Идеи за Бизнес-5

  • 79 041
  • 764
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 11
Tigar-migar аз почнах поста си именно с това, че личното отношение е важно но не във всички случаи. Говорих конкретно за този бранш. Има си  предварително установени условия на работа и те се прилагат от почти всички търговци. Дали някой ти е  неприятен, много често го подтискаш в името на нормалните търговски отношения. И да не се залъгваме, всички работят за пари, това е единствения начин да се оцелее, особено сега когато е криза.

# 736
  • Мнения: 150
Много съм далеч аз от бизнеса с авточасти. Много. Дадох ги само за пример.

# 737
  • Плевен
  • Мнения: 97
запис

# 738
  • Мнения: 372
Здравейте, съмишленици.

Със съпругът ми решихме да си отворим малко магазиче за сладки, цигари и безалкохолни. Тип гаражче и точно такъв обект търсим да наемем в момента.
Въпросът ми е, трябва ли въпросния гараж да има разрешително за извършване на търговска дейност на пакетирани стоки, и наше задължение ли е да го издадем или на собственика?
Благодаря ви много  Hug

# 739
  • Мнения: 1 404
Здравейте, съмишленици.

Въпросът ми е, трябва ли въпросния гараж да има разрешително за извършване на търговска дейност на пакетирани стоки, и наше задължение ли е да го издадем или на собственика?
Благодаря ви много  Hug
Вие трябва да си задвижите документите по всякакви институции.

# 740
  • Мнения: 372
Благодаря Bili аз тайничко се надявам даси намерим такъв с разрешително вече, но.....в случай че няма, трябва да знам какво да правя.

# 741
  • Мнения: 4 068
Това изобщо не е вярно. Смяната на статута на едно помещение струва скъпо и ако е под наем е абсолютна глупост да се прави от наемателя. Освен ако няма железен договор за следващите 10 години.
Търсете си помещение със статут на пакетирани или хранителни стоки. После разбира се пак се вика ХЕИ и ви издават вече лично на вас санитарно разрешително, но самия статут не го сменяте вие. Също така ще трябва фирмата ви да е регистрирана по ДДС и да подадете заявление в Митницата отдел акцизи за разрешително за търговия с тютюневи изделия. Без това нещо е невъзможно да продавате цигари и глобите са огромни.

# 742
  • Мнения: 6 206
Плюс че гараж не може да се преустрои. Невъзможно е към действащите в момента закони.
Всички гаражи, бивши, са на заварено положение.
Иначе смяната си е смяна, има моменти, в които не може да се избегне. Не е толкова страшно, само парите са малко в повече.

# 743
  • Мнения: 3 376
Да повдигна малко темата.

Ето още една идея,напълно приложима и в България:цък

И още една,малко щура,ноооо  Joy

Последна редакция: сб, 20 фев 2010, 10:42 от Spirit_

# 744
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Екскурзии и ароматерапия за плюшени мечета... хм, интересно, но мисля, че ми е рано да изперквам...  Laughing

# 745
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
И още една,малко щура,ноооо  Joy
  Joy  Joy  Joy
Това е направо невероятно!
Момичета, вчера с приятеля ми седнахме в едно кафе, в което той ходи от време на време и се познава с този, който го държи. Оказа се, че скоро ще го освобождава - има си друго заведение в Поморие и ще се връща там за сезона.  Загнезди ми се тази идея да го  вземем ние, обаче нещо взех да се разубеждавам. Ще ми е полезно да чуя няколко мнения. Ето фактите: Кафенето е наистина малко, има 1 голяма маса, 2 маси четворки и една по-малка; няма възможност лятото да се изкарват вън маси. Намира се в центъра, близо до главна улица, но е в малка и сбутана такава. Около него има няколко офиса и фризьорски салон, който май няма много клиенти . Обзаведено е добре, с меки и хубави дивани, новичко горе-долу, поддържано, приятно. Наема е наистина символичен (да не кажа смешен) - 300лв. Дотук - добре. Какво ме притеснява: струва ми се, че това заведение е ОК през зимата, но наистина се съмнявам, че ще седне някой там през лятото. Аз не бих, честно казано, ако нямам време за запълване в района. А то ще се освобождава точно преди лятото. Чудя се колко оборот трябва да прави, и дали ще го прави, че да си избива разходите и да остава една заплата. Струва ли си да напускам моята работа (тя не е лоша, но ми е омръзнала доста - зад бюро по 8-9ч и бих я сменила за равностойна), за да стоя зад бара 12 часа? Тъй като от това заведение не се очаква да издържа повече от един човек и няма как да се сменям с някой. Понеделник-петък 7.30-19.30, събота и неделя ми се струва, че няма смисъл да работи, нито пък до късно вечерта. Според вас дали си струва тепърва да почнем да вадим документи (нямаме нито фирма, нито нищо), за да се занимавам с това? Излишни пари за харчене нямаме, имаме една отделена сумичка, която би стигнала за старт - е, може би и да донадим малко. Ще се радвам да прочета мненията и съветите ви.

Последна редакция: сб, 20 фев 2010, 20:15 от michelle25

# 746
  • Мнения: 3 376
А ако сложите такива прозорци/или подобни плъзгащи се/ и лятото ги отваряте?Така хората все едно ще са навън,а пък в големите жеги ще са по на сянка/тогава всеки търси прохлада/.
Според мен това е възможност за вас,струва си да я обимислите Peace Поговорете със собственика отново и го разпитайте за всички подробности.

# 747
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Spirit, готина идея! За това кафе е неприложима, защото витрината му е малка. То е тясно и дълго (напомня на вагон-ресторант  Laughing )

# 748
  • Мнения: 3 028
Ето и от мен няколко щури идеи за бизнес: http://www.profit.bg/news.php?cid=1&id=60977

# 749
  • Мнения: 452
michelle25 като идея е много добре,но помислете с нещо различно да привлечете клиентите Peaceнай вече да е уютно Peace
Ако е удобно и за паркиране на коли,може и странично хора да дръпнете,освен тези салони в близост.От скоро ли работи този обект като кафе?Ако сега няма клиенти,трябва изцяло да смените асортимента му и облика,за да не сте със старата му слава Peace
От друга страна докато не се опита няма как да се знае дали ще е подходяща инвестиция или не Peace

Общи условия

Активация на акаунт