6-то Тортено предизвикателство, Февруари 2010

  • 18 011
  • 334
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 7 091
Е, ама вие не сте хора значи....боза, банички, толумбички...че и снимков материал! Ванче засрами се!  Simple Smile
Шемет и аз се каня от сума време....ама не съм се наканила за бозата.

Моя красавец току-що излезе от 3-тата си операция...много се надяваме да е последна.  Praynig

# 136
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
И аз се каня на боза от сума ти време, даже просено брашно съм приготвила Mr. Green. Само дето никой не иска в къщи а аз не искам да се тъпча сама с калории  Crossing Arms ...
Тандури, какво го направихте това куче бе  Shocked, едни доктори са и те  ooooh! ...
Добре де, без подкуп че съм далече Stop, казвайте какво искате, бейбишауър ли  Mr. Green?

# 137
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ели стига бе ... аз от кога работя по въпроса с подкупа а ти така да подбиваш работата ...
Я някой да извади листата и почвайте да си казвате желанията пък и ние да имаме време да помислим Simple Smile

# 138
  • София
  • Мнения: 2 113
Аз пробвах домашна боза с просено брашно, но не се получи, остана си на утайка на дъното и имаше вкус на грис халва (ама само вкус, не и консистенция, аз и грис халва харесвам много...)

Готова съм, чакам да се засечем с Рая на скайп, за да пратя снимките:) Подкуп не искам, само вече си мечтая за една простичка кръгла тортичка:))))

# 139
  • Мнения: 1 965
newsm43 - отивам направо в ъгъла!!!
Спрете се с тази боза. Запазете си вкусните спомени. С тях ще ви е по-добре. Сегашната боза е една голяма отврат. Блудкава, безвкусна и нишестена. Откъм цветове вече варира от мръсно бяло, през бежово-жълтеникаво до различните нюанси на светло кафявото. Като консистенция, става все по-гъста. Капка от нея, капнала на масата се желира за около 10 минути и ако не си я изчистил до 1 час, се налага да вадиш шлайф-машината. Толкова твърда става. На аромат я докарват от нишесте, през брашно,  до аромат на стари хавлиени чорапки, дъъъъъъъло преседели в някой ъгъл. Като съдържание - можем само да гадаем, но освен половината менделеева таблица, в нея като безгрижни рибки плуват разни неща - различни по цвят, форма и големина.......
Синът ми я обича и чат-пат купувам. Изпива се една чаша, останалото седи отгоре на шкафа с дни и седмици. Обаче, никакъв шанс да вкисне или поне да стане леееко резлива. Така че, мили задокеански дами, не си разваляйте хубавите детски спомени за онази прелест дето течеше от кранчетата "на стената" /сестра ми така казваше/
Как нямам малко време, да спретна една бозаджийница вместо сграда..... с баничарница до нея  Joy

# 140
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ванче  #Crazy Joy, уби ми желанието съвсем.В интерес на истината не съм сигурна че си спомням вкуса  Laughing, тя още преди 15 г беше вече подменена технологията, помня че подсладителя ме дразнеше най-много. Както и да е, боза Rolling Eyes, блях, оставаме си на бира Grinning.
Ти много лесно с бозаджийница искаш да минеш Grinning, я колко мидички и перли имаш напоследък, направи един подводен дворец  Crazy ...

# 141
  • Мнения: 1 173
Ванче нали знаеш " на кой каквото му липсва " . Аз лично след като не съм се прибирала 4г и на баничка с боза съм Ок , кофтито е че след като се прибере човек идва разочарованието - за съжаление  Sad Sad Sad
Дими снимките ги получих

# 142
  • Мнения: 1 491
Ейййй, утре ли започваме обсъждането на тортите? Колко се събрахте?

# 143
  • Мнения: X
При мен се получи едно забавяне...  вчера имах гости и не ми остана време много да си играя с тортата.Та евентуално ще е готова утре.
Ако е проблем,ме отпишете,ще я пусна в тортената.

# 144
  • Мнения: 1 461
момичета аз започнах тортата но едва ли ще мога да я довърша до довечера ,сама с палави дечица не ми спори , ако нямате нищо против да ме изчакате ще изпратя снимките в понеделник на Рая ако не ще я покажа в другата тема

# 145
  • Мнения: 7 091
Обсъждането започва във вторник, утре е крайния срок за публикуване, на първа страница има списъка с датите, тъй че не сте закъсняли Фреза и Красимира!  Peace

# 146
  • Мнения: 1 173
Да , на 2ри рано сутринта Бг време ще пуснем тортите ...те понеже са толкова много този път  Joy

И аз конструктивно я закъсах , тортата стои от четвъртък покрита и т.н ...да видим  ooooh!

# 147
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Я моля дайте списък на поредността на обсъждане на тортите, че да се ориентираме.

# 148
  • Мнения: 1 173
Шемет първи са БлуАй и Ели , след това сте ти и Дими . Засега тортите са 4  Laughing .

Ако аз успея , с тортите на Кари и Красимира ставаме общо 7 човека . За 3 дни и сме готови с обсъждането  Joy

# 149
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Шемет първи са БлуАй и Ели , след това сте ти и Дими . Засега тортите са 4  Laughing .

Ако аз успея , с тортите на Кари и Красимира ставаме общо 7 човека . За 3 дни и сме готови с обсъждането  Joy

Хъм, аз уж трета направих тортата, а ме няма у списъка с обсъждането, дисквалифицирана ли съм  Rolling Eyes

То вярно, че без особено желание я правих, ама...

Общи условия

Активация на акаунт