Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
Галя, Деси, най-лесно нощното отбиване ще стане ако някой помага. Все пак, като се има предвид че обикновено ще трае няколко дни, не седмици или месеци мисля че би могло мъжете да помогнат. Може първите 2 вечери да са петък и събота, така когато е най-трудно няма да ходят на работа през деня... Иначе- решението е да гушкате, носите, пеете и обяснявате че мляко ще има чак като стане светло. Някои майки си залепят лепанки на зърната и обясняват че гърдите са болни, или пък мажат с горчица, Даум Ексол, лимон и обясняват е сега млякото е горчиво, но като стане светло пак ще е хубаво.
Друго, което можете да опитате е да отлагате нощното кърмене, пак с гушкане, люшкане, носене, пеене, така че постепенно да останат по-малко на брой кърмения. Можете да опитате и носене на бебето на гръб, така хем ще усеща близостта на мама и ще се успокоява, хем няма да е толкова близо до гърдите. Ако имате някакви други успокояващи ритуали- опитайте с тях да заместите сукането.
Можете и да опитате да пиете чай от Салвия, и да слагате зелев лист в сутиена, така, като намалее млякото бебетатаможе да позагубят интерес.
На тази възраст е все още важно бебетата да поемат мляко, така че опитайте се да намерите начин да давате мляко, така че на малките да им харесва. Може да е с шише с биберон, чаша с твърд или мек накрайник, сламка, обикновена чаша, лъжичка. Създайте си навик преди всяко кърмене да предлагате мляко, постепенно децата ще свикнат да го очакват и евентуално, като хапнат добре преди кърмене ще сучат по-малко.
Като успеете да махнете нощното кърмене (доколкото разбирам и на двете ви то най-много ви тежи) можете да махате постепенно и дневните, едно след друго. Просто през деня се опитвайте да ангажирате децата с нещо инетересно точно когато е време за кърмене, отлагайте, залъгвайте. Така постепенно кърменията през деня ще танат по-малък брой.
Дано ви е било полезно!

# 16
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 666
Фокси, не е само при теб това чувство Wink
И да ви пусна една фотосесия от последните дни, свързана с приближаващия ни рожден ден Grinning

Открий 10-те разлики Mr. Green

# 17
  • Мнения: 140
Честита нова темичка! Мн сладки нанкащи и не нанкащи бебоци видях на 1-ваи 2-ра страничка! Heart Eyes

Яна, изчетох вс ти съвети! Както винаги си изчерпателна! Аз кърмя сутрин, вечер преди сън и ако се събуди през нощта.
Искам да те питам вярно ли е, че лятото по- трудно се отбива ?
M.mega,честит РД и от мен!    bouquet



Гея, гледам Мила ти е пуснала ръчичката и се разхожда само детето Laughing Браво ! Flutter

Лека и мека на все още будните като мен! Hug

# 18
  • Мнения: 2 829
Камелия, не точно Simple Smile Има суеверие, че не бива да се отбива лятото. Предполага се, че логиката е че лятото има много чревни инфекции, а докато кърмиш е по-трудно бебето да се обезводни, по-рядко се заразява и т.н. Но ако отбиеш преди лятото бебето така или иначе няма да получава кърма, така че е все едно... Чисто технически мисля че през лятото е по-лесно да отбиеш- има повече интересни неща за правене, така че детето да се разсейва, може повече да се движи за да се измори, повече хора на разположение, а не всеки скрит в къщи както през зимата...

# 19
  • Мнения: 140
Добро утрооо! Flutter
Хайде на кафето докато е топло Mr. Green
Яна, мерси за отговора. И аз си помислих, че е мит тая история с трудното отбиване лятото. На мен една приятелка ми го каза, като разбра че още суче малката Tired
 От др страна толкова жени нямат избор като им спре сама кърмата, май за това няма сезони.

Мен разсейването на детето не ме притеснява. Моята толкоз бързо се отплесква сега и буквално тръгвам да я гоня по леглото за да се нахраним.
Чудя се как мамите смогват да приготвят млякото, ако се събужда детето им с вик и почва рев до пот. Събужданията нощем са ни такива #Crazy


Дано неделята да е слънчева у прекрасна за всички! Laughing

# 20
  • Мнения: 0
Добро утро .

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Доро утро

една малка буба със замръзнал нос от студ

Случайно брат ми вчера забеляза,че има още една зъбче пораснало.Къде сме бляли с баща й не знам?

