Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 дек. 2009, 09:51 ч.

Колко Ви е сметката за ток на месец?

• 813 861
  • 12 775
  •   1
Отговори
  • Dreamland
Пускам тази тема ,защото имахме разговор с мъжа ми ,че тока ни е средно по 70-80 лева на месец и сравнено с домакинствата на майка му и баба му (живеем в голяма кооперация семейна с 4 етажа  и 4 апартманета) е доста по-голяма(техните са респективно 21 лева и 34 лева ),та реших да попитам само при нас ли е така?
Това ни 2рата зима в Бг ,но първата не ми правеше впечатление ,но кризата си каза думата!Иначе сме на местно парно с въглища което топли цялата къща по 22 часа денонощно,свекър ми го пали сътринта ,нямаме съшилня,защото е на поправка,пера предимно вечер ,но ми е интересно какво заплащате вие с дете!Ние сме трима с 19 месечно момиченце! Thinking

Последна редакция: нд, 20 дек 2009, 09:58 от tanyatais

# 1
  • София
На бойлер ли сте? Най-вероятно вие потребявате повече ел. енергия, отколкото майка му и баба му. Най-малкото покрай детето пускате по-често пералня, готвите по-често, вероятно имате и повече електроуреди от тях.

# 2
  • Dreamland
На бойлер ли сте? Най-вероятно вие потребявате повече ел. енергия, отколкото майка му и баба му. Най-малкото покрай детето пускате по-често пералня, готвите по-често, вероятно имате и повече електроуреди от тях.
Привет!Не използваме бойлер,водата се топли от парното! А и баба му е чистница и пере всеки ден , (аз пера 5 перални за седмица),а майка му са 3ма човека с другата баба и много се чудя!Имаме по-мощни уреди ит тях ,но и те ползват съдомиялна ,но е по-малка!А каква е вашата сума ?Искам да направя малка статистика!

# 3
И ние сме от Пловдив Simple Smile
Обикновено лятото сметките са ни около 50-60 лв.. Миналия месец беше 80 .. За декември не ми се мисли  ooooh! ..
Имаме парно, но нямаме радиатори - та си плащаме и такса мощност + топла вода - около 70 лв зимата (40 лятото)..

# 4
  • София
Извън отоплителния сезон сметката ни е около 60-тина лева, за 3-ма възрастни. В отоплителния период сметката скача (~220 лв.), защото се отопляваме на ток. Всички ел. уреди са клас А, сушилня ползваме от около месец.

# 5
  • Бургас
Последната беше 120лв, а сме с 2 бойлера и 2 климатика...учудвам се, че е толкова малко.

# 6
Такива сметки от 21 и 34 рв. не съм плащала от 15 години. Стегката ни е между 70 - 80 лв., когато не е отоплителен или охладителен сезон. 4 членно семейство. Без бойлер, топлата ни вода е от газов котел. В момента работят три комп., три ТV , три климатика и някой нещо топли на микровълновата. Редовно минавам да гася лампите след тинейджърите.

# 7
  • Dreamland
Донякъде това ми доказва тезата,че не харча чак толкова много ток !И други млади семейства са тала,поне досега не чух сума по-малка от 50 лева!

# 8
  • Карлово
Не помня от кога не съм плащала по малко от 100лв,а сега зимния сезон плащам около 200 лв,защото се отопляваме на ток.

# 9
  • Варна
Над 80лв.
Звучат ми фантастично сметките от рода на 20лв.

# 10
ние имаме 47лв ,но ни нямаше 2сед иначе 60лв през топлите месеци за декември и другите зим.мес не ми се мисли че #Cussing out Crazy

# 11
  • Sofia
аз наистина незная колко е на месец, защото ЧЕЗ отчитат на тримесечие  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 12
  • София /Абсурдистан
При нас изравнителната беше 137, сега прогнозните са пак толкова.  Confused
Сметка за ток под 100лв дори не си спомням кога съм плащала за последно.

# 13
  • На тихо и спокойно място....
Лятно време 80-90лв.,зимно 130-150лв.Отопляваме се с локално парно.За мен са напълно нормални сметки.

# 14
2 телевизора
1 пералня
1 бойлер
1 маслен радиатор,който не се изключва
1 отоплителна печка диана
Готвя на газ.

Това са нещата ,които ползвам през зимата.Онзи ден на 17 ни засекоха за изравнителната сметка и имам да плащам 360 лв или по 120 на месец.Ако обаче стегне студът повече сметката ще ми отиде към 180,200 лв на месец

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт