Био зеленчуци за захранване

  • 13 082
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 51
Пазарувам от Хит био плодове и зеленчуци. Имат голям асортимент и купувам най-много за 2 -3 дни, че се развалят по-бързо. Ако е повечко - замразявам сготвеното. Предимно от Холандия и Италия са, но има и от ЮАР, Бразилия и БГ.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 709
Днес видях в Пикадили био-моркови и био-спанак - на Гимел. Там има и чесън, лук, домати и краставици обикновено - също био.

# 17
  • Мнения: 4
Дългогодишният ми опит в лабораторното изследване на всички пресни плодове и зеленчуци за съдържание на нитрати показва,че независимо от начина на производство,конвенционален или биопроизводство,ако съдържанието на нитрати отговаря на стандарта на СЗО за бебета 50мг на килограм продукт, това са най-близките до природните продукти израстнали без човешка намеса.Това са продукти които могат  и да лекуват.Те са и най-подходящите и за бебета.

# 18
Компанията в която работя предлага БИОзеленчуци в магазините - БИЛЛА, Пикадили и др. има и картоф и морков за захранване.

# 19
Виждам, че някой вече е споменал компанията като име. Искам само да Ви кажа, не давайте на децата си конвенционално отгледани плодове и зеленчуци. Отглеждат се е прекалено много вредни химични торове и препарати, които остават в плода. А за съжаление в Б-я, почти никой не контролира остатъчните вещества.

# 20
  • Мнения: 167
Пюретата на Хип са био

# 21
  • София
  • Мнения: 6 709
Виждам, че някой вече е споменал компанията като име. Искам само да Ви кажа, не давайте на децата си конвенционално отгледани плодове и зеленчуци. Отглеждат се е прекалено много вредни химични торове и препарати, които остават в плода. А за съжаление в Б-я, почти никой не контролира остатъчните вещества.
Май аз съм я споменала.
Добре де, а какво ни гарантира, че вашите зеленчуци са наистина чисти - къде се отглеждат, кой ви сертифицира - може ли малко повече подробности. Ако е против правилата на форума, може и на ЛС.

# 22
  • Мнения: 4
Зеленчуците на Гимел се произвеждат по биологичен метод и са ни редовни клиенти за определяне на остатъчните  количества нитрати в техните продукти.Веригите които предлагат техните продукти би трябвало да разполагат с документ за остатъчно съдържание на нитрати.Оставам с убеждението,че покрай техните продукти се предлагат и много други които не са тяхно производство.Ваше право е да изисквате такъв документ, особено когато пазарувате за вашите бебета.Непредоставянето му означава,че клиентите  на голямите вериги не са изисквали такъв  документ и затова не разполагат с него.
      Продукти,които съдържат под 50 мг нитрати на кг продукт остават непроменени ,без загниване дори и един месец.Бързото загниване е външен признак за високо съдържание на нитрати.     

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Да побутна темата, че се оглеждам за био продукция във Варна.

# 24
  • Мнения: 344
И за Пловдив ако имате информация, ще е полезно  Peace

# 25
  • Мнения: 561
И за Пловдив ако имате информация, ще е полезно  Peace
В Пловдив нямаше ли в I feel good?

# 26
  • Мнения: 152
Да побутна темата, че се оглеждам за био продукция във Варна.

БАЛЕВ Био Маркет- до ОКРБ.
Пюретата на Хип са био
Както и Сънвал.

# 27
  • Мнения: 1 745
Много полезна тема.Тъкмо и аз ще захранвам тия дни.  Peace

# 28
  • Мнения: 17
Аз съм вземала био картофи, моркови и краставица от Кауфланд и БИЛЛА Варна. Но в интерес на истината се отказах да захранвам с тях, защото ме притеснява, че нямат вкус, буквално, чак аз не мога да ги ям. Особено картофите, взимала съм 3-4 пъти, все са си безвкусни, не знам на коя фирма са. Не мисля, че това е нормално, защото в домашните градини, отглежданите без нитрати плодове и зеленчуци мисля имат чудесен вкус и аромат. Решила съм да вземам от магазините обикновени, а да ги оставям малко в студена вода и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт