Сатурновите дупки, новите години, равносметките и депресията

  • 3 872
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 811
Не е много празнична темата...ноо случва ли му се на друг да изкризва преди празници особено преди рождени дни и нови години? След няколко дни ми предстои хем нова година хем рожден ден. Винаги си пиша на едно тефтерче нещата, които искам да ми се случат и да свърша идващата година.  И тази година от 4 основни не сбъднах нито една...тотално пропиляна година, а ставам с една година по-стара. Всеки член на малкото ми семейство е в различна точка на планетата, а този, с когото мислих да създавам свое, рязко си смени плановете и няма желание в близко бъдеще за подобно нещо. Тъпото е, че губя даже стимул за първи път се чувствам обезкървена и нямаща сили да си пожелавам нови неща. Около мен всеки е изградил нещо, намерил си е място под слънцето и си копа градинката. Шанс...търся проблема в себе си, въпреки постоянните уверения "Its not you, its me". 
 Миналата година пак ме удари кризата, но поне бях много доволна от себе си и от живота си (своя и на близките). Сега просто нямам какво да покажа за цяла една година...Ставам голяма на години а животът ми е все едно съм на 20.  Имате ли подобни терзания?

# 1
  • Мнения: 5 577
Мацко, стегни се. Хвърляй тефтера в кофата, и сипвай вино. Обади се на някоя приятелка да ти прави компания.

# 2
  • Мнения: 55
Драсни два реда на Даниел Дей - Луис. Hug

Daniel Day-Lewis
Parseghian Planco
322 8th Avenue
Suite 601
New York, NY 10001
USA

 
Депресията ще премине, съдбата си знае работата.

# 3
  • Мнения: 5 622
Мацко, стегни се. Хвърляй тефтера в кофата, и сипвай вино. Обади се на някоя приятелка да ти прави компания.

 newsm10

Иначе и аз смятам, че има "Сатурнова дупка" 40 дена преди РД. Или поне с нея се оправдавам ако съм закривена мощно около рождения си ден  Mr. Green

# 4
  • Германия
  • Мнения: 240
Същата работа съм и аз, вчера имах рожден ден, после Коледа, Нова година  Tired..Поне успях да стана студентка тази година, но за сметка на това много други неща се прецакаха, много драстични промени настъпиха в живота ми, повечето от които негативни..Тефтерче нямам, че така още повече ще се депресирам, като не осъществят нещата, които съм искала..Да видим 2010 как ще е, но не се надявам много  Blush

# 5
  • Мнения: 7 001
Ми и на мен тая година никак не ми вървеше, нищо от това, което съм искала за последната петилетка не се сбъдна, животът ми се обърна на всички възможни градуси  Crazy
Нооо, бързо ми минава, сдухвам се на момента, в който се случи гадното нещо, депресирам се...
Сега вече, въпреки гадната година, не ми е криво.
Опитвам се да погледна на лошите неща като на нови шансове - развод - може би пък някъде по-добър мъж за мен, уволнението - нова работа, нова среда...знае ли човек.
Надявам се на една по-щастлива 2010 Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 811
Ааа много сте сладки. айде верно наздраве и дано повече късмет догодина за всички ни (и лузърките и късметлийките) ...гадно е да си роден по празници Sad Мамка им на мъжете...  Никога не съм си представяла, че ще съм в Бриджит Джоунсова роля.  човек каквото и да прави..не винаги всичко зависи от него. Това е най-тъжното. Всъщност, най-тъжното е, че има и по-кофти роли, които предстоят.

# 7
  • Мнения: 4 785
И аз изпадам в някакви дупки по това време - първо в началото на месеца е РД-то ми - там се сещам, че остарях с още една година, а чувствам, че не съм направила нищо съществено за себе си  Rolling Eyes После идват Бъдни вечер и Коледа - там горе-долу ми е празнично, а на Нова Година пак се сещам, че измина една година, която....просто си мина. А тази НГ се очертава да не празнувам (даже какво се очертава - току що окончателно отказах купона  Tired), защото баш на тази дата ще крепим бизнеса, който даже не е мой, а на половинката ми, с която пък си имахме проблеми през изминалата година...  ooooh!

Изобщо 2009 не ми донесе нищо ново и нищо хубаво - е и лошо не ми донесе. Много пасивна година.

