Плаче ми се....

  • 3 015
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 921
К'ва дойна крава, бе жена?
Ти си направо за Пентхауз с тези кърмачески прелести Grinning

# 46
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Веднъж даже ми каза, че "на едни" така ...
  ruporuu "На едни така свекървата много давала неуместни и неискани акъли, и на снахата да вземе, че да й прекипи и "БАМ!" с тигана по кратуната силно... И челото на бабет станало плоско... И после всички я оправдали, защото били единодушни, че свекървата била хипердосадна и трудна бабка".
Разкажи й това някой път ей така, между другото... Wink

# 47
  • Мнения: 7 106
Мира, а не можеш ли с малко хитрост да затвориш устата на бабето. Примерно след следващата консултация да и разкажеш как педиатърът те е разпитвал подробно за алергиите ти, че си споделила с него за обрива, който е получила и ти е забранил да даваш каквото и да бил освен кърма на бебето, заради - дъра-бъра.... Спомени за специалната диета, която пазиш за тази цел. Доукраси си там както сметнеш за добре, все пак ти си я познаваш и знаеш на какво ще се върже или поне постресне малко. Вярвам че му мисли поне доброто на това толкова чакано ангелче, и желанието и да е здраво да надвие желанието и да си бута гагата, където не и е работа.

# 48
  • Мнения: 6 243
Мира, айде малко за разведряване да ти разкажа за моя последен разговор със св. за кърменето. Оказа се, че тя познавала на времето една жена, дето така - като мене, си кърмила детето дълго време. Като Иринка било големичко детето. Ама после нещо се разболяла и починала жената... Сега от нейните познати само аз съм кърмела голямо дете.

(очаквах да чуя дали е 100% сигурно, че и аз ще ритна скоро камбаната, или само се надява, ама се спря дотам Mr. Green).

# 49
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
...Ама после нещо се разболяла и починала жената... Сега от нейните познати само аз съм кърмела голямо дете.

(очаквах да чуя дали е 100% сигурно, че и аз ще ритна скоро камбаната, или само се надява, ама се спря дотам Mr. Green).

Ами тъй-тъй все си сверяваме часовниците една с друга по въпросите за кърменето, дайте да си уговорим ден и час кога да ритнем камбаната заедно  Mr. Green Може и в масов гроб - 2 могили една до друга (като цици  Mr. Green) да ни сложат Twisted Evil Twisted Evil

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 921
Шшш, алоууу... много некро го ударихте тази вечер. Ник'во умиране - кърмене до припадък, две безлакохолни Каменици и пак кърмене.

# 51
  • Мнения: 1 002
не се чуди - свекито я боли много повече за дъщерята ( и нейния проблем ), отколкото за теб ( и твоите проблеми ) - първичен инстинкт , който тя не може да преодолее ,  няма какво да се лъжем ... просто някъде в нея един глас й шепне и не й дава покой - ''защо мира успя , а дъщерята не '' ...
според мен, ограничи контактите си с нея ( твоите , не на детето ) до минимум , докато свикне и поподтисне тия първични импулси , които водят хората така или иначе ...

# 52
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Боже Господи!  #Cussing out Какво е това създание, дето "дразни" стомаха на детето си, за да яде  #2gunfire Е, бива простотия, но това беше прекалено...
|нямаше много смисъл от моя постинг, Embarassed но просто не се сдържах   #Crazy
Упех с борбата и ни дръж в течение  Hug
И мен това ме потресе, баси тираничната #2gunfire.Извинявам се на Мира, ама свекърва й е абсолютна простакеса- как може да се държиш така с някой, независимо дали кърми или не Twisted Evil

П.П. ОФФ:6о6i, снимката от аватара ти е уникаТна Mr. Green

# 53
  • Мнения: 2 784
Eй, отварям си форума тая вечер и разбирам, че съм с единия крак в гроба. Туй кърмачките, да знаете, живеем на ръба...  Mr. Green
Мира, моите съболезнования, но с такова чудо на глава не се излиза. Никога не бих ограничила контактите на детето с баба му, независимо дали е моята майка, или на мъжо. Но много дебело ще подчертая, че това дете е моето и единственият правилен начин за гледането му е моят начин. На който не му изнася- да се изнася.  #Cussing out

# 54
  • Мнения: 3 926
Eй, отварям си форума тая вечер и разбирам, че съм с единия крак в гроба. Туй кърмачките, да знаете, живеем на ръба...  Mr. Green
Цвети, то това идва от сектата, душа Mr. Green Все някога ще изперкаме тотално и ще си спретнем масово кърмене + масово самоубийство Laughing Тогава ще забранят кърменето със закон и форумът ще си отдъхне от разни спорове Wink
Между другото, Мира, това със солната киселина и мен ме потресе Shocked Но ти се удивявам на търпението. Моята свекърва два пъти намекна, че детето може да било гладно и затова да плачело (а тя се дере от колики) и аз слязох долу до хранителния магазин, за да си претегля детето и се оказа, че за една седмица е качила 300 гр. От тогава само "съветва", като накрая добавя - Аз знам, че четеш много и съм сигурна, че правиш най-доброто за детето Twisted Evil Обаче при нас тези разговори се водят по телефона от 400 км. Та винаги мога да дръпна слушалката от ухото си, или да кажа - Айде, Таня, че малката нещо мрънка...

# 55
  • Мнения: 698
Гаднярка... Искрено ти съчувствам... Аз от много по-слаби думи съм била на ръба на... абе и аз не знам какво ми идваше да я направя. Освен за всичко друго, възхищавам ти се и че успяваш да я понасяш... По-редки контакти му е майката. И я режи при всеки подходящ случай...
 #Cussing out... Извинявай, ама... абсолютна гадина... Ядосах се и аз...

# 56
  • Мнения: 2 784
Муахаха, за какво ни е масово самоубийство, нали всеки ден морим децата от глад/преяждане, а себе си от безсъние...  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 2 567
П.П. ОФФ:6о6i, снимката от аватара ти е уникаТна Mr. Green
Благодаря   bouquet

# 58
Мире, тоя тип хора НЯМАТ спиране - ни с благост, ни с ограничаване на даваната им информация, ни със скандали. Свекърва ми си заработи кик за 6 месеца преди две години, извини се ритуално на Прошка, беше й простено, видяхме се още 4 пъти за година и нещо и почна отново с помиите, та сега има безсрочен бан и внуци не е виждала от януари, щото ние сме семейство и те вървят в комплект с мен. Синът й ходи да си я вижда чат-пат, като му дудне, я праща да си изяснява отношенията с мен и да не го замесва, което не й стиска да направи, та си живеем нормално вече.

Нали знаеш какво е  "Синдром на сварената жаба" - термин, добре известен в мениджмънта и маркетинга. Изразява се със следния пример. Ако пуснеш жаба в тенджера с гореща вода, тя на мига изскача, усетила опасността да се свари. Ако я пуснеш в студена вода и нагряваш водата бавно, когато жабата усети, че й припарва на дупето, тя вече е толкова сварена жаба, че не е в състояние да направи каквото и да е движение, за да се спаси.

Режи овреме, преди да ви е сварила всичките, щото си минава времето и всички участници в ситуацията почват да привикват.

И не е нужно нито да се обясняваш, нито нищо - така реших, това е съобщение, а не диалог и точка.

Успех!
_________________

Последна редакция: чт, 29 сеп 2005, 13:47 от ET

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 921
Хихи, ЕТ, страшен пример Laughing
Не бях чувала за този синдром, но има много истина в него що се отнася до отношенията снаха-свекърва Mr. Green

Не настъпиш ли ти, когато трябва, цял живот ще бъдеш настъпван Wink

Общи условия

Активация на акаунт