще се разочарова. Всъщност не знам има ли наклонност или талант освен, че смятам, че пее вярно.

# 17
  • Мнения: 2 359
  Може да й кажеш, че ще я заведеш при една учителка, защото там има готино пиано и ще може да го изпробва и да си посвири.

# 18
  • Мнения: 195
Имате ли представа как ще преценя тя, защото не знам какво да кажа на детето - ако кажа, че отиваме да свири, а не я харесат ще се разочарова. Всъщност не знам има ли наклонност или талант освен, че смятам, че пее вярно.

Може да и кажеш, че отивате да питате дали има свободни места да се запише при нея. Подготви я, че може да я пита нещо, за да разбере  дали е достатъчно голяма за да свири на пиано. Ти си я познаваш, знаеш какво да очакваш от нея в такава ситуация. Моята щерка може да мълчи или да отговаря лаконично ако не е мотивирана или подготвена, че е важно да покаже какво знае.

Госпожата вероятно ще я накара да изпее песничка или да повтори последователност   от пляскания (почуквания). Моята са я карали да  покаже, например, палеца на лявата ръка, показалеца на дясната и т.н... (около 4 год. беше)   По-скоро ще  иска да види дали има интерес и дали може да се концентрира за да се работи с нея.

Мисля, че едва ли учителката ще откаже да я вземе.   Каквото и да покаже детето, все пак щом сте отишли явно  има интерес, а абсолютно немузикален човек няма, още повече дете което тепърва се развива.

Успех!

# 19
  • Мнения: 1
Здравейте, малко късно пиша по тази тема, но искам да кажа че това у-ще е превъзходно.
Освен , че децата ни там се обучават, преподавателите ги учат на труд, дисциплина и отговорност.Въпросната г-жа Дамянова е наша класна и няма по-добър преподавател от нея в началния курс.Това мога да споделя.Относно основните предмети, никога не е пропуснала да им даде допълнително домашно, особено сега в ІV клас, когато ни предстоят и матури.Преподавателите по специалните предмети, няма спор - професионалисти.
Така че , записвайте се спокойно стига детето да го влече.

# 20
  • Мнения: 2 359
  Дъщерята на Мистрал, какво стана?

# 21
  • София
  • Мнения: 2 356
преподавателката ни се отказа да работи в читалището преди прослушването ни Sad

# 22
  • Мнения: 592
Здравейте момичета,аз искам да ви попитам задължително ли трябва детето да се подготвя при учител от училището.Много ми се ще дъщеря ми да си продължи при тази г-жа при която е в момента,но това значи ли ,че няма да бъде приета в 1-ви клас там?
Тя сега септември ще е предучилищна,така,че имаме още година време.

# 23
  • Мнения: 2 359
  Буба, мисля, че не е задължително.

# 24
  • Мнения: 195
Ако искате направо за 1 клас да кандидатства с пиано, най-добре е да ходи на уроци при учител от училището, не е задължително, но е е силно желателно  Wink. Вашата госпожа може да е много добра, но дали е наясно с критериите на комисията и нивото, което се изисква на изпита. Много често в училището отиват деца свирили в читалища или при частни учители, които имат грешна постановка или са много изостанали и е много трудно после за самите деца, а и  за учителите  да се поправят нещата,  коства много време пари и нерви.

Може да отидете поне на консултация при преподавател от НМУ, да види какво и как  свири детето и ако всичко е наред,  значи госпожата ви е добра и продължавате при нея. Ако се окаже, че не сте на прав път ще имате време да вземете мерки.   

Общи условия

Активация на акаунт