За интимната хигиена на бебе момиченце

  • 55 925
  • 107
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 262
и аз днес забелязах бял секрет на бебка,
почистих я с клечка за уши натопена в минерална вода (това имах под ръка).
сега като ви чета си мисля, че трябва да започна да я мия на всяка смяна на памперса,
ни ме е страх да не настине докато я разнасям до банята и обратно.
все пак е на малко повече от седмица...
вие от кога си започнахте да си къпете бебетата в банята и на колко градуса стайна температура?

# 91
  • Мнения: 678
и аз днес забелязах бял секрет на бебка,
почистих я с клечка за уши натопена в минерална вода (това имах под ръка).
сега като ви чета си мисля, че трябва да започна да я мия на всяка смяна на памперса,
ни ме е страх да не настине докато я разнасям до банята и обратно.
все пак е на малко повече от седмица...
вие от кога си започнахте да си къпете бебетата в банята и на колко градуса стайна температура?
Не мисля,че може  да я простудиш,все пак навън е толкова топло,в къщи също.Води я в банята с блузка,само на долу голичка,завита с хавлийка.В банята махаш хавлийката и измиваш на мивката,завиваш и после в стаята.Моята щерка беше на 40 дни,когато я водих в банята да я мия,а беше март месец.

# 92
  • Мнения: 1 677
вие от кога си започнахте да си къпете бебетата в банята и на колко градуса стайна температура?
При смяна на памперса на дъщеря ми, започнах да я мия под течаща вода от едномесечна възраст. Преди това носех леген в стаята, но това разнасяне на вода ми омръзна.

# 93
  • Мнения: 914
Разнасям я до банята още откакто сме си дошли от болницата ,дори  първия месец я къпах на течаща вода,защото пъпчето и падна на 28 ден.

# 94
  • Мнения: 2 090
Измивам старателно при всяко сменяне на памперс.Мокри кърпички ползвам само навън.

# 95
  • Мнения: X
Мия я на течаща вода. В болницата ми казаха, че не е хубаво да разтварям и бъркам в бубата с клечки или памуче.

# 96
  • Мнения: 303
Viligna82, не се притеснявай за този секрет, той сам изчезва когато детето стане на 2-3 месеца. Аз също се бях шашнала и чоплех с клечки за уши, а той само се размазваше. Педиатърката на моя позната с момиченце и казала, че този секрет бил някаква естествена защита и сам изчезвал. Звучеше ми невъзможно и нелогично, но накрая се предадох, защото се притеснявах и да не нараня бебка. Наистина всичко изчезна с времето.

# 97
  • Мнения: 262
благодарности на всички за съветите! ще се възползвам Simple Smile

# 98
  • Мнения: 6 713
Аз не бих мила дупето на всяка смяна на памперса. От това може кожата да се пресуши, после се налага мазане с кремове и въобще.. По-добре с памучно тампонче, напоено с вода, леко да се "освежи" мястото. Дупето се мие, естествено когато се налага (сутрешен/вечерен тоалет) или след ако.
Вътре и аз не бъркам никога, освен ако не е попаднало аки - почиствам внимателно, но не с клечки, а с памучно тампонче, това вече се случва сравнително рядко, или пък ако самото аки е рядко.  Simple Smile

# 99
  • Мнения: 414
Здравейте,

Сега виждам темата и реших да споделя, въпреки че  е малко поостаряла. Извинявайте, ако повтарям предишни мнения.

Когато бяхме още в родилното с голямата ми дъщеря, забелязах секрет (тя беше на 3-4 дни) и попитах неонатолога. Тя ми обясни, че е обичайно и това е "първата полова криза".

За миенето педиатърката, на която се доверявам, ми е казвала, че не трябва да се прекалява със сапуна и водата, защото много изсушават кожата. Понеже и двете ми деца имат чувствителна кожа, ми беше препоръчала да почиствам дупето с тампон, напоен с преварено олио или зехтин вместо мокри кърпи или купешки мазила.

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Кожния лекар,при който водих бебето ми,също препоръча по-малко миене ( с диагноза АД е ) и затова мия само ,когато е наакана.
Ако не е акала,или със стерилна марля с вода или с мокри кърпички.  Peace

# 101
  • София
  • Мнения: 816
Използвам изключително и само вода дори и на път/топля на примус и мия/Вода и сапун само на акото.В лигавицата на влагалището има полезни бактерии които подържат нормална киселинност,това дава възможност на организма да се справи с евентуални инфекции ,които може да се появят.Химията по кърпичките не е полезна.

# 102
  • Мнения: 571
И aз имaм въпрос
Моятa момa е нa годинa и 10 месецa,още с пaмперс.Когaто го сменям нaaкaн тaкъв много плa4е и се дърпa.С 300 зорa по4иствaм с кърпи4ки и дa не кжзвaм кaквa борбa е миенето ooooh! a мaмите нa девойки знaем,4е вси4ко влизa "тaм"
По4ти не могa дa я из4истя-не ми дaвa.Гъне се,плa4е...вие кaк се прaвяте.aз борaвя много нежно,но имaм усещaнето,4е се е нaплaшилa newsm78
Споделете опит,мнение Praynig

# 103
  • Мнения: 180
 Когато малката беше на 1г. 4-5м. се появи някаква много странна миризма по памперса след като се изпишваше.Като отидохме при личната и пуснахме урина се оказа че има някаква бактерия и се наложи да пие антибиотик.Иначе сме се мили винаги като се наака и вечер преди лягане.
 Сега когато видя нещо по дудката..почиствам лекичко с тампонче.

# 104
  • София
  • Мнения: 310
Като беше много малка задължително след измиване я почиствах внимателно с преварена вода.

Общи условия

Активация на акаунт