Имате ли ноти за детски песнички?

  • 116 553
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 458
Темата е готина, а някой води ли детето си на уроци или само в къщи си свирите? Peace

Да, моите деца ходят на уроци по пиано и вече са второ ниво (успешно взеха изпита).  Grinning

# 61
  • Мнения: 7 171
Темата е готина, а някой води ли детето си на уроци или само в къщи си свирите? Peace

Ами и двете, но моите са големи. Ходят на урок - веднъж седмично, а после се упражняват вкъщи, по принцип ежедневно, а през уикендите и по повече пъти, ако имат нужда. Сами си преценяват вече. На изпит не са се явявали. Свирят доста по квартални концерти (мога да ги сравня с читалищни конецерти), средно ниво са, по-голямата е малко по-напреднала. Важното е да свирят и да развият както интерес към музиката, така и чувство за отговорност - когато си поел ангажимент, трябва да го изпълниш. Освен това могат да свирят доста добре почти всички Christmas carrols, та има и практическо приложение свиренето. И двете са музикални и имат отлично развито чувство за такт (генетично Laughing), но професионална музикантка няма да стане нито едната. 

# 62
  • Мнения: 4 458
Те и моите едва ли ще станат професионаисти, но смятам, че е добре да се явяват на изпити и да затвърдят нивото си. Никога не се знае кога ще ти потрябва диплома (с международна валидност) или евентуално познание по структурата на изпитите.
Юни месец на пример са на изпит по солфеж, само теория без инструмент. Другата година са на изпит за първо ниво по цигулка и евентуално второ ниво по пиано.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Никога не бях чувала, че има ниво на свирене на музикалните инструменти. Явно светът много се е променил.
Какви са изискванията за нивата? Има ли ги някъде да видя за какво става въпрос?

# 64
  • Мнения: 4 458
Е, как да няма нива. То е все едно да кажеш, че няма ниво на познание на чужд език и не ти трябва сертификат или диплом за завършено едно ново за да продължиш на пред. Същото е, само, че тук изучават инструмент и теория  Grinning Едно момиче след нас се явяваше и на изпит по пеене, явно и това имат.
Моите деца са към ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music, Англия), не знам дали ги има в Б-я, но би трябвало. Имат 8 нива за различните инструменти, като не си длъжен всяка година да се явяваш на изпит, по желание е. Ако си много добър може и да пропуснеш ниво, направо да се явиш на по-горно. Няма възрастови ограничения.

http://abrsm.org/

 Peace

# 65
  • Мнения: 307
Киара благодаря за инфото.

# 66
  • софия
  • Мнения: 2 543
 Прекрасна темичка.  bouquet Ще бъде от полза на моята кандидат- пианистка.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Е, как да няма нива. То е все едно да кажеш, че няма ниво на познание на чужд език и не ти трябва сертификат или диплом за завършено едно ново за да продължиш на пред. Същото е, само, че тук изучават инструмент и теория  Grinning Едно момиче след нас се явяваше и на изпит по пеене, явно и това имат.
Моите деца са към ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music, Англия), не знам дали ги има в Б-я, но би трябвало. Имат 8 нива за различните инструменти, като не си длъжен всяка година да се явяваш на изпит, по желание е. Ако си много добър може и да пропуснеш ниво, направо да се явиш на по-горно. Няма възрастови ограничения.

http://abrsm.org/

 Peace

Казах, че не съм чувала за нива. Завършила съм музикално училище и музикална академия и имам диплом за завършено образование без да съм покривала нива. Доколкото знам дипломите се признават не само в България. Не ми се е налагало, но доста от съучениците ми работят в чужбина и казват, че им се признават.

# 68
  • Мнения: 4 458
ЗлаВещица , при теб нещата са различни  Peace  Когато завършиш музикално училище и/или университет и получиш диплом тогава се предполага, че си минала нивата, научила си основата и всичко останало нужно за да получиш тази диплома. Между временно обаче, в годините на обучение си държиш изпити за нивата които са под различно наименование, я тест, я концерт... Сама казваш, че си завършила музикално училище (едно ниво) и си продължила на горе (следващо ниво)  Wink

Когато обаче говорим за деца или хора които не са имали възможността да учат в специализирано училище, то те държат същите тези изпити отделно като на края пак получават валидна диплома.

И в двата случая се стига до диплома с която показваш ниво на познание, нещо на което да се упреш при нужда.