Обаче аз понеже съм оптимист и се сдухвам за малко, после се сещам, че с началото на 2010г. мога да положа основите на нови неща, да ми се случат все хубави работи и така... Началото винаги е позитивно  Party

# 8
  • Мнения: 183
Тази година Сатурновата дупка не ме хвана,точно обратното месеца преди рд мина повече от добре и все хубави неща ми се случиха и от 10 години не бях си изкарвала толкова хубаво. По ред лоши неща от години не харесвам нито дните около рд ,нито около НГ. Тогава си отидоха двама скъпи за мен човека и някак вече и двата празника са в графа-обикновен ден  Rolling Eyes.
Годината за мен беше много емоционална и в хубавия и в лошия смисъл-имаше баланс както се казва. Но ми се иска вече да мине и замине,не че 2010 не ми предстоят още един куп емоционални неща в личен и професионален план,но нова година-нови неща,дай Боже по-хубави  dancing
Колкото до плановете ,които си правих за 2009-някои се изпълниха,други не-но вината си беше изцяло в мен. Този път съм решила да не правя планове за 2010-каквото има да се случи-ще стане,а каквото има да не се случа-просто няма да се случи  Mr. Green
Пожелавам ви 2010 да е по-добра от 2009 за вас,за семействата ви и за всичките ви познати ! И повече позитивни мисли  и усмивки bouquet

# 9
  • Мнения: 2 175
Аа, и на мен празнично винаги ми е депресивно..И мойто РД е скоро след НГ..та и сатурнова дупка..
Общо взето редувам състояния на драматични ревове с върховна еуфория- щото побърквам любимия и той накрая ме напива, скарваме се и после супер сладко се сдобряваме  luvbed
Та..докато се чувствам желана и обичана..всичко е наред.. Sunglasses

# 10
  • Мнения: 4 120
Винаги преди рожден ден ми е депресивно. Може би и аз имам своите въображаеми тефтери с план-графици.Слагам маска, заради познатите ми, а всъщност ми се иска да съм някъде сама. На предстоящия ми рожден ден мисля да си подаря екскурзия. Само за мен!
 Весели празници ти пожелавам и..наздраве!

# 11
  • Мнения: 32
Даже има такъв термин- Коледна депресия. Случва се най-често на хора, които са сами/несемейни/разделени, тъй като се смята че коледа е празник на семейството и когато си сам на коледа се депресираш. Друга причина може да е равносметката в края на годината, че набелязаните цели  през годината не са били постигнати. Моят съвет към всички е -налейте смело по една(може и повече) чаши вино и не мислете за нищо лошо. Така или иначе времето назад не можем да върнем, защо да се косим?

# 12
  • Мнения: 1 159
Мацка,тази тема все едно аз съм я пуснала,мила!На 100% се чувствам така и преди Коледа,и преди РД!И то не отскоро,май откакто се помня съм си такава!И най-интересното е,че не познавам други такива откачалки като мен!Всички са с коледно настроение и страшно се учудват на моята намусена физиономия!Даже пресен пример мога да ви дам от вчера:последен работен ден,малки подаръчета за всички,намалена трудова дисциплина,пуснаха ни по-рано от работа,а през обедната почивка дойдоха малки коледари и ни пяха хубави песни.Е,скъсах се от рев,през целия ден ми беше криво,милите ми колежки се чудеха какво да измислят,за да ме развеселят,но напразно!И аз не знам защо така се получи,просто чувствам,че времето неумолимо тече,а аз и моето семейство стоим отстрани и гледаме безучастно!Спрете Земята,искам да сляза!!!
Весела Коледа!

# 13
  • Мнения: 5 940
Сетих се за тази песен http://vbox7.com/play:6dd1c0fc
Спомени от едно неуютно време, поне така съм си мислела тогава. От дистанцията на времето, мисля, че и тогава е било хубаво.
Иначе по празници ми е весело, всички чешити сме си заедно. Дори и да се посдърпаме, накрая винаги е весело.
Сега звучи това http://vbox7.com/play:bda17e44 Поздрав.

Последна редакция: чт, 24 дек 2009, 20:47 от valerie

# 14
  • Мнения: 2 811
Сетих се за тази песен http://vbox7.com/play:6dd1c0fc
Спомени от едно неуютно време, поне така съм си мислела тогава. От дистанцията на времето, мисля, че и тогава е било хубаво.
Иначе по празници ми е весело, всички чешити сме си заедно. Дори и да се посдърпаме, накрая винаги е весело.
Сега звучи това http://vbox7.com/play:bda17e44 Поздрав.
Даа, друго си е да се посдърпаш с любимите чешити. Мерси много за поздравите.  Heart Eyes 
И аз не знам защо така се получи,просто чувствам,че времето неумолимо тече,а аз и моето семейство стоим отстрани и гледаме безучастно!Спрете Земята,искам да сляза!!!
Весела Коледа!
Да, точно това е...
На мен ми помогнаха с това, че ме изоставиха точно по празниците, но аз съм си традиционно мрачна по това време на годината.  Тъжно ми е за света Simple Smile)) и за семейството ми.
Аз сега чета, че най-много раздели на двойки има по празниците. Защото най-силно се усещало ако липсва любов. 

Общи условия

Активация на акаунт