# 22
  • Мнения: 89
 Добро утро!

Фокси,мерси за текста,който пусна вчера.Бях го чела...но забравила...Трябва по-често да си го препрочитам.Преди около 2 години ,може би,беше побликувано едно послание от един американски комик(ако не се лъжа) в същия дух.Написано след смърта на съпругата му.Беше много силно.Ако някой се сеща за какво говоря и знае как да го открие ще му бъда много признателна!  Hug

# 23
  • Мнения: 17
Ками, при нас процедурата с нощното мляко е крайно опростена, за да стане възможно по-бързо и дори да избегна разсънването, че стигне ли се до такова следва купон  ooooh!
 Още от вечертта преди да легнем ние с баща му, възможно по-късно, му приготвям в едно малко бурканче нужната доза мляко на прах, а в едно от шишетата слагам врялата вода за дозата. Шишето слагам е един от тия стариопорените термоси май се водеха термонещо си  newsm78. Ачо яде различно нощем може и в 1:30 може и към 4:30, обикновено около 3. По това време водата вече е доста хладка, но от опит знам, че мялкото добре се разтваря и детето си го пие без проблем.  Цялото приготвяне на млякото отнема около 30 секунди и гледам да го храня още сънен, е понякога го изпускам и след това си играем около час  Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 2 508
Добро утро!

Миме, снимките са сууууууупер! Такива красиви госпожици! Много съжалявам, че не доведох флиртаджията.

Яна, отново - незаменими съвети! Аз така и не ти писах, че твоят съвет за Лецитина май ме оправи онзи път от запушването.

Специален поздрав от Йойо, който заспива прав в стола си за хранене (точно като Боян на толо, направо не вярвах, че е възможно!):

http://www.youtube.com/watch?v=SSYJ19DO394

# 25
  • Мнения: 529
Добро утро  Hug

Яна, Миме, благодаря ви   bouquet Значи Деси06 от всичко излиза, че трябва да вкараме мъжовете в действие  Thinking При мен озадачаващият факт е, че млекопроизводството ми значително намаля, не го чувам да гълта така, както доскоро  newsm78 и затова имам усещането, че ме ползва за биберон  Crazy Ако пийваше нормално, щях да се примиря, но тази втората функция ми идва в мовече  Crossing Arms

Гея, туй дете е копие на батко си  Mr. Green

Пис, е това вече е тормоз  ooooh! 30 секунди  Laughing извинявай, че се смея, ама си те представям сънена как скачаш и мяташ шишетата  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 1 977
Добро утро и от нас.
ЧРД на Лори на патерици вчера пропуснах  Embarassed

Вержи
,мерси за поста и ни липсваш естествено,но никой не смее да роптае,нали имаш трима мъже за гледане!

Миме, значи събрахте мадамите да одумат скиршом нашите момчета нали  Grinning много са сладки  Hug

Ние снощи имахме двам априятели на гости за четворка белот и си прекарахме супер,естествено аз и милото ги бихме сри на една игри  smile3508 много сме добри в тази игра ей,но резултата е,че сутринта в седем не можех да гледам,милото също,но вика айде спи аз ставам и така поспах до 9,а той сега милия спи на дивана,така е уморен  Sad

Миме
, все дате питам и забравям,триколката на май-готиното червено колело,от кой магазин каза,че е,за да я видя в интернет?Мерси предварително.

Иве,къде се загуби?Мислех данес да излезем,но свеки каза,че ще идва  Sad За утре?

# 27
  • Мнения: 89
Доре,много е сладък Йойо как се бори със съня си...  Joy

Гея,аз много дълго проучвах снимките и се чудих за какви разлики говориш... newsm78  Чаааак сега,след забележката на Гал, ми просветна,че евентуално става въпрос за снимки на двете ти деца!  Laughing Пак се върнах да ги разгледам....не са на двете деца...нали?!

Гал,много е готино това с имената!Ама то и по "английско" има населени места,които в превод звучат... Shocked

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 2 482
Привет, майчета!
Вержи, мерси много за темичката! Липсваш, ама както Весето е казала - едно ли ти е на главата  Grinning

Доре, Йойо е супер сладък  Joy hahaha

Ето и от нас малко смях, пак благодарение на Дорето, която ме светна за този чудодеен уред за масаж - е, няма такъв кеф, а явно и Венцо мисли така  hahaha Така примижава и направо не помръдва, а след това вика и пляска с ръчички  Mr. Green

Последна редакция: пн, 11 яну 2010, 10:16 от cutesmallcat

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Гея,това снимки на Алекс и Мила ли са?Чак сега зацепих като казаха момичетата.
Много си приличат двамката

Общи условия

Активация на акаунт