Отосклероза :(

  • 2 813
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 844
Здравейте,
Днес бях на УНГ,защото от известно време забелязвам,че с едното ухо чувам малко по-слабо.
Направиха ми аудиометрия,обективно има леко намален слух и на двете уши.
Лекарят ми каза,че има съмнение за отосклероза.Изписа ми капки,за да видим дали ще подействат/защото може и да е от запушване на евстахиевите тръби,не знам правилно ли го изписвам Rolling Eyes/.След месец пак ще ми направят аудиометрия,за да видим дали се е повлияло положително.Ако не е,най-вероятно съмнението за отосклероза ще се потвърди. Sad
В нета прочетох,че при отосклерозата има и шум в ушите,но аз нямам такъв.
Може ли някои да ми даде по-конкретна информация за това заболяване?Разбрах,че отосклерозата не се лекува,а се развива прогресивно и води до глухота,единственият изход е операция.
Много ви моля,ако някой знае нещичко,нека сподели,защото много се притесних,не искам да оглушавам. Cry ooooh!
Освен това ме интересува има ли това заболяване връзка с бременността-с мъжа ми искаме бебе,но все още не бебеправим.
Трява ли да побързам с бебенце/докато заболяването не се е развило/ или напротив,трябва да се изчака?
Простете за глупавите въпроси,но не съм наясно,а и много се стресирах. Hug

# 1
  • Мнения: 1 893
Здравей! Аз съм оперирана от отосклероза на двете уши преди15 години. Тази диагноза се поставя от много добър специалист пo УНГ. Аз изгубих 2 г. .през които ме лекуваха с капки и др. глупости.  За съжаление,единствения изход е операция. Не знам дали има връзка с бременността,аз тогава не бях раждала. Ако искаш повече информация , пиши ми на ЛС.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт