!!!КУЧЕГОНА Е МНОГО ОПАСЕН!!!

  • 73 258
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 990
Ето това безсилие ме влудява.Да тръгнеш против  себе си по принуда.И аз съм така, и вътрешно се разкъсвам.Или си Принуден да ходиш по улицата от коли...или си Принуден да не спазиш правило, за да оцелееш, или си принуден...принуден...аман от товая притискане до стената, то не се трае вече... Tired

# 241
  • Мнения: 0
"Спасението на давещите се е дело на самите давещи се"
неконтролируемия страх в следствие на травма се лекува Знам го от личен опит. Освен това има надеждни, законосъобразни средства за самозащита. и това го знам от личен опит, но когато го споделих тук, поста ми бе изтрит  Shocked

# 242
  • Мнения: 364
"Спасението на давещите се е дело на самите давещи се"
неконтролируемия страх в следствие на травма се лекува Знам го от личен опит. Освен това има надеждни, законосъобразни средства за самозащита. и това го знам от личен опит, но когато го споделих тук, поста ми бе изтрит  Shocked

Може би, защото звучеше като реклама  Laughing

# 243
  • Мнения: 12
Ми те вече са се народили доста:
От около 8500 на 9000 животни се е увеличила популацията от безстопанствени кучета в столицата за последните десет месеца, според и.д. директорът на общинското предприятие "Екоравновесие" Петър Петров.

Естествено Екоравновесие си вършат съвестно работата:
Общо 5200 са прибраните от улицата и обработени кучета за миналата година.

От тях 3500 кучета са обработени и върнати по местообитанията им. Други 1400 са евтаназирани заради агресивно поведение и болести. Общо 500 са осиновените кучета от граждани.





кучетата само в София вече са 10 000 и виновна е ... кризата http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=859082. проблемът се отлага, а на мен започна да ми писва  Close

# 244
  • Мнения: 48 023
Е как не измряха от глад тия кучета в тая криза бе, то народа няма какво да яде, ама за кучетата има

# 245
  • Мнения: 636
Аз да кажа, че си купих кучегон. Ето такъв:

# 246
  • Мнения: 81
Явно няма да си купя! Не мога да си представя какво е изживяла авторката на темата, но думата ужас е бледа!!! Sad

# 247
  • Мнения: 1 753
Здравейте. Наскоро и аз обмислях варианта да си купя такова нещо, но дълго се колебах точно по тия причини, че някои кучета се озлобяват. Не мога да си го позволя да събирам допълнително страх и ужас и затова се отказах.

Благодаря на авторката, че сподели историята, макар че тя е мъчителна и просто нямам думи къде живеем ние въобще, в третия свят е по-спокойно вероятно.  Rolling Eyes   

Сега вече незнам как да постъпя и се колебая и за спрея, но може би ще си взема поне от него. Незнам дали, докато го извадя от чантата ще мога да реагирам, ако тръгнат да нападат .... просто незнам, защо трябва да е като в джунглата, няма ли някакво генерално решение на въпроса.  ooooh!
Тия хора, нашите управници, деца нямат ли???!!!

# 248
  • Мнения: 167
Много съжалявам затова, което ви се е случило,
но в упътването на точно този кучегон ДАЗЕР пише, че кучегона може както да прогони кучето, така и да го озлоби. Затова си е нож с две остриета. Но е по-добре да го имате, защото ако тръгне да ви напада куче е по-добре с него, отколкото с нищо. Така че, имайте едно на ум.

# 249
  • Мнения: 4 785

Тия хора, нашите управници, деца нямат ли???!!!


Имат, ама те рядко слизат от колата. И аз докато съм в колата не ми прави впечатление глутниците, които тичат озверели покрай нея, само ме е яд, че ми драскат боята. Виж като сляза вече...  Confused

Преди няколко дни вървях да си хвана маршрутката, та срещу мен застана огромно черно куче и започна да ме лае като подтичваше към мен. Направо се вцепених, но по-интересното беше, че имаше хора (и мъже, и жени), които ме подминаваха, шофьори също, даже един ми засвири, защото слязох от тротоара в опит някак си да се измъкна, цялата бях вцепенена от ужас... Обаче хората са по-големи зверове. Това никой да не ти помогне, един камък да хвърли, подминават все едно нищо не става - заеби за нищо не ставаме! Та таман ме наближи пумияра гаден и мина кола в обратна посока, то се спря, и я подгони нея...явно му се стори по-занимателна, иначе можеше да ме наръфа, а си беше бая голямо!  Close

# 250
  • Мнения: 1 404
Онзи ден ме нападнаха две кучета, докато се връщах от поликлиниката с 4-месечния си син в количката...
Спасиха ни едни цигани, които ровеха в кофите наблизо.
Съпругът ми ми купи такъв кучегон Dazer, но мен си ме е страх да го ползвам.

# 251
  • Мнения: 1 753

Тия хора, нашите управници, