За интимната хигиена на бебе момиченце

  • 55 924
  • 107
  •   1
Отговори
# 45
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Почиствах с мокра кърпичка.

# 46
  • Мнения: 410
Най-важно при момиченцата е - да се почиства от влагалището към дупето.
Когато дъщеря ми беше бебе, освен обстойния вечерен тоалет, я миех и при смятата на памперса през деня.

 Peace
Естествено,че с вода.Не искам да обидя някого с изказването си,но това с мокрите кърпи,както пишат повечето майки,нещо не ми се връзва.С тия мокри кърпи само се замазва положението,друго си е под течаща вода да измиеш всичкото миришещо нещо от дупето.Бих искала да попотам майките,които ползват мокри кърпи, "Вие ако се усерете,ще се измиете или с мокри кърпи ще се забършете?" и "Защо вечер си правите вечерен тоалет или пък сутрин,сутришен,като се измивате?Използвайте мокри кърпи,нали и децата таки си третирате!"

# 47
  • Мнения: 268
Най-важно при момиченцата е - да се почиства от влагалището към дупето.
Когато дъщеря ми беше бебе, освен обстойния вечерен тоалет, я миех и при смятата на памперса през деня.

 Peace
Естествено,че с вода.Не искам да обидя някого с изказването си,но това с мокрите кърпи,както пишат повечето майки,нещо не ми се връзва.С тия мокри кърпи само се замазва положението,друго си е под течаща вода да измиеш всичкото миришещо нещо от дупето.Бих искала да попотам майките,които ползват мокри кърпи, "Вие ако се усерете,ще се измиете или с мокри кърпи ще се забършете?" и "Защо вечер си правите вечерен тоалет или пък сутрин,сутришен,като се измивате?Използвайте мокри кърпи,нали и децата таки си третирате!"

Доста грозно изказване, не мислиш ли?!
Особено когато "не искаш да обидиш никого"!!!

# 48
  • Мнения: 489
Винаги я мия с вода, без сапун, особенно когато се е наакала. Избягвам мокрите кърпички, само ако не мога да я измия в момента, от тях се подсича. И винаги отпред назад,

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 606
С тия мокри кърпи само се замазва положението,друго си е под течаща вода да измиеш всичкото миришещо нещо от дупето.Бих искала да попотам майките,които ползват мокри кърпи, "Вие ако се усерете,ще се измиете или с мокри кърпи ще се забършете?" и "Защо вечер си правите вечерен тоалет или пък сутрин,сутришен,като се измивате?Използвайте мокри кърпи,нали и децата таки си третирате!"

Ами ти явно си най-разбиращата и твоето дете е най-правино гледано, тук става въпрос за интимната хигиена или за едно по-специално място,не само когато са наакани,то е ясно, че ако има ако следва миене.Относно мокрите кърпи не виждам какво лошо има да се ползват ако е само напишкана и след това се подсуши.

# 50
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Естествено,че с вода.Не искам да обидя някого с изказването си,но това с мокрите кърпи,както пишат повечето майки,нещо не ми се връзва.С тия мокри кърпи само се замазва положението,друго си е под течаща вода да измиеш всичкото миришещо нещо от дупето.Бих искала да попотам майките,които ползват мокри кърпи, "Вие ако се усерете,ще се измиете или с мокри кърпи ще се забършете?" и "Защо вечер си правите вечерен тоалет или пък сутрин,сутришен,като се измивате?Използвайте мокри кърпи,нали и децата таки си третирате!"
Ами аз, за щастие, все още не се "усирам", но след ходене по голяма нужда едва ли има жена, която не се измива с вода и гел. Същото важи и за ежедневния тоалет.
Е, след всяко пишкане ми се струва леко прекалено. Дори нежелателно.
И аз останах с впечатление, че се обсъжда хигиената като цяло, не "усирането".

# 51
  • София
  • Мнения: 1 946
Като беше малка я миех при всяка смяна почти, а след годинка я мия след акане и по-рядко след пишкане. Вечер задължително я мия и понякога след това разтварям леко устничките й и почиствам с памуче, напоено с бебешко олио по съвет на акушерка.

# 52
  • Мнения: 410
Най-важно при момиченцата е - да се почиства от влагалището към дупето.
Когато дъщеря ми беше бебе, освен обстойния вечерен тоалет, я миех и при смятата на памперса през деня.

 Peace
Естествено,че с вода.Не искам да обидя някого с изказването си,но това с мокрите кърпи,както пишат повечето майки,нещо не ми се връзва.С тия мокри кърпи само се замазва положението,друго си е под течаща вода да измиеш всичкото миришещо нещо от дупето.Бих искала да попотам майките,които ползват мокри кърпи, "Вие ако се усерете,ще се измиете или с мокри кърпи ще се забършете?" и "Защо вечер си правите вечерен тоалет или пък сутрин,сутришен,като се измивате?Използвайте мокри кърпи,нали и децата таки си третирате!"

Доста грозно изказване, не мислиш ли?!
Особено когато "не искаш да обидиш никого"!!!

Написано е кратко и ясно,че не искам да обидя никого,а ако ти се чустваш обиденя,явно има за какво!

С тия мокри кърпи само се замазва положението,друго си е под течаща вода да измиеш всичкото миришещо нещо от дупето.Бих искала да попотам майките,които ползват мокри кърпи, "Вие ако се усерете,ще се измиете или с мокри кърпи ще се забършете?" и "Защо вечер си правите вечерен тоалет или пък сутрин,сутришен,като се измивате?Използвайте мокри кърпи,нали и децата таки си третирате!"

Ами ти явно си най-разбиращата и твоето дете е най-правино гледано, тук става въпрос за интимната хигиена или за едно по-специално място,не само когато са наакани,то е ясно, че ако има ако следва миене.Относно мокрите кърпи не виждам какво лошо има да се ползват ако е само напишкана и след това се подсуши.


Някъде да виждаш,да съм писала че моето дете е най-правилно гледано?Абе хора,вие палите и от най-малкото,я вземето се поуспокойте малко.Изкарайте парата от ушите smile3515

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 606
С тия мокри кърпи само се замазва положението,друго си е под течаща вода да измиеш всичкото миришещо нещо от дупето.Бих искала да попотам майките,които ползват мокри кърпи, "Вие ако се усерете,ще се измиете или с мокри кърпи ще се забършете?" и "Защо вечер си правите вечерен тоалет или пък сутрин,сутришен,като се измивате?Използвайте мокри кърпи,нали и децата таки си третирате!"

Ами ти явно си най-разбиращата и твоето дете е най-правино гледано, тук става въпрос за интимната хигиена или за едно по-специално място,не само когато са наакани,то е ясно, че ако има ако следва миене.Относно мокрите кърпи не виждам какво лошо има да се ползват ако е само напишкана и след това се подсуши.


Някъде да виждаш,да съм писала че моето дете е най-правилно гледано?Абе хора,вие палите и от най-малкото,я вземето се поуспокойте малко.Изкарайте парата от ушите smile3515

Ми то не е задължително да го пишеш, щом така се изразяваш за хората които не са на твоето мнение явно си мислиш, че ти си права.И аз по-принцип съм супер спокойна, но с такива вулгардни изказвания от този род, не може да не се подразни човек, още  повече че тук само изказваме мнение.

# 54
  • Мнения: 202
Айде стига толкова, разбрахме вече как се чисти дамско малко дупе, то и вариантите не са много.

# 55
  • Мнения: 410
Ммм да,стига вече Peace
С тия мокри кърпи само се замазва положението,друго си е под течаща вода да измиеш всичкото миришещо нещо от дупето.Бих искала да попотам майките,които ползват мокри кърпи, "Вие ако се усерете,ще се измиете или с мокри кърпи ще се забършете?" и "Защо вечер си правите вечерен тоалет или пък сутрин,сутришен,като се измивате?Използвайте мокри кърпи,нали и децата таки си третирате!"

Ами ти явно си най-разбиращата и твоето дете е най-правино гледано, тук става въпрос за интимната хигиена или за едно по-специално място,не само когато са наакани,то е ясно, че ако има ако следва миене.Относно мокрите кърпи не виждам какво лошо има да се ползват ако е само напишкана и след това се подсуши.


Някъде да виждаш,да съм писала че моето дете е най-правилно гледано?Абе хора,вие палите и от най-малкото,я вземето се поуспокойте малко.Изкарайте парата от ушите smile3515

Ми то не е задължително да го пишеш, щом така се изразяваш за хората които не са на твоето мнение явно си мислиш, че ти си права.И аз по-принцип съм супер спокойна, но с такива вулгардни изказвания от този род, не може да не се подразни човек, още  повече че тук само изказваме мнение.


И аз изказвам мнение,а че е вулгарно за твоите уши и очи,не сам аз виновна.Все пак така съм намерила за правилно да изкажа собсвенното си мнение.Свобода на словото другари Peace

# 56
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Свобода на словото другари Peace
Интересно наблюдение имам - главно агресивните и зле възпитани "другари", непрекъснато подчертават правото си на свободно слово Thinking
Скорпи, препрочети си поста с риторичните въпроси относно "усирането" и пак помисли дали звучи нормално.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 524
Всичко прекалено е вредно.
Миене с вода след всяко пишкане - вредно.
Старателно почистване след всяко пишкане - вредно.
Позване прекалено често на мокри кърпички - вредно.

Та с две думи - почиствам основно след баня, а сега зимата това означава на два дни. (да не забравим - всекидневно къпане - вредно.)

Ако се е наакала - миене на течаща вода.
Ако сме оцелили гърнето - с тоалетна хартия (за пишкане говоря)
Ако сме с памперс - мокра кърпичка.

Редактирам - на мен "усиране" ми звучи просташко, но пък се усмихвам на спора, развеселихте ме момичета.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 296
Всичко прекалено е вредно.
Миене с вода след всяко пишкане - вредно.
Старателно почистване след всяко пишкане - вредно.
Позване прекалено често на мокри кърпички - вредно.

Та с две думи - почиствам основно след баня, а сега зимата това означава на два дни. (да не забравим - всекидневно къпане - вредно.)

Ако се е наакала - миене на течаща вода.
Ако сме оцелили гърнето - с тоалетна хартия (за пишкане говоря)
Ако сме с памперс - мокра кърпичка.

Редактирам - на мен "усиране" ми звучи просташко, но пък се усмихвам на спора, развеселихте ме момичета.
Peace Съгласна съм, и аз така правя.

# 59
  • Мнения: 989
Освен измиването след смяната на памперс, всяка сутрин почиствах с намокрено тампонче между срамните устни.

Та с две думи - почиствам основно след баня, а сега зимата това означава на два дни. (да не забравим - всекидневно къпане - вредно.)

С това не мога да се съглася. Не смятам, че всекидневното взимане на душ е вредно. За мен е това е хигиенично.

Общи условия

Активация на акаунт