Парочистачки Eureka и други (без Steam mop)

  • 15 586
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 224
Какви парочистачки ползвате у дома различни от така нашумелият Steam mop? Някои полза ли марката Еureka или Karcher?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Ползвам тази http://megashop.bg/techno/product_info.php?products_id=803496.Доволна съм.

# 2
  • Мнения: 224
Тази не става за почистване на килими нали?

# 3
  • Мнения: 0
Защо не идеш до магазина на Karcher на К.Величков,там ще ти кажат всичко за парочистачките.Момчетата разбират няма да те  излажат и поне марката е доказана.

# 4
  • Мнения: 224
Ами аз ходих вече в Технополиси други да науча повече за този тип продукти, но всички знаем колко добре обесняват в тези големи вериги, така че следващият път наистина си заслужава да ида до К. Величков Simple Smile

# 5
  • Мнения: 35
Малък модел за вкъщи Кarcher SC1020 много хубава машинка на приемлива цена, или ако искате по така примерно да пере с пара имат и такъв модел SV 1902 която е и прахосмукачка с воден филтър пит реимбол само че значително по евтина.

# 6
  • Мнения: 224
Малък модел за вкъщи Кarcher SC1020 много хубава машинка на приемлива цена, или ако искате по така примерно да пере с пара имат и такъв модел SV 1902 която е и прахосмукачка с воден филтър пит реимбол само че значително по евтина.

Миналата седмица почти бях си купила SC 1020, но половинката ме разубеди да помисля още малко. От колко време я имаш тази парочистачка и за какви повърхности я използваш? SV 1902 наистина изглежда много добра, ако наистина почиства така добре както е показано на клипчетата и картинките.
Ние вкъщи имаме куче отскоро и все още пишка навсякъде, искам нещо което чисти добре с цел да не се "загнезди" вкъщи специфичната миризма на куче.

# 7
  • Мнения: 12
SV 1902 е уникална машина на Karcher. Може да пере изцяло  на пара, без никакви препарати. Водната и филтрация е като на рейнбол - центруфугиране на отпадъка през вода и оттам последващо преминаване през така наречения Heppa филтър ( антибактериален и акарен филтър). В youtube има няколко клипа как работи.машинката е окомплектована с всички нужни аксесоари към нея, само ви трябва време да чистите. SC 1020 е най - евтиният модел на марката окомплектован с два накрайника и дюзичка за фуги. Много добре и компактна машинка. Вазното при парочистачките е да се почиства котления камък пре определен интервал от време за SC1020 след 50 зареждания. Мой съвет дори да не е Karcher  си изберете марка с сервиз във вашият град не се доверявайте на фирми със седалище едно бюро в някой хипермаркет, защото при евентуален проблем процедурата става доста сложна.

# 8
  • София
  • Мнения: 574
 Вкъщи идваха да рекламират някаква парочистачка A.I.O.,немска,която почиства буквално всичко - прозорци,килими,мивки,печки и т.н.Изиграха ми "на живо"ве ес телешоп,едвам ги изпратих.Цената на малкия пакет беше около 4000лв Shocked.На това отгоре мръсотията не я събира,а отива върху паркета.

# 9
  • Мнения: 12
Това е като една друга марка преди време която още я има и е горе долу на същата цена.http://www.youtube.com/watch?v=PCPQYAVJFfE - тук се вижда как се събира всичко във водата. Търся сега и клипове как пере с парата. Иначе с нашата парочистачка си мием и цветята. Удобен уред за дома.

# 10
  • Мнения: 0
Здравейте мами Simple Smile

Имате ли впечатления за този модел http://www.technopolis.bg/b2c/details/816707/P11130301/PAROCHIST … -KARCHER-SC-3.000

И мен ме затресе треска да си търся парочистачка за дома,да си чистя теракот,ламинат,килими,матраци,дивани,стъклени повърхности,фуги,домакински ел. уреди и каквото още ме прихванат лудите да изчистя.Първоначално се замислих както всички за:
 http://www.topshop.bg/produkti-zadoma/bytype-2013-02-07/cleaning … m-pocket-mop.html

http://www.topshop.bg/produkti-zadoma/bytype-2013-02-07/cleaning … am_mop_elite.html

Но в отговор на писмото  си за допълнителна информация,получих ''налягане в барове за парочистачка няма като характеристика на никой от моделите и няма как да бъде сметната. Температура на парата в градуси (C) е 110 и на двата модела. Мощността на Шарк е 1550 W, а тази на Х5 елит 1200 W. Дължина на кабела на Шарк е 7м, а този на Х5 елит е 5м. " което е много слабо за очакванията ми и със сигурност не ефективно и мокрещо!

