Медуза - грозна джебчийка

  • 1 672
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 414
Да ви кажа пък на мен колко смешно ми стана днес като заведох челядта на една непозната градинка, то не за друго, ми щото до съответния магазин ходих, та отпред люлки, пързалки, рекох айде да поседнем Ането да хапне. А там майки, майки, сума. Та поизгледаха ме, сякаш пък са я препикали тая градинка и е тяхна територия, ма както и да е. Може и да е било щото мойте деца голи, боси, на всичкото отгоре Ането увита в "парцала" (слинга нали). Ама айде, дотук добре, само ме гледаха накриво като седнах на една от пейките. Сядам значи аз на единия край, ама съвсем съвсем на крайчеца, понеже на другия край седят чанти на други майки, да не би да седна на мястото на някоя. Майките гледат зорко. Седим си ние, Цоко дъвче мазна мекица с голи ръце, а като усети пясък под краката си си изу джапанките и зашляпа бос. Това сигурно им дойде много, но връх на наглоста ми беше като извадих и цица и опа-опа подкърмих Ането. Една от майките вече не издържа на напрежението и дойде и премести чантите... ????!!! Аз #Crazy, пък като ми стана едно смешно.... бре, дръжте ме, ще взема да преджобя някоя чанта, ей сегичка, само да извадя цицата от устата на Ането...

# 1
  • Мнения: 6 243
 Joy Joy Joy
Голям майтап, душаааа. Ти що не извади една шепа семки и да й дадеш да се успокои малко на тая патка.

Без майтап, и мене ме гледат натерсене, като седна в "непозната" градинка. Някои хора се вземат твърде много насериозно  Wink

# 2
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Хаха- медузоооо- разкрита си - горе ръцете грозна джебчийкоо:)(или май беше горе циците)
Ей такива мами "собственички" на безценни пясъчници и пързалки най- ги обичам.

# 3
  • Мнения: 5 228
Хайде сега признай си, че нарочно си вадиш циците по градинките, за да отвличаш вниманието и по-лесно да джобиш "мамите".  Обаче не са ти се вързали жените на номерата.  Simple Smile

# 4
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ами така де! С туй кърмене - циганска работа  Shocked Следващата стъпка е да им преджобиш чантите! Прави са жените!  Grinning

# 5
# 6
  • Мнения: 8 462
Да ,циганска работа е кърменето! Simple SmileЕто днес пред НДК му направихме едно голямо циганско кърмене и взаимно си преджобихме чантите Wink.
Ти все пак не можа ли да му купиш на туй дете една количка?Такива хубави колички продават сега.Мъчиш детето,недей така!За справка,откъде е цитата,питай Мери! Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 2 164
 rotfImbo rotfImao

И това за непознатите градинки е вярно, ама много важно  Mr. Green!

# 8
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Айде Мери - разправяй:)

# 9
  • Мнения: 35 961
срещата наистина беше супер! а да знаеш как ни заглеждаха нас хората - 20 майки, като през цялото време около 1/3 от нас кърмеха!!! купон!

# 10
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
еееей пак съм изтървала ooooh!

# 11
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
 newsm62 newsm62 Joy Joy Joy Joy
Как смееш да ходиш по "чужди' градинки, че и по пейките даже сядаш. Кърмене newsm78, какво е това Shocked Joy Joy Joy Joy Joy smile3532

# 12
  • Мнения: 3 550
Ами, да. Парцалана (със слинг) някаква дошла, пари за количка няма, кърми като циганка!!!, при положение, че хората такива адаптирани млека са измислили, пък и по градинките посядва - ясна е работата, я да си приберем чантите.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 984
Леле, мацка, имаш талант на писател. Супер си го описала!

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
То и без слинга и джапанките и цицата,пак ще гледат подозрително.Simple Smile))Нали са си препикали градинката:-)))))) Mr. Green

# 15
  • Мнения: 1 586
А бе, ако са те обирали джебчийки, ще разбереш притесненията на майките. Аз вчера на срещата час по час си наглеждах чантата на пейката, макар да бяхме само мами наоколо. Много нагла сган е тая джебчийската! Twisted Evil Наскоро в един автобус в тълпата една циганка почти натика детето си в скута на една баба - нямала как да го държи в бутаницата. После бабата пропищя, че й изчезнала пенсията, която носела на портмоне закачено на врата си под дрехите! Та мога да ги разбера майките до известна степен...

Иначе си е смешно наистина подобно отношение по градинките към новодошли посетители, особено към кърмещи майки Simple Smile

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 603
Те в моя квартал са си препикали градинките мамите на по-големите бебета, та аз се присламчвам, барем некой лаф да завадя. Показвам Савата, той е научен да се усмихва подмамващо, ама и аз удрям на камък като го подкърмя, развалям квартала. Mr. GreenТаман разкараха циганския катун пък аз цици показвам....

