Банята! - 12та тема

  • 104 258
  • 759
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 749
Здравейте и от мен   bouquet
След като преди няколко месеца решихме, че ще правим ремонт на банята (нещо, в което и аз, и приятелят ми сме абсолютни новаци), се хванах да изчета всички теми досега, посветени на баните. Разучих KitchenDraw-a и съм горе-долу готова с плана на банята ни. Избрахме плочки на Каи груп - Сорел бордо и бяло, като идеята ми е на пода да бъдат изцяло в бяло. Имам питанка дали може да ми дадете идеи за друг цвят фугин, освен бял, че се наплаших от прочетеното за това, как ще го поддържам. Аз залагам на удобството пред външния вид, не съм от най-големите чистофайници  Embarassed. Също така според фаянсаджията ни няма проблем да налепим новите върху старите плочки, в правотата на което още не съм абсолютно убедена. Проблемът е, че сме леко финансово притиснати и не можем да си позволим да викнем бригада за къртене и извозване, иначе това би бил най-чистия вариант. Давайте идеи, моля  Praynig
Нашата баня е тази серия, но пода е бордо с фуга бордо. Стана добре. Плочките ги залепихме върху старите. За нас беше по-удачното решение.

# 691
  • Мнения: 1 236
при ползване задължително ще пръска и мокри,което предвещава мноого кратък живот на самата врата/на е най-високо качество/.

Има водоустойчиви врати:
http://alldoors.bg/vos-1.1.4.php

# 692
  • Мнения: 0
Благодаря на всички за коментарите   bouquet
ВиК канализацията ще я сменяме и си мисля, че когато майсторът започне да кърти там за тръбите, плочките сами ще си падат. Един познат ни предлага да дойде с къртач да махне старите плочки, но ми е неудобно да го занимавам, а и приятелят ми ще е трудно да го убедя. Надявам се обаче, да види, че ще стане по-добре и в последния момент да сменим плана за действие. Майсторът не ни дава различни цени за двата вида лепене на плочките - върху старите или не, само каза, че ще викне друг човек, който да сложи мазилка и изравни нивото на стените ( в момента старите плочки са на около 1.50 м. височина). А относно цвят бордо на фугата - тогава ще трябва да взимаме два цвята - бяло за белите плочки ( не си представям бордо фуга на бяла плочка) и бордо за другите  newsm78
bobbр, ще може ли една снимчица на банята ви, да погледна как се получава  Praynig

# 693
  • София
  • Мнения: 346
Благодаря за отговорите.Няма как вече да се мести душа,а и ако предложа нещо подобно на съпруга ми лошо ще му стане.Няма как и нова врата да купуваме тепърва,защото доста се поохарчихме покрай довършителните работи,а и няма да живеем там...ще се поогледам за въпросното покритие,дали не може да се сложи на нашата си врата newsm78

# 694
  • Мнения: 2 487
Здравейте!Реших и аз да покажа нашата баня  Blush . http://makaronche.snimka.bg/family/banya.487914 Парола-123456. Надявам се да Ви хареса.
P.S Фотографските ми умения не са от най-добрите  Blush

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 79
Благодаря на всички за коментарите   bouquet
ВиК канализацията ще я сменяме и си мисля, че когато майсторът започне да кърти там за тръбите, плочките сами ще си падат....
Имай предвид, че след като ще сменяте водопровода - задължително ще трябва да изкъртите старите плочки, т.е. майсторът ще ги изкърти и ще ти вземе пари за това (защото не е лека работа), но е по-добре да се изкъртят, да се сменят всички тръби - чиста и мръсна вода, също да си решите дали искате всички смесители и моноблок(ако има вътре) да са на старите места или на нови (сега е моментът да се мисли), да се изправят стените и тогава да се лепят плочките. Къртенето струва 100-150 лв(заедно с извозването на отпадъка), а по-горе някой ти беше писал, че флексовото лепило е доста по-скъпо от обикновеното, така че няма да ти излезе много по-скъпо. Друго важно нещо е, че като изкъртите старите плочки - новите ще бъдат залепени на добра основа и ще можеш да имаш претенции за качество и гаранция към майстора. И най-добре да се обърнеш към човек, който да ти свърши всичко - къртене, лепене, ВиК, Ел, монтажи и т.н. и после да си поеме гаранция за работата. Ако се интересуваш - на лични мога да ти дам координати.

А за фугирането на бели плочки - просто си купете хубав фугин, подохдящ за мокри помещения, който да си запазва дълго цвета и да не мухлясва - такива са на Церезит серията С40 - баки по 2кг. Успех Peace

# 696
  • Мнения: 749
http://vasil7011.snimka.bg/other/bania.487988.18044443

Това са снимки от новата ни баня. Искам да благодаря на всички за прекрасната тема. Благодарение на вас научих страшно много неща. БЛАГОДАРЯ ВИ МОМИЧЕТА.  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пт, 02 апр 2010, 07:18 от bobb

# 697
  • Мнения: 0
Ихааа, Макаронче, искам и аз такава широка баня Grinning
vidima, благодаря ти за съветите, вече сме се уговорили с майсторите, ВиК майстора дойде, видя каква работа ще се върши и си каза цената, по същия начин и с фаянсаджията и електро майстора. Ще сменяме всички тръби, местата на вц, мивка и душ няма да се сменят - мислили сме по въпроса, но така ни устройват. Банята е малка - 3.22 кв.м. и няма много място за шаване, а и ще слагаме и вградено казанче. Продължавам да агитирам да махаме старите плочки, да видим дали ще се увенчая с успех Grinning
bobb, благодаря много   bouquet Ние решихме да не слагаме фриз и декоративни плочи, нещо не ни харесаха, ще разиграем разположението на цветните ивици и това ще е акцента.

# 698
  • Мнения: 1 059
Макаронче, наистина е много просторна банята ти. Напоследък нещо взех да съжалявам, че не избрах някакви слънчево жълти плочки за банята и аз. В моята приятелка са такова жълто като твоите (може и да са същите) и все повече ми харесва, а банята и е правена преди 4 г.

# 699
# 700
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Здравейте! Предстои ми ремонт на баня (2 кв.м) и тоалетна (малко над 1 кв.м). Избрали сме ей тази серия: http://www.keranova.org/img/OBIAVI/spirit_654.pdf комбинация от лилаво и светло бежово. Чудя се дали няма да е малко кичозно. За банята си мисля за 4 реда тъмен цвяат, ред светъл, ред тъмен и до горе - светъл. Не ми харесват много фризовете от тази серия, но пък с фриз май ще е по-добре? А тоалетната си мисля, че е по-добре да е едноцветна. Ако някой е ползвал подобни цветове, пишете!

P.S. Aprile, много ми харесва тоналността! Каква серия плочки сте избрали?

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672

Чудесна баня  Peace
Имаш страхотен стил! Иска ми се да надникна и в други кътчета на дома ти  Mr. Green

# 702
  • Мнения: 27

Чудесна баня  Peace
Имаш страхотен стил! Иска ми се да надникна и в други кътчета на дома ти  Mr. Green


Да   bouquet И аз съм любопитна доста  Mr. Green Whistling

# 703
  • Мнения: 1 675
Ето и моята баня  Simple Smile  http://vikish.snimka.bg/daily/moyata-banya.258555.6202666

Прекрасна свежест лъха,поздравления за вкуса и резултата!  Grinning И моята е в този цвят,та би ли споделила откъде е мивката с шкафа?! Благодаря!

# 704
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 618

Поздравления, много е свежа.  Peace
Интересува ме с какво са лепени картините върху плочките и рамките от какъв материал са?

Общи условия

Активация на акаунт