Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 123
Жорето от снощи няма Т ,явно АБ си свърши работата!

Пепе,да ти е живо и здраво майчето!

Сави,не само ,че давам Хексалгин,ми едновременно с него слагам и свещичка Ефералган и 40 мин. по-късно Т е по-висока даже. ShockedЛуда станах просто.А ако смъкне - то смъква до 38.5 и след час пак е 39 ,а не мога вече нищо да дам.Вече поне е добре де,нямаме Т.

# 46
  • Мнения: 1 738
Аз до този път свалях температура само с Панадол. Имало е един случай, в който давах и Нурофен. Никога не съм имала проблеми. Т е падала в рамките на 30 минути. Но този път - нищо не помогна. Давах и Панадол, и Нурофен, и Хексалгин. Както казва Зори, не само че не пада Т, ми след 30 минути е и по-висока. Аз такова чудо не бях виждала. Правих и компреси с оцет. Голям зор беше.
И аз винаги съм се чудила как така някой казват, че не пада Т след лекарства. Ама го изживях и не го пожелавам на никой.
Дано всички са здрави и посрещнат Новата година с усмивка.

Честито на всички именници.

# 47
  • Мнения: 1 710
На мен също ми се е случвало да не мога да смъкна температурата на Дея с Панадол и Нурофен, но с Хексалгин успях. Лошото е, че когато заболяването е в острата си фаза, температурата пада за съвсем кратко и после наново. Вчера Дея вдигна най-високата си температура - 39,6, но бързо я смъкна, а може би помогна и това, че започнахме АБ. Оказа се с гнойна ангина, втора в рамките на 3 месеца. Отвратително, много ме е яд, защото е много коварна скапаната ангина. На всичко отгоре явно много я боли, защото и предния път и сега по време на сън започна неистово да реве и не можем четирима човека да я успокоим с нищо. Днес рева два пъти по 50 минути и по едно време ми идеше да си блъскам главата в стената от безсилие. И не мога с нищо да й облекча болката, а тя се дразни от всичко и реве направо истерично. Надявам се АБ вече да подействал достатъчно, че да няма повече такива тежки моменти.

# 48
  • Мнения: 953
Ей момичета,много здраве ви желая.
Така като чета,направо ми настръхва косата.Много болни имало,но дано вече да минават тези болести.
АЗ да си кажа за клеевата тинктура.
АМи откакто взех да давам повече не е вдигнал Т.
Онзи ден като ми вдигна Т и се побърках,ами три дни след като спрях АБ и пак Т.
Е отидох в аптеката купих от тази тинктура ,чудех се ,чудих се ,пък накрая реших и дадох 1капка с вода.
И край с Т.Но ще продължавам да я давам.
И ще сменям док.АМи ако има начин да се размине без АБ,то би следвало първо да се опита,ама не,направо АБ. И то все силни взехме да ги пием.Въртим 3-4вида и няма смисъл да ходя при нея,аз вече знам кой по ред следва и как се дава.
Иначе осцилококцинум не съм давала още,но незнам и по колко на малко дете да дам.
Лека вечер от мен и бързо оздравяване на болните.

# 49
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет на всички!
Малко  снимки от нас на който му се гледа http://www.facebook.com/album.php?aid=2050166&id=1223380296&l=6a8fe99f66

# 50
  • Мнения: 318
Здравейте!
ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ! МНОГО ЗДРАВЕ, ЛЮБОВ, ЩАСТИЕ! БЪДЕТЕ БЛАГОСЛОВЕНИ - ВИЕ И ВАШИТЕ БЛИЗКИ!

    Ние прекарахме добре в Сандански с баба и дядо. Не може да се каже , че сме починали, но разнообразихме.  Къпахме се с Иван в басейн навън, пообиколихме около градчето, посетихме Мелник, къщичката на ванга и параклиса, Роженския манастир. И за пореден път се убедийх, че Господ бди над нашето семейство - влизаме с Делян в манастира и попадаме на попа, който тъкмо започва литургията си по случай 25.12. - рождението на Христа. Изслушахме , после целунахме ръка и ни благосолви....дано новата година да е много хубава за всички ни, момичета!!!!!
    И понеже имаме нужда от още глътка живот Simple Smile в сряда се качваме на Боровец с двете дечица и ще си посрещнем Нова година в тесен семеен кръг в приятно хотелче.
Диди, и на мен ми е интересно как ще кара Вики кънки. Сподели , моля, звучи супер Simple Smile Досега гледах снимките Ви, страхотно семейство сте!  Hug
Зори, радвам се , че сте добре, всички болнички да оздравяват и да бъдат най-дивите и засмяни дечица в новогодишната нощ!
Изкушение, драго ми е да ви видя!!!  bouquet

Последна редакция: пн, 28 дек 2009, 21:20 от polina13

# 51
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Поли, и аз гледах вашите снимки и ви давах за пример на моя мъж! Той още не иска да се изкъпе с Виктор и Виктор е виждал до сега само голи жени, но не и мъже... горкото дете сигурно се чуди защо е различен.
Още не сме ходили на кънки с Вики. Кънки има от 24-ти номер, за по-малки не знам. Съседката води дъщеря си, а тя е с 6 месеца по-голяма от Вики. Казва че повече я бута, но пък на Еми много и харесва.
desi.a, аз давам по 1 тубичка на седмица - профилактично. ( на един прием)
Желая на всички болнички да оздравяват бързо Hug
Пепе, да е жива и здрава майка ти!  bouquet
Хубав ден от мен - ставам, че терминаторите ми ме налазиха Laughing

# 52
  • Мнения: 0
Зори, страхотна темичка си ни спретнала за празниците! Много е красива и с много настроение!  bouquet
Дианка, целувки на сладките ти зайчета! Как се справяш и с двамата? А и другите мами с дребосъчета, направо се чудя...
Поли, много хубава екскурзийка сте си направили. Ние направихме същата обиколка лятото и беше страхотно. Май обаче попът раничко е започнал литургията за Възкресението Христово. Grinning
Целувки и прегръдки за порасналото момченце на Нефертити!
 Болничките бързо да оздравяват.
Ванеска изкара нещо леко, с температура 37 и малко, но беше от Превенара. Ние направихме тогава и Пентаксима, като уж са сзвместими двете ваксини. Досега не беше вдигала температура от имунизациите, та направо като си помисля, че след месец трябва пак да слагаме Превенар и ми настръхва косата. Да не говорим, че крачето ѝ се зачерви, поду и я болеше доста.Цяла седмица правихме компреси и още не е напълно минало.
За Нова Година сме си поканили гости с детенце на 2 годинки, а как ще се справяме с гърмежите... не ми се мисли.  

# 53
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Гале, по-вероятно е Т да е от Пентаксима, понеже вече има антитела.
За справянето - ако не е майка ми е много трудно.. 10 дни изкарах сама и беше лудница, защото Дари е все на ръце заради колики, а Виктор не може сам да яде и го приспивам все още. Та точно в тези моменти ми е трудно да се справя.
Ако едното дете е на ясла юе е много лесно.
аз също мисля да слагам Превенара, но ще изчакам до 2 г. за да е само 1 прием. Искам и ваксина за варицела да сложа, но тя от Гръция трябва да я купя, та кой знае кога ще е..
Хубава вечер на всички  bouquet

# 54
  • Мнения: 318
Гале, говорим си за Великден с мъжо и аз живея с месеци , напред Joy hahaha поправих се овреме Wink

# 55
  • Мнения: 308
   Здравейте и от нас.

Честита Коледа.

   Много съжалявам да прочета, че има толкова много болни дечица. Пожелавам бързо възстановяване на всички малчовци и на болните родители.

   Зори, темичката е страхотна.     bouquet

   Ние прекарахме празниците много хубаво. Лили получи много подаръци от Дядо Коледа.

   За Нова Година ще сме си в къщи сами. Има вероятност да се съберем със семейството на брат ми, но пак ще сме в домашна обстановка.

  За гърмежите - миналата година Лили не се събуди, но беше и по-малка. Тази година ще посрещне новата година с нас (тя и без това заспива късно) и я подготвяме за гърмежите като баба й хвърля по една-две пиратки профилактично.    Laughing   Казваме й, че ще има много чичковци, които ще пукат и ще има заря. Не знам колко ни разбира, но се надявам да не се уплаши.

   При нас на 1-ви Януари има кукери от всеки квартал. Играят хора на центъра и показват маски и дори има награди за първо място. Подготовките започват месец и повече преди Нова Година и Лили беше много впечатлена от тъпаните. Водили сме я няколко пъти да гледа как тренират. Ако времето е меко ще я изведем навън. Със сигурност ще й е забавно.

   Пожелавам на всички весело посрещане на Новата Година.

# 56
  • София
  • Мнения: 565
Диди, разгледах снимките 2-3 пъти. Толкова много ме зареждате с положителна енергия! Дари е такава сладка бузанка и много ми напомня на Раличка като бебе Heart Eyes Да ги нацелуваш и двамата терминатори от нас!

Поли, и вашите снимки са прекрасни и заредени с енергия и настроение. Личи си, че сте си изкарали страхотно. Ти заслужаваш всички тези  щастливи моменти. Имаш да си наваксваш Wink Весело изкарване и на Боровец! Hug

Марги, бързо оздравяване на Дея!

# 57
  • Мнения: 1 710
Привет!
И аз разгледах снимките на двете нови попълнения в мартенския отбор и съм очарована.
Диди, Дари е с променено личице и въобще вече не прилича на новородено. Изглежда ми много променена за два месеца.
Поли,много настроение лъха от вашите снимки. Ще чакам с нетърпение тези от Боровец Simple Smile
Видях, че сте почивали в Св. Врач. Доволна ли си от условията, хареса ли ви?

# 58
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте  Hug
Много ме учудиха постовете за несваляща се Т...Ужас, не знам как бих реагирала...Сигурно щях да рева от безсилие...
Константин пипна някакво вирусче в атракционния парк и ден и половина беше с висока температура. При 39.5 вече бях настръхнала, нали се сещате какво си помислих - свински грип  Sad Обаче никакви други признаци нямаше  Thinking Редувах на 3 часа температуропонижаващи сиропи - Понстан и Депон и от вчера е бодър като репичка! Никакви признаци, че не му е било зле!
Днес обаче беба вдигна 38.5 и прилагам същата терапия.  Тук се ходи на доктор след 3 дена с Т, надявам се утре вече да няма  Praynig

Диди  Hug, ужасно сладки са двамата!!! Дари е една красавица неземна - може и мама да задмине! Да ти е здравичка и веселичка!!! А Вики повече да се усмихва!!!

# 59
  • Мнения: 953
Здравейте момичета,
ние сме много добре,
няма Т и ходи на ясла.
Тази вечер даже като ме видя да идвам да го взимам и започна да плаче и да бяга.Не иска да си тръгва.Госпожата отиде да го доведе.А той реви назад.
По-добре му е с децата определено,но няма начин да стои все там.
Инаме се прибира много уморен и прави един сън .Но пък после си играе много спокойно.
Лека вечер на всички и бързо оздравяване на болните.

Общи условия

Активация на акаунт