# 17
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Хайде сега признай си, че нарочно си вадиш циците по градинките, за да отвличаш вниманието и по-лесно да джобиш "мамите".  Обаче не са ти се вързали жените на номерата.  Simple Smile
hahaha Ей,т'ва е идея.Време е и аз да вкарвам малко пара в семейния бюджет Mr. Green

# 18
  • Мнения: 4 242
Айде Мери - разправяй:)

Ами аз и преди го разказвах в друга тема, та...
Връщам се от лекцията в Т. Киркова (по случай ССК) и нали носих Ива в слинга. По едно време детето се унесе от лекия тръс и аз я понаместих да полегне. А понеже напичаше яко и позакрих главицата с опашката на слинга. Стигам до спирката вече и зачаквам трмвая с леко полюляващи (знаете как Laughing) движения, за да не се събуди детето от уличната шумотевица. Една лелка обаче ме заглежда упорито и аз за да не я притеснявам се правя че не я забелязвам, като така я оставям да ме огледа спокойно Mr. Green. Не се стърпя жената по едно време вече и ме приближи. "Абе какво носите вие? Дете ли е това?" Shocked
Аз- Ами да! , като пооглеждам увисналите крачета на Ивката и се питам как така не приличат на детски та ми задават този интересен въпрос? newsm78
Лелката обаче силно потресена, изумена с жален поглед ми казва: "Абе леля, какви хубави неща има сега. Купи му на детето една количка не се мъчете така!" ooooh!
Напуши ме на смях якооо! Обаче запазих самообладание и и обясних, че в градския няма как да се придвижиш с количка, освен ако не си бат Арни и пак не е сигурно, щот много често дори не е свалено перилото на вратата. Трамвая най-накрая взе че дойде и аз оставих горката женица на спирката да цъка с език по нещастието на българските майки Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 19
# 20
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ей бедни български майки бре...пари за колички нямат, влачат децата си в разни парцали на гърба; много скъпи млеката ,та цици дават постоянно...ц ц ц жалка картинка сме Crazy Joy Joy
Аз като кажа някъде, че си кърмя бебето и направо жива ме оплакват newsm78

# 21
  • Мнения: 2 784

Аз като кажа някъде, че си кърмя бебето и направо жива ме оплакват newsm78
Хи-хи, и мен, особено като кажа, че нямам пари за адаптирано мляко, затова съм принудена да кърмя. Бедна държава, мизерно майчинство. Аз затова и захраних късно- пестях пари от кухня и пюрета, със спестеното си вдигнах вила на Златните.  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 35 961
Хи-хи, и мен, особено като кажа, че нямам пари за адаптирано мляко, затова съм принудена да кърмя. Бедна държава, мизерно майчинство. Аз затова и захраних късно- пестях пари от кухня и пюрета, със спестеното си вдигнах вила на Златните. Mr. Green

я, колко много единомисленички в тоз форум  Hug ... аз се оправдамам и с това колко време отнема да се свари един картоф, нали съм загори тенджера, в толкова малко вода за каката редовно варях по 2-3 на ден, `щото предимно ги печах  Mr. Green и докато изкарам годен за пюре ... #Crazy

# 23
  • Мнения: 698
Аз затова "майките по градинките" като социална група съм ги отписала...  Sick
Общувам с някои по-нормални... всичко друго е на твърде ниско еволюционно ниво. Наблюдавам напоследък, че да не си прост и ограничен е обидно.

Off - разгледах ви някои снимки, абсолютен разкош са ти децата. Аз съм стар Цоков фен, ама Ането е...  Heart Eyes... как не те е срам в парцали това дете да го носиш...  Joy

# 24
  • Мнения: 523
 newsm65 smile3532 smile3532 rotfImao rotfImbo
ух как се развеселих точно за закуска  newsm62 мнооооого благодаря, обичам да започвам деня си с добро настроение Joy
ух тия мамита в кварталните градинки... страшна работа, ей... аз още държа фронта и не участвам в никаква квартална групичка...
НЕ НА СУПУНЕНИТЕ ОПЕРИ И КВАРТАЛНИТЕ ГРАДИНКИ  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 25
  • Мнения: 102
има ли някъде снимка на слинг
и още ако не кърмя от 10 до 7 много ли е, малко късно съм се сетила
Хубав ден

# 26
  • Мнения: 6 243
има ли някъде снимка на слинг
и още ако не кърмя от 10 до 7 много ли е, малко късно съм се сетила
Хубав ден
Ама ти да не си състезателка по овчарски скок! В тема, дето няма нищо общо праскаш два сериозни въпроса (е, един сериозен и един, който е обсъждан сто пъти Wink)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44646.0 - това е последната тема за слинг-овете, в нея има връзки с по-старите теми, има и снимки на готови и шити слингове. Прегледай я и ако има нещо, питай направо в тая тема.

За нощното хранене - трябва по-подробно да кажеш какво те притеснява. Замен нощна пауза от 10 до 7 е невъзможна, щото малката се буди. И на вашата възраст ми се вижда и много. Но наистина не разбирам какъв е въпросът, сори.

# 27
  • Мнения: 102
Спи от втората седмица просто не се буди и аз не я будя
Въпроса че някъде тук прочетох че нощем се отделяло най-много мляко и дали да се цедя се чудя не дали да я будя.
Пак се обърках наистина къде сам го сложила май трябваше
другаде извинявам се

# 28
  • Мнения: 1 006
НЕ НА СУПУНЕНИТЕ ОПЕРИ И КВАРТАЛНИТЕ ГРАДИНКИ  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
newsm10 newsm10 smile3521 smile3521 smile3521

Общи условия

Активация на акаунт