Не ме разбирай погрешно, само пояснявам.  Wink  Може на някой да му е полезно да знае, че има и други начини да се акредитира и утвърди без да е завършил/а консерватория.
За моите деца тези дипломи ще са от голяма полза след време когато кандидатстват в елитно училище или за стипендия (не сме в Б-я и тук нещата са по-различни).

sinapovaaya, за нищо  Peace

gabelas17, успех в начинанието  Hug

Последна редакция: чт, 18 апр 2013, 19:36 от kiara

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Поясних, за да отговоря на това:

Е, как да няма нива. То е все едно да кажеш, че няма ниво на познание на чужд език и не ти трябва сертификат или диплом за завършено едно ново за да продължиш на пред.

Аз не съм чула в България да има нива. А работя в образованието повече от 20 години. Ако някой знае нещо подобно (за България) ще съм благодарна да сподели. Не оспорвам това, което е там, при вас, но не мисля, че някой трябва да се възмущава на въпроса ми при положение, че тук е така.

# 70
  • Мнения: 4 458
Аз не се възмущавам на въпроса ти  Naughty  и не успорвам доводите, все пак си преподавател, знаеш много по-добре как стоят и се наричат нещата. 
Нали това казах, само пояснявам, че има и други начини извън консерваторията, особено за децата които няма как да запишем в консерватория. Тези деца, ако имат дипломи ще им е много по-лесно след време ако решат да продължат пътя си в консерваторията.
В Б-я се нарича музикално училище и консерватория вместо ниво. Разликата е там  Grinning Всяка година в училището ти е едно ниво наречено клас  Grinning.
Не знам колко години се учи за да се вземе диплом (двете училища взети заедно).
Нивата тук са 8 което грубо казано отговаря на 8 години обучение ако се явяваш на изпит всяка година. 

# 71
  • Мнения: 307
Между другото и аз съм с Музикално училище и музикална академия и не бях чувала за нива, но горе долу се ориентирах като материал какво искат. Много е хубаво, че има четене на прима виста още от първите нива.

Макар че киара,  с музиката е малко по различно и няма нужда от дипломи и нива. Просто сядаш и показваш какво можеш, и или го можеш или не. Разбира се всичко може да се учи, но когато нещо си забравил  или занемарил тези нива не те спасяват в момента.

# 72
  • софия
  • Мнения: 2 543
          За музиката - или го можеш или не, освен това трябва да го искаш.  Това е дадено от бога като рисуването, спортните умения. Никога няма да забравя приятелка , която ходи 9 години на  уроци по цигулка. Всички изпити взе.Мъка. Мъка...... Като се махна от родителите си и стана студентка,  грабна китара и свиреше по купоните. Идваше ѝ от вътре. Цигулката остана на тавана на баща ѝ.

# 73
  • Мнения: 7 171
Поясних, за да отговоря на това:

Е, как да няма нива. То е все едно да кажеш, че няма ниво на познание на чужд език и не ти трябва сертификат или диплом за завършено едно ново за да продължиш на пред.

Аз не съм чула в България да има нива. А работя в образованието повече от 20 години. Ако някой знае нещо подобно (за България) ще съм благодарна да сподели. Не оспорвам това, което е там, при вас, но не мисля, че някой трябва да се възмущава на въпроса ми при положение, че тук е така.


http://bg.abrsm.org/en/home

S


Steve Todorov

 

T 02 827 5000
 J.K. Liulin-7
 Block 741, 4th Floor, Apt 14
 Sofia 1324

# 74
  • Мнения: 9 903
АБРСМ и другите западни системи са много хубави за малки деца, с картинки, теорията се поднася много приятно и забавно. Навремето ние имахме само българската школа и руската школа  Laughing  обаче тогава не беше разпространено така свиренето за удоволствие, както сега на запад. На пиано тръгваха деца, показали категорично музикален слух.
по тези системи/аз харесвам Bastien, но ползвам всичко, което ми попадне/ всяко дете почва да свири с интерес, има фън, и може да се занимава година-две, ако не е много музикално. Тези нива са за радост на деца и родители повече. Могат да се съпоставят с нашите продукции и колоквиуми навремето. Дори в книжките най-отзад има една картонена страница-сертификат, който да попълниш и да връчиш на детето да си го лепне на стената. Явно им е важно. А и бизнес-моментът е много важен. Тук при нас уроците струват много пари, годишните изпити са част от театрото, за да се задържат учениците.
 и наистина, в Бг децата, които свирят извън музикално училище, нямат как да удостоверят докъде са стигнали. За теорията също/въпреки че не знам трябва ли да удостоверяват нещо някъде/. При нас например няма музикални училища, има музикални институти - частни, един вид читалища, които официално следват АБРСМ, Оксфорд или някоя друга система, канят скъпоплатени изпитващи и така дават на децата документ за знания. Голямо наливане на пари е.
Нивата, за които говори киара, имат смисъл след четвъртата година - според мен. 

Последна редакция: пт, 19 апр 2013, 14:34 от тити

Общи условия

Активация на акаунт