Парочистачки Eureka и други (без Steam mop)

  • 15 588
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 505
Аз имам този модел и съм страшно доволна http://electron.bg/karcher-2550-podarak-p-237902.html Предимството е, че парата никога не свършва, а моята къща е голяма. За SV 1902 се колебаех, обаче не посмях, защото срещнах лоши отзиви по руските форуми. Разтраквала се след известно време, скъпи резервни части и поддръжка. Освен това маркучът за мръсната вода се миел след всяка употреба, иначе започвал да мирише. В крайна сметка се отказах. Но сегашната ми машинка е много добра. Прозорци не мия с нея обаче, защото имам на Керхер един специален уред на батерии, който се справя доста добре и става по-бързо. Но за всичко друго е перфектна. За телешопските парочистачки мога да кажа, че въобще не са качествени и ако се повредят няма поправка. Имам една такава изхвърлена.

# 16
  • Мнения: 0
Има един клип http://www.youtube.com/watch?v=ITq2Z2feoaM  изгледай го накрая е показано почистването на стъкла. И реално по същият начин почистих и аз,но понеже винаги много бързам си съкратих времето като напръсквам отгоре с течност за стъкла и подсушавам с накрайника,без да включвам самата парочистачка. Доволна съм от резултата!
Отлично почиства дивани,матраци,завеси,щори и всичко друго,което ви хрумне.
За килими безупречно почистване(изпиране)на място без да се налага подсушаване поради високата температура на парата.
За фаянс и теракот по същия начин,повече и от доволна съм от резултатите.
За паркет и ламинат добро почистване,но се изисква няколко минутки да се изчака да изсъхне(до 5 мин всичко е сухо) иначе не би трябвало да има опасност от надуване за дървените повърхности понеже съвсем малка е влагата,която остава след почистване и заради която написах малко да се изчака да изсъхне.Обаче изглежда като измито,което на мен лично не ми върши работа,за паркет и ламинат и все още си полирам с препарат за блясък както досега съм правила.
За домакински ел уреди (печки,аспиратори и всичко друго) чудесни резултати има почистването с нея и все пак зависи от степента на замърсеност,например за да изчистя скарата на готварската печка прикрепих метално телче към накрайника защото иначе не се изчистваше загорялото.
Ами това е 5 накрайника+2 хавлиени кърпи(малка и по-голяма)

# 17
  • Мнения: 16
При употреба на парочистачката от видеото трябва ли преди това пак да се мине с прахосмукачка? Оглеждам се за подходящ уред. Ползвах до момента парочистачка на Солак и съм много недоволна. Вярно, че заемаше по-малко място, но беше много неудобна, все пак се налагаше почистване с прахосмукачка преди това, кърпата за почистване не беше особено добра, а на всичко отгоре се повреди без да съм я ползвала чак толкова и започна да пропуска пара при спусъка и да ми гори ръцете. Наложи се да я изхвърлим.

В тази връзка да попитам пак - последната показана парочистачка Karcher 3.000 изисква ли ползването и на прахосмукачка? Честно казано ми изглежда в повече да имам два такива обемни уреда (но, може да се наложи  Rolling Eyes). Замислях се и за Шарк (не, че тя прахосмуче), че ми изглежда по-малко обемна, но имам някои притеснения за качеството, докато Karcher изглежда солидно.

Ще съм много благодарна за съвет! Embarassed

# 18
  • Варна
  • Мнения: 912
моята е такава
http://www.gorenje.bg/53357?c=255897

заема малко място
преди това трябва да се пусне прахосмукачка
има приставки за прозорци (никога не съм ги пробвала от страх да не напукам стъклата)
вместимостта за водата е 1л, на най-силна степен на парата издържа десетина мин. Загледах се сега в модела, при който парата никога не свършвала, който е пуснала milittana и виждам, че е само 300мл повече вместимостта. milittana, колко време имаш пара на най-силна степен?

# 19
  • Мнения: 19 505
Марта - неограничено имам пара. Как писах никога не свършва, защото има два резервоара и се долива ако има нужда без да чакам да изстива. Та това си е сериозно предимство при големи площи за почистване

# 20
  • Варна
  • Мнения: 912
Та това си е сериозно предимство при големи площи за почистване
Наистина много се забавя чистенето с това изчакване да спадне налягането, после пък пак да се нагрее. Най-много се изприщих от чакане докато сваляхме тапетите.  Crazy
NB към момичетата, които тепърва ще си купуват   bouquet

# 21
  • Мнения: 19 505
Та това си е сериозно предимство при големи площи за почистване
Наистина много се забавя чистенето с това изчакване да спадне налягането, после пък пак да се нагрее. Най-много се изприщих от чакане докато сваляхме тапетите.  Crazy
NB към момичетата, които тепърва ще си купуват   bouquet
Е, тапети не се свалят всеки ден  Simple Smile Иначе за не толкова голяма площ не е фатално това изчакване. Обаче при мен специално има опасност музата ми за чистене да ме напусне  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 280
В тази връзка да попитам пак - последната показана парочистачка Karcher 3.000 изисква ли ползването и на прахосмукачка? Честно казано ми изглежда в повече да имам два такива обемни уреда (но, може да се наложи  Rolling Eyes). Замислях се и за Шарк (не, че тя прахосмуче), че ми изглежда по-малко обемна, но имам някои притеснения за качеството, докато Karcher изглежда солидно.

Ще съм много благодарна за съвет! Embarassed
И мен ме интересува въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт