Избор на миялна - Ariston, Hoover, Beko и брой перки

  • 10 728
  • 16
  •   1
Отговори
  • Paris, France
  • Мнения: 14 029
Моя съседка трябва тези дни да купи миялна за поне 12 комплекта. Предишната и съдомиялна беше Whirlpool, но след 10г и няколко повреди е решила да си купи нова, тъй като за парите, който трябва да плати за поправка ще купи нова, че и препарати. Иска голям обем, защото ядат в огромни правоъгълни чинии, които трудно се събират и мият в нормална. Миялната трябва да има:
- деликатна програма за кристал
- ежедневна, която наистина да мие и суши (моята няма, излизат мокри)
- интензивна на поне 65-70°
- кошница за прибори а не чекмедже
- самопочистващ се филтър
- до 45 децибела
- горната кошница да е с поне 2 нива и да има ит 2те страни застопорител за чаши
- долната кошница да е с ниски релси вместо шишове или поне 2 реда шишове да падат

Не държи на цвят или марка, може да няма екран, половин миене, отложен старт
 
Аз и предложих да си вземе една Беко, ето тази:

http://www.laredoute.fr/vente-lave-vaisselle-dfn-6833-s.aspx?pro … &numberpage=1

Видяхме я в магазин и се оказа, че филтърът не е самопочистващ се, отгоре няма перка, ами само пръскалка и кошниците са малко паянтови.

Видяхме една миялна на Хувър, в която тя се влюби, особено в кошниците, които са наистина най-добре и просто замислените, които някога съм виждала. Като погледнах на тавана, не само перка ами и пръскалка няма. Продавачът призна, че това определено не е плюс, но само няколко имаха перки и пръскалки. Тези без как мият newsm78. Ето я хубавицата, цъкнете на снимките за да видите вътрешността:

http://www.ciao.fr/opinion_images_view.php/OpinionId/1132438/Img/64727436

Хареса и една Аристон, но никъде я нямаше изложена за да видим има ли перка или пръскалка отгоре. Имат ли Аристон душ или перка отгоре? Ето я:

http://www.3suisses.fr/FrontOfficePortail/FicheProduit/36503/87419.html

Питах в друга тема, да питам и тук: Миялните без пръскало на тавана как измиват съдовете в горната кошница? Съдовете не пречат ли на струята вода от перката под горната кошница да достига до повърхностите отгоре? Има ли някой такава миялна от която да е доволен?

Гледахме и други марки с турбо сушене, защото новите икономични хич не сушат, но с това е съгласна да направи компромис. Видяхме, че Faure, Electrolux и други имат допълнително сушене, но никъде не ги видяхме изложени

Благодаря за мненията и предложенията.  bouquet

# 1
  • Мнения: 803
Невена, минималните изисквания са перфектни.
Компромисите и аз бих ги направил/не ми трябва дисплей, отложен старт, цвят, дизайн/.
Да вземе Хувъра, нищо, че няма перка/пръскалка/ отгоре.
Имам една Зероват на 15 години- няма пръскалки.
Перки под двете кошници само си се въртят, мие перфектно , както модерната Бош-едногодишна.
Понякога в столчетата на винените чаши остава малко водичка /много вино пием Laughing/, но не й придирям.
Виж, сушенето е задължително да е качествено. Ако после ще ги бършеш, за какво си я пускала машината?

# 2
  • Мнения: 8
Ние сме с Електролукс.За 12 прибора-3 пъти клас А.Суши много добре.Тиха е.С перки на долна и горна кошница,измива добре.Филтъра не е самопочистващ.4 програми-като едната е 70°.Горната кошница е на 2 нива.Но долната е с шишове,които не падат.Но това не пречи да нареждам там и тенджери и тавички.Аз съм доволна от работата и.Измива много добре дори и на еко програмата,която е с най-ниска температура 50° и най-кратка.Модела е 63021.На цвят е бяла,не е за вграждане

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 703
Nevena Virolan здравей, аз съм с Беко от 10 месеца ( 12 комплекта) доволна съм.
Има кошница за приборите има и чекмедже, 8 програми, има допълнително сушене , горна кошница е на две нива, долната и падат два реда от шишовете, могат и на половина двата реда шишове да падат и това е много удобно , поне за мен.Има отложен старт, има и за кристал на 40 градуса,има бърза програма на 65 градуса за час.
Ако има нещо друго питай Grinning
ето я сладураната: http://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/(xcm=bulgarian& … 1B25732)/.do?rf=y

Последна редакция: ср, 16 дек 2009, 09:49 от щастливка - мързеливка

# 4
  • Paris, France
  • Мнения: 14 029
Здравейте,

Имаме ново притеснение за Хувъра. Погледнахме упътването и видях, че 3 от програмите са само миене и едно изплакване с гланц. Нито едно междинно. Вижда ми се малко. Няма нито едно плакнене с чиста вода. Знам, че новите са такива ама чак пък толкова Shocked. Тук е упътването, на френски:

http://www.hoover.fr/products_notices/41024177.pdf

На 14 страница (от 17) са програмите и само интензивната има задължително плакнене преди плакненето с гланц.

Дедо, специални благодарности за мнението  bouquet. Бош са добре измислени машини. Даже евтините модели имат допълнително сушене, ама нямат специален бутон, натискат се 2 едновременно. Пише го в упътването, ама кой да го чете Mr. Green За чашите на крак, накланяй ги малко, така не остава вода в дъното! Ама и да остава, голям праз, на 2 ракии не се вижда. Наздраве! Мислиш ли, че едно плакнене с гланц ще отмие препарата?

lina33, Електролукс ще ги погледнем. За новите АЕГ Електролукс не чета добри мнения, аз от АЕГ съм била много доволна.

щастливка, май клоним към Беко. Имам въпроси, понеже, предполагам, твоята е 6837 а ние гледаме 6833 и те са еднакви като електроника, само вътре чекмеджетата май са различни. Би ли погледнала в упътването колко плакнения има едночасовата на 65°, може и другите програми? На модела, който гледаме не пише, че филтърът е самопочистващ, но май е. Той и да е, трябва да се чисти, де! В чекмеджето за прибори май само ножове могат да влизат. Аз не обичам чекмеджета, пипкаво е да се редят а и понякога водата не достига до там. Ако, както ви четох, ежедневната измива всичко, дори загорели тави, нея поръчваме! Само дано да плакне повече пъти.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 703
1. бърза програма- 20 минути , 35 градуса,миене,изплакване със студена,изплакване с топла вода.
2. мини програма - 30 минутна, 35 гр. , миене, изплакване със студена, изплакване с топла вода.
3. деликатна - 40 градуса,предварително миене,миене при 40 гр. , изплакване със студена,изплакване с топла вода , сушене
4. икономична-50 градуса,предварително миене,миене при 50 гр. , изплакване със студена,изплакване с топла вода , сушене
5.експресна- 58 минути, 65 градуса,миене при 65 гр. , изплакване със студена,изплакване с топла вода , сушене
6.интензивна - 70градуса,предварително миене,миене при 70 гр. , изплакване със студена,изплакване с топла вода , сушене
7.хигиенична - 70 градуса ,миене при 50гр., миене70гр.,изплакване със студена,изплакване стопла при 50гр.,изплакване с топла вода
8. автоматична-процеса на миене се адаптира със замърсеността на съдовете.

В чекмеджето си нареждам и вилици и лъжици, и шипки и всякакви други прибори, и кошницата за прибори ползвам тя е разглобяема на три така в зависимост от броя им.
преписано  bowuu
дано да съм ти помогнала, и аз ги гледам на ново тия миялни, ще вземам за нашите но 45 см , та ако някой има от тях да каже с подробности.

Последна редакция: ср, 16 дек 2009, 10:57 от щастливка - мързеливка

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Зероват на 15 години.

и аз и аз... Перфектна е на фона на съвременните боклуци.

Невена, в БГ ли ти е приятелката?
Само да вметна, че ако е тук, то марката Хувър си е чиста "екзотика". Разбираш ме, нали?

# 7
  • Paris, France
  • Мнения: 14 029
щастливка,   bouquet, златна си, да знаеш! Много, много ти благодаря за отделеното време. Извинявай за неудобството, но никъде в нета не намерих упътването за да се ориентирам. чекмеджето на модела тук е под горната кошница и е мъничко, не е голямо чекмедже като тези за прибори, които са колкото чекмеджетата за съдове. Нямах време да го огледам, видя ми се малко, както и да е. Във всички случаи там щипка не може да влезе. Програмите са наистина много добре измислени. Имам познати с 6836, по-новата 6832 и те никога не ползуват интензивната програма или повече от един час на 65° и всичко им излиза сухо и чисто, чак ме е яд, че не съм с такава Mr. Green.

За 45см - защо не вземете Бломберг, майка се ориентира към такава. Абсолютно същите програми като твоята. Виж тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=451169.0

Щастлива, има ли някъде в нета упътването на твоето Беко, езика няма значение?

Шани, Хувър са доста популярна марка, но не за миялни. Пералните им са невероятни. Не навсякъде има всички марки. Тук няма Бломберг, например, Зануси не съм виждала. Аз за Зероват от вас чувам, нямаше и да зная, че съществуват. Права си, че в днешно време уредите са  ooooh! Във Франция ще купуваме миялната.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 703
За упътване в нета не знам, от книжката го преписах, а за Бломберг незнам за  сервиза нищо,това ми е важно, а за Бекото ми е под ръка Wink(наш много близък приятел) и по негово мнение за ремонт в сервиза им са най малко от марките който продават на българския пазар.

# 9
  • Paris, France
  • Мнения: 14 029
За упътване в нета не знам, от книжката го преписах, а за Бломберг незнам за  сервиза нищо,това ми е важно, а за Бекото ми е под ръка Wink(наш много близък приятел) и по негово мнение за ремонт в сервиза им са най малко от марките който продават на българския пазар.
- за Бломберг питай в темата! За Беко и тук са много добри отзивите. Те всъщност са една технология с Бломберга и вътре частите са същите  Laughing, чети в темата. И само да те питам на твоята има ли възможност да пуснеш само сушене. Примерно имаш гости, миеш, но не са сухи, може ли да ги досушиш? Или допълнителното сушене може да се зададе само в началото на програма за миене?

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 703
говорех с нашия приятел и ми каза че и Бломберга ги сглобяват в Турция за нашия пазар, били купени от КОЧХОЛДИНГ и са един сервиз
за сушенето само с програма зададено допълнително Simple Smile

# 11
  • Paris, France
  • Мнения: 14 029
говорех с нашия приятел и ми каза че и Бломберга ги сглобяват в Турция за нашия пазар, били купени от КОЧХОЛДИНГ и са един сервиз
за сушенето само с програма зададено допълнително Simple Smile

Бломберг за всеки пазар ги сглобяват в Турция Laughing, дори и за нашия. А без да зададеш допълнително сушене суши ли ги добре, в смисъл ползуваш ли изобщо допълнително сушене или няма нужда? Аз не ползувам, щото падам малко екологична, ама госпожата си ги иска сухи, особено като има гости, тоест, всеки ден Mr. Green.

За Бломберга съм писала доста в другата тема. Тук има само една миялна Бломберг в 3 сюис каталога с 1-2 програми повече от твоята, само 42 децибела, перфектна, ама 800 евра. Ето я:

http://www.3suisses.fr/FrontOfficePortail/catalogue_fra/maison/g … rg-gsn9585xb.html

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 703
винаги натискам бутона за допълнителното и като наглася и гланц на по високо съм установила че нямам капки и съм доволна, директно прибирам по  места посудата Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 095
Хубаво си говорите вие точно за моята болна тема - купуване на съдомиялна.
Ходих днес да гледам такива с транспортни дефекти и имаше 2 на Hoover за 480 и 520лв. Забелязах, че няма перки горе. Ето я:


http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/4783990/c_1/1|c … hers|14418677.htm


Тези с транспортни дефекти как се разбира дали не са и втора употреба, че като знам какво се прави преди с колите, които се внасят.  ooooh!

Другата е Беко:
http://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/(xcm=bulgarian& … C1B61CE)/.do?rf=y

Та голяма дилема. Хувър каква марка са? Да не излезе после скъпа с ремонтите? newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: ср, 16 дек 2009, 18:38 от gevestra

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
gevestra, купи си Беко-то. Има части.
Хувър-а не е ясно, дали се поддържа на 100% от към части в БГ.

Общи условия

Активация на акаунт