Ако може да ми предложите нещо за което вече имате опит и мнение,ще ме улесните в изборът ми Simple Smile
Аз прочетох всичко по темата из форумите и мненията са наистина много противоречиви и е разбираемо всеки има различни цели и очаквания.
Благодаря предварително!

# 11
  • Мнения: 12
Аз ползвам SC1.020 Karcher, и съм много доволен. Имам я от повече от 4г. Тази от вашия линк е по - новия модел.

# 12
  • Мнения: 0
Има и още два варианта за които сериозно съм се замислила:

http://www.technomarket.bg/products/09129033/philips-fc-7020-01

http://densi.bg/prahosmukachka-zelmer-619-5-sv-lux-vodnik-trio

Някой да има впечатление за тях или който разбира,подходящи ли са всичко в дома да се почиства? Да не се повтарям,за всякакви повърхности и уреди.

# 13
  • Мнения: 0
Явно темата не се следи вече,но поне да споделя своите си впечатления,та ако някой търсещ попадне тук да види.
Вчера си взех http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … -KARCHER-SC-3.000
Пробвах я на килими - не мокри поради високата температура на парата,чисти изненадващо добре!
В банята имах 2-3 места където след душ колкото и да сме забърсвали отново се е събирала и утаявала вода,за моя радост парочистачката изчисти до блясък всички плочки!
На ламинат и паркет все още не съм я пробвала,понеже видях,че не мокри килимите и предположих,че няма да има проблем и с тези повърхности.
За готварската си печка не мога да кажа,нея също скоро я бях чистила и като минах с парочистачката почти нищо не излезе,съвсем малко мръсотия от фугите й.
До прозорците не стигнах все още,но от ефективността,която видях не очаквам да има проблеми с почистването им.
С две деца и домашен любимец наистина имах нужда от такъв помощник:)
Ами това е,направих една добра и разумна покупка!

# 14
  • Мнения: 95
Lidiq_St да разбирам ли че твоята парочистачка почиства и прозорци...ако да ..това е моята парочистачка  newsm79
Отдавна планувам покупката на такъв уред - разбира се впечатлена от рекламите по ТВ.
Моля те да споделиш по-подробно възможностите на твоята парочистачка. Приставки и тн

# 15
  • Мнения: 19 502
Аз имам този модел и съм страшно доволна http://electron.bg/karcher-2550-podarak-p-237902.html Предимството е, че парата никога не свършва, а моята къща е голяма. За SV 1902 се колебаех, обаче не посмях, защото срещнах лоши отзиви по руските форуми. Разтраквала се след известно време, скъпи резервни части и поддръжка. Освен това маркучът за мръсната вода се миел след всяка употреба, иначе започвал да мирише. В крайна сметка се отказах. Но сегашната ми машинка е много добра. Прозорци не мия с нея обаче, защото имам на Керхер един специален уред на батерии, който се справя доста добре и става по-бързо. Но за всичко друго е перфектна. За телешопските парочистачки мога да кажа, че въобще не са качествени и ако се повредят няма поправка. Имам една такава изхвърлена.

# 16
  • Мнения: 0
Има един клип http://www.youtube.com/watch?v=ITq2Z2feoaM  изгледай го накрая е показано почистването на стъкла. И реално по същият начин почистих и аз,но понеже винаги много бързам си съкратих времето като напръсквам отгоре с течност за стъкла и подсушавам с накрайника,без да включвам самата парочистачка. Доволна съм от резултата!
Отлично почиства дивани,матраци,завеси,щори и всичко друго,което ви хрумне.
За килими безупречно почистване(изпиране)на място без да се налага подсушаване поради високата температура на парата.
За фаянс и теракот по същия начин,повече и от доволна съм от резултатите.
За паркет и ламинат добро почистване,но се изисква няколко минутки да се изчака да изсъхне(до 5 мин всичко е сухо) иначе не би трябвало да има опасност от надуване за дървените повърхности понеже съвсем малка е влагата,която остава след почистване и заради която написах малко да се изчака да изсъхне.Обаче изглежда като измито,което на мен лично не ми върши работа,за паркет и ламинат и все още си полирам с препарат за блясък както досега съм правила.
За домакински ел уреди (печки,аспиратори и всичко друго) чудесни резултати има почистването с нея и все пак зависи от степента на замърсеност,например за да изчистя скарата на готварската печка прикрепих метално телче към накрайника защото иначе не се изчистваше загорялото.
Ами това е 5 накрайника+2 хавлиени кърпи(малка и по-голяма)

# 17
  • Мнения: 16
При употреба на парочистачката от видеото трябва ли преди това пак да се мине с прахосмукачка? Оглеждам се за подходящ уред. Ползвах до момента парочистачка на Солак и съм много недоволна. Вярно, че заемаше по-малко място, но беше много неудобна, все пак се налагаше почистване с прахосмукачка преди това, кърпата за почистване не беше особено добра, а на всичко отгоре се повреди без да съм я ползвала чак толкова и започна да пропуска пара при спусъка и да ми гори ръцете. Наложи се да я изхвърлим.

В тази връзка да попитам пак - последната показана парочистачка Karcher 3.000 изисква ли ползването и на прахосмукачка? Честно казано ми изглежда в повече да имам два такива обемни уреда (но, може да се наложи  Rolling Eyes). Замислях се и за Шарк (не, че тя прахосмуче), че ми изглежда по-малко обемна, но имам някои притеснения за качеството, докато Karcher изглежда солидно.

Ще съм много благодарна за съвет! Embarassed

# 18
  • Варна
  • Мнения: 912
моята е такава
http://www.gorenje.bg/53357?c=255897

заема малко място
преди това трябва да се пусне прахосмукачка
има приставки за прозорци (никога не съм ги пробвала от страх да не напукам стъклата)
вместимостта за водата е 1л, на най-силна степен на парата издържа десетина мин. Загледах се сега в модела, при който парата никога не свършвала, който е пуснала milittana и виждам, че е само 300мл повече вместимостта. milittana, колко време имаш пара на най-силна степен?

# 19
  • Мнения: 19 502
Марта - неограничено имам пара. Как писах никога не свършва, защото има два резервоара и се долива ако има нужда без да чакам да изстива. Та това си е сериозно предимство при големи площи за почистване

# 20
  • Варна
  • Мнения: 912
Та това си е сериозно предимство при големи площи за почистване
Наистина много се забавя чистенето с това изчакване да спадне налягането, после пък пак да се нагрее. Най-много се изприщих от чакане докато сваляхме тапетите.  Crazy
NB към момичетата, които тепърва ще си купуват   bouquet

# 21
  • Мнения: 19 502
Та това си е сериозно предимство при големи площи за почистване
Наистина много се забавя чистенето с това изчакване да спадне налягането, после пък пак да се нагрее. Най-много се изприщих от чакане докато сваляхме тапетите.  Crazy
NB към момичетата, които тепърва ще си купуват   bouquet
Е, тапети не се свалят всеки ден  Simple Smile Иначе за не толкова голяма площ не е фатално това изчакване. Обаче при мен специално има опасност музата ми за чистене да ме напусне  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 280
В тази връзка да попитам пак - последната показана парочистачка Karcher 3.000 изисква ли ползването и на прахосмукачка? Честно казано ми изглежда в повече да имам два такива обемни уреда (но, може да се наложи  Rolling Eyes). Замислях се и за Шарк (не, че тя прахосмуче), че ми изглежда по-малко обемна, но имам някои притеснения за качеството, докато Karcher изглежда солидно.

Ще съм много благодарна за съвет! Embarassed
И мен ме интересува въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт