Виртуалният език

  • 8 623
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Напоследък ми е все по трудно да разшифровам виртуалните писания. Съкращения като omg, btw или fu, айде как да е - ако се замисли човек ще се сети. Но неща като lol, Lmao или <I> след всяко изречение ми е напълно непонятно какво означават.
Да обменим опит.

# 1
  • Мнения: 6 323
Това може да е полезно -  Internet Slang Dictionary & Translator

# 2
  • Мнения: 517
Lol- laugh out loud. Lmao- laugh my ass off...По нашенски поднесено, би звучало като "смях на кутийки" и "ег.ти майтапа".
Най-омразните са ми ffs и asl.
Слава Богу, останаха далеч в миналото. Laughing

# 3
  • Мнения: 81
Оооо много благодаря.Определено ми олеснихте ежедневието. Колко чудене съм му ударила...

# 4
  • Мнения: 2 022

10x Simple Smile
На времето ползвахме една част от тях, но някак си не намериха много популярност.
Все още ползвам в редки случаи само btw, bbl и brb.

Обаче като гледам племеника ми - дечурлигата си имат нови - български. Виждала съм го да пише:
нмз - няма значение
чкм - чакай малко
и т.н

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 573


Обаче като гледам племеника ми - дечурлигата си имат нови - български. Виждала съм го да пише:
нмз - няма значение
чкм - чакай малко
и т.н

имаше едно адски популярно и дразнещо преди време. ДГД....няма да превеждам

# 6
  • Мнения: X
Мен лично ме дразнят 'нем' и 'дам', също и 'нз', 'кк', 'мн' и  прочие съкращения в скайп.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 020
Но неща като lol, Lmao или <I> след всяко изречение ми е напълно непонятно какво означават.

lol замества, например, ето тази иконка  Laughing

Други безумни съкращения, които виждам да използват съучениците на
дъщеря ми са:

здр = здравей

ко пр = какво правиш

# 8
  • Мнения: 2 516
Избягвам различните видове съкращения.Не ми харесват...

Освен тези, които сте изброили, се сещам за още няколко:
ккд - както и да е
бб - "бай бай" (чао)
оки доки, окс...

# 9
  • Мнения: 12 663
Свикнах им и даже се изкушавам да ги употребявам. А като си помисля колко трудно преживях липсата на главни букви и препинателни знаци.

# 10
  • Мнения: 836

Другите съкращения можех да ги разшифровам, ама ей тази "непълна формула" горе ме тормозеше дълго време, докато накрая срам не срам попитах как да я разбирам. Прихнаха да се смеят хората, а после бяха единодушни, че това моето да виждам навсякъде математически уравнения не е професионално изкривяване, а си е направо професионално "извращение".   Joy
Обаче, още не мога да свикна да го чета като "Благодаря", нещо в мен се бунтува да го приема като такова.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 17 956
ССФ Laughing

# 12
  • Мнения: 25 610
Не виртуален език, а виртуална стенография, бих казала.  Laughing
В началото озадачава и дразни, да. После човек претръпва и както споделиха по-горе, в един момент се изкушава да ползва.
Все пак времето е ценно, а често и в пари.
Вече ме дразни само, когато ги видя написани на хартия, в официален или служебен документ.
Служебно писмо от висшестоящ до подчинени, в което начуква канчетата на последните и сипе върли заплахи, написано на маймуница и с куп правописни грешки - класика в жанра.  Sick

# 13
  • Мнения: 12 663
Сега се сещам само за абревиатурата ASAP - използва се доста преди въвеждането на тези стенограми.

# 14
  • Мнения: 1 224
ASAP е "as soon as possible" - възможно най-скоро Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт