Имате ли ноти за детски песнички?

  • 116 557
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 458
Ще ти помогна с косето. Мойте деца много ентусиазирано свиреха тази мелодия, но под друго заглавие " Lightly Row". Много се зарадвах да чуя, че става въпрос за "тръгнал кос". Може така да я намериш в нета, под това име. Ако искаш ще ти снимам нотите.

А някой може ли да ми каже на коя буква или кое число отговарят тези ноти които ги давате? Моите деца така учат - по цифри и букви, не по ноти (американската система). Предполагам ще им е интересно да пробват нещо ново  Grinning

# 31
  • Мнения: 4
Благодаря ти, Mnogodetna mama.  Hug
Всъщност дъщеричката ми ходи на уроци по пиано. На последния урок тя поиска от учителката й да я научи на песничката "Чело коте книжки", но понеже не я беше чувала, ни помоли да я изпеем. Аз опитах, но когато учителката изсвири по слух не се получи. Явно вината е в мен, защото не пея кой знае колко добре. Затова потърсих в нета, но нищо не открих. Мислих и за вариант да я занеса на диктофон и учителката да я изсвири.
Дъщеричката ми учи с най-голямо желание любими песнички и затова държах много именно на тази. Отново ти благодаря за помощта!

# 32
  • София
  • Мнения: 272
А някой може ли да ми каже на коя буква или кое число отговарят тези ноти които ги давате? Моите деца така учат - по цифри и букви, не по ноти (американската система). Предполагам ще им е интересно да пробват нещо ново  Grinning

               
си    до    до#   ре    ре#    ми    фа   фа#    сол    сол#    ла    ла#    си     до
H     c       cis      d     dis      e       f      fis        g       gis       a      ais      h      c
7     1                 2               3       4                 5                   6                7       1

#(диез) - това ти е черен клавиш, и към буквата е прибавено (is)
--- (бемол)-няма как да ти го изпиша, към буквата пак се прибавя (es)

Дано да ти помагам, въпреки, че това не е начина за свирене.А има и значение как е изписана самата буква(главна,малка,подчертана),  Winkно колкото до детските песни дано ти свърши работа. Peace

# 33
  • Мнения: 4 458
А някой може ли да ми каже на коя буква или кое число отговарят тези ноти които ги давате? Моите деца така учат - по цифри и букви, не по ноти (американската система). Предполагам ще им е интересно да пробват нещо ново  Grinning

               
си    до    до#   ре    ре#    ми    фа   фа#    сол    сол#    ла    ла#    си     до
H     c       cis      d     dis      e       f      fis        g       gis       a      ais      h      c
7     1                 2               3       4                 5                   6                7       1

#(диез) - това ти е черен клавиш, и към буквата е прибавено (is)
--- (бемол)-няма как да ти го изпиша, към буквата пак се прибавя (es)

Дано да ти помагам, въпреки, че това не е начина за свирене.А има и значение как е изписана самата буква(главна,малка,подчертана),  Winkно колкото до детските песни дано ти свърши работа. Peace


Много благодаря  Hug

Не разбирам втория ред  Thinking

Трябват ми как са по латинската азбука. Нямам учебника пред мен, но една песничка би започвала с нещо такова: А А С С А D B B A

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 14 066
Ами на втория ред са наименованията на нотите с латинската азбука.

# 35
  • Мнения: 4 458
Ами на втория ред са наименованията на нотите с латинската азбука.


  ooooh! чак сега загрях. Peace


Вилия Палаузова, благодаря за линка, хубаво са се сетили хората да добавят числата  Grinning

# 36
  • Мнения: 15
ако някой има нотите на сладкопойна чучулига, ще съм му изключително благодарна

# 37
  • София
  • Мнения: 2 672

Вчера видях на "Славейков" при книгите "втора употреба" много добър стар учебник с ноти и текстове. На цена 10 лева.

# 38
  • Мнения: 4 458
Искам специално да ви благодаря за дадените ноти.   bouquet

Снощи децата научиха 'мила моя мамо' и 'зеленчуци който не яде'. Много се забавляваха и предполагам ще се похвалят на учителката. Кой знае може и тези мелодии да ги има под друго заглавие на английски  Grinning Интересното беше че залепих на пианото нотите на български и сложих листа с това което преписах от тук. Децата гледаха умно понеже никога не са виждали подобно нещо НО започнаха да свирят по записките. Лесно било, не трябвало да разбират какво пише, просто натискали клавиша на който има същите йероглифи като на листа  Joy Дори и аз се научих да ги свиря тези песнички и получих похвала от децата!  newsm44

Дали на някой ще му се занимава да снима или сканира някои от песните в тези книжки които споменавате?  Praynig

# 39
  • Сливен
  • Мнения: 203
И аз търся ноти, но за начинаеща цигуларка. Госпожата й дава песнички, но повечето не ги е чувала, като изключим "Мила моя мамо". Иска ми се да я зарадвам с нещо детско и разбира се лесно.

# 40
  • Мнения: 819
ако някой има нотите на сладкопойна чучулига, ще съм му изключително благодарна
Сладкопойна чучулига е в размер 3/4,а тоновите имена на нотите са:
ми фа/ сол ми сол/ фа ре фа/  ми ми/,   ми фа/ сол ми сол / фа ре фа/ ми  ми /,  до до / ла  ла / ла си ла / сол       /,ре ми   / фа  фа /  фа ми фа  / сол      /  до до / ла   ла / ла си ла / сол      /   сол ди  / си фа ла / сол ре ми / до !
Майчета,ама този начин на изписване е много непрофесионален!Записвайте децата на пиано при квалифициран преподавател!Така не се учи музика,не се развива музикалния слух,а напротив-неритмичното заучаване на известни мелодийки води до изкривяване на слуха!

# 41
  • Мнения: 4 458
И аз търся ноти, но за начинаеща цигуларка. Госпожата й дава песнички, но повечето не ги е чувала, като изключим "Мила моя мамо". Иска ми се да я зарадвам с нещо детско и разбира се лесно.

Чували ли сте 'Twinkle, twinkle' ?
Ние имаме Suzuki Violin book 1. Ако искаш нещо от там ще ти снимам.  Peace

# 42
  • Сливен
  • Мнения: 203
Благодаря ти, kiara!
Не се сещам за такава песничка. Ще се радвам, ако ми услужиш с ноти.  Hug
Аз започнах да се ровя из интернет -книжарниците за някоя книжка, но не съм намерила нищо.

# 43
  • Сливен
  • Мнения: 203
 Embarassed, сетих се - "свети, свети, звездичке", погледнах в you tube, стори ми се позната мелодия. Възможно ли е да я има и под друго име в български вариант?

# 44
  • Мнения: 307
Ето ноти на Жаба Жабурана. Тя е в Ми мажор, ама тук за по-лесно на свирещия я записах в до мажор

Общи условия

Активация на акаунт