Спермограма

  • 71 988
  • 193
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 16 691
Не съм чула за лекар от репродуктивна клиника, който да е назначил обикновена спермограма - тя просто не показва почти нищо. Обикновено назначават първо по Крюгер, а после, ако има проблем с морфологията, преживяемостта или нещо друго, назначават разширена. Ако направите спермограма по Крюгер и с нея отидете при андролог, тя дава основа за разговор и коментари с лекаря. Иначе ще отидете - той ще ви каже - пуснете по Крюгер и елате пак и така ще платите 2 пъти преглед.
Точно така newsm10 newsm10
Съншайн, задължително в клиника по стерилитет. И както Пънче-то ти е казала, е достатъчна спермограма по Крюгер. Ако има проблем-тогава се прави разширена и СДИ-те са към 130-150 лв.
Какво означава, ако има проблем?
Не може ли първо консултация с лекар уролог-андролог и по негова преценка да правим която каже спермограма? Защото иначе ми се струва, че ще направим тази по Крюгер която четох че е инвитро... и после може да се наложи и тази с разширението и пак станаха 200 лв. Sad Питам защото не можем да си го позволим и се чудя кой е оптималния вариант. Peace
Ами ти казваш, че нямате финансова възможност, а пък андролога не работи без пари. Освен това не е гадател и няма как да знае каква Ви е спермограмата.
Ако спермограмата е добра- няма нужда да се посещава андролог или уролог.
Винаги се прави спермограма по Крюгер първоначално ,чак след това ако има проблем разширена с СДИ тест!
Потъмненото изречение аз не го разбрах.
И ако си от София- ти препоръчвам клиника Надежда за спермограмата, понеже са най-евтини цените.

# 181
  • Мнения: 1 846
Не съм чула за лекар от репродуктивна клиника, който да е назначил обикновена спермограма - тя просто не показва почти нищо. Обикновено назначават първо по Крюгер, а после, ако има проблем с морфологията, преживяемостта или нещо друго, назначават разширена. Ако направите спермограма по Крюгер и с нея отидете при андролог, тя дава основа за разговор и коментари с лекаря. Иначе ще отидете - той ще ви каже - пуснете по Крюгер и елате пак и така ще платите 2 пъти преглед.
Разбирам, благодаря ти за обяснението. Peace Така ще направим.
След абортите ми първо мъжО пусна разширена по Крюгер, после с ДНК фрагментация/нямаше смисъл,бях бременна,но още не знаех/.Съншайн аз не забременях инвитро или каквато и да е асистирана репродукция и въпреки това пуснахме тези спермограми. Peace
А нещата при мъжа ти добре ли бяха? Извинявай за въпросите. Peace

Ами ти казваш, че нямате финансова възможност, а пък андролога не работи без пари. Освен това не е гадател и няма как да знае каква Ви е спермограмата.
Ако спермограмата е добра- няма нужда да се посещава андролог или уролог.
Винаги се прави спермограма по Крюгер първоначално ,чак след това ако има проблем разширена с СДИ тест!
Потъмненото изречение аз не го разбрах.
И ако си от София- ти препоръчвам клиника Надежда за спермограмата, понеже са най-евтини цените.
Ами да не мога да си позволя да дам 200 лв само за изследвания! Отделно и за лекаря не знам колко е прегледа, но надали е по-малко от 50 лв.
До сега на мен само ми взимаха парите без да ми назначат адекватно лечение. Сумати пари за изследвания....
А лекаря надали няма ехограф и не може да види с него има или не проблем чисто физически!
Ами не мисля че сме без проблем, ако бяхме нямаше да правим спермограма и ходене по доктори  затова искам консултация-преглед при уролог-андролог и спермограма... Благодаря за насоките. Peace

# 182
  • София
  • Мнения: 16 691
 
[/quote]
Ами да не мога да си позволя да дам 200 лв само за изследвания! Отделно и за лекаря не знам колко е прегледа, но надали е по-малко от 50 лв.
До сега на мен само ми взимаха парите без да ми назначат адекватно лечение. Сумати пари за изследвания....
А лекаря надали няма ехограф и не може да види с него има или не проблем чисто физически!
Ами не мисля че сме без проблем, ако бяхме нямаше да правим спермограма и ходене по доктори  затова искам консултация-преглед при уролог-андролог и спермограма... Благодаря за насоките. Peace

[/quote]

То може да няма никакъв чисто физически проблем, пък спермограмата да не е добра.
По принцип при изследвания за стерилитет, спермограмата е първото нещо, което се назначава, още преди да са започнати изследвания на жената.
Относно взимането на пари без адекватно лечение- бих те посъветвала да се насочиш към специализирана клиника, именно, за да се избегне лутане по неподходящи Доктори, както загуба на нерви, време и пари Peace
Успех!

# 183
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
...А лекаря надали няма ехограф и не може да види с него има или не проблем чисто физически!...

Андролога не може само с ехографски прегледа да ви каже дали всичко е наред. Задължително се пуска спермограма, защото причините за евентуален мъжки фактор са много.
Прочети първият пост от тази тема:
MЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - тема 4
Успех и се надявам да сме били полезни  Hug

# 184
  • Мнения: 1 846
Много съм благодарна. Peace

# 185
  • Мнения: 2
ph 7.4
подвижност 53 процента
нормокинеза 50
хипокинеза 3
акинеза 47
време на втечнаване 30 мин
цвят -нормален
левкоцити 12-13
количество в млм 73 млн
общ брой сперматозодии в еякулата 87 милиона
вискозитет 2
еритроцити - не
епителни клетки 1
не зрели клетки - не
желатин - не




по крюгер
9 процента нормална морфология
91 с отклонена морфология

27 процента с главични дефекти
24 с шиини дефекти
21 с опашни дефекти
16 с цитоплазмен остатак
3  клетки на сперматогенеза

teratooospermia indeks  1.41

заключение   hypovolemia-намалена оплодителна способност според крюгер , останалите показатели в норма..


моля някои за помощ да разчетеме спермограмата Sad

# 186
  • Мнения: 6
моля за разчитане на спермограмата, май е доста зле  Embarassed

Време на втечняване в лабор.условия: 15 минути (до 60 min.)
/Liquefaction time in laboratory conditions
цвят/Color/: слонова кост
обем/volume/: 2 (2.0-6.0мл)
рН: 7.2 - 7.8 (7.2-7.Sunglasses
вискозитет/viscosity/: 0 (0,1,2,3),
мирис/smell/:нормален
Желатинови конгломерати/prostatic bodies/: Не
Аглутинати/Agglutinations/: Не
 Бактерии/Bacteria/: Не
Кръгли клетки/Round cells/: 0(<5 млн/мл)
Обща концентрация на сперматозоиди/1 мл/Total sperm count/1 ml/: 271.1 (20.106/ml)
Нормокинетични сперматозоиди (А+B)/normokinetic sperm cells/: 24.5 %(≥ 50%)
A. с бързи линеарни постъпателни движения (ЛПД) 10.8 %
B. с бавни ЛПД 13.7 %
Хипокинетични /hypokinetic/: 26 % акинетични/akinetic/: 49.5 %
концентрация нормокинетични сперм. (A+B) /1 мл/normokinetic sperm cells concentration/: 66.41 (10.106/ml)
Обща концентрация на нормокинетични сперм.: 132.82 (20.106/ml) в обема
/Total concentration of normokinetic sperm in the volume/
Заключение /Conclusion and recommendation/: Asthenozoospermia ,

# 187
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Не е много зле, бройката е добра, подвижността се коригира лесно с витамини и добавки.
Пуснете морфология по Крюгер.

# 188
  • Мнения: 311
Маммчета Здравейте Simple Smile
За да не пускам нова тема пиша тук...Искам да попитам може ли да се направи спермограма на 4тия ден от въздържането.Питам защото тези дни би трябвало да съм в овулация , а часът ни за спермограмата е след 5 дни , тоест 4 като махнем тази вечер...
Благодаря.Весело лято и дано ни донесе   EFP    Hug

# 189
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Може, на нас даже са ни препоръчвали от клиниката въздържанието да е 3 дни, а не повече  Peace

# 190
  • Мнения: 311
Може, на нас даже са ни препоръчвали от клиниката въздържанието да е 3 дни, а не повече  Peace

 Hug Благодаря

# 191
  • Мнения: 3 199
Здравейте, с мъжа ми правим опити за бебе от година, имах един спонтанен аборт след 5 месеца опити в 7 г.с. Този месец решихме да направим необходимите изследвания. От микробиологичното изследване излезе, че имаме ентерококи. Аз ги лекувам от няколко години с антибиотик и вагинални таблетки. Уж намалят до "единични колонии", според АГ не е необходимо повече лечение и на другата година пак ги има, и процедурата се повтаря. Сега ми изписа Флуомизин вагинални и Ципролон 750. Уролога изписа на мъжа ми Аугментин.

Главно ви пиша за резултата от спермограмата:

Обем на еякулата - 5.0 мл.
Миризма  - специфична, много добре изразена
Цвят - белезникаво - жълтеникав
Време на втечняване - 20 мин.
Визкозитет на спермата - 0.4 см.
pH на спермата - 7.8
Брой на сперматозоидите в еякулата - 52 млн./мл.
Подвижност:
- Бързоподвижни - 20%
- Бавноподвижни - 22%
- Неподвижни - 58%
Характеристика на движението: Бързоподвижните извършват типичните постъпателни движения праволинейно напред със спираловидни движения около собствената си ос с много добра скорост. Бавноподвижните се движат в кръг и на място.
Морфология на сперматозоидите: 74% - нормални. 26% - с отклонения, промени в главата и опашката.

Възможно ли е да има толкова голям процент неподвижни сперматозоиди, защото материала е даден на 5-я ден от въздържането? И трябва ли да повтори спермограмата при по-малко дни въздържане?

Доста е наплашен от доктора. Изписа му Прегнил 5000 за 6 седмици по 1 ампула. И Сарженор разтворими таблетки. Чак след 2 месеца каза пак да повторим спермограмата.
Наистина ли са толкова лоши резултатите и смятате ли, че изписаните лекарства ще помогнат?

# 192
  • Мнения: 3 199
Ужас, в тази тема никой не пише, да не да има друга тема  newsm78

# 193
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Да - има тема, която е отчетна, много по-пълна е и се следи от повече потребители:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=760552.0;topicrefid=19

Обърнете внимание на първият пост в темата, ще отговори на много от въпросите ви  Peace

Общи условия

Активация на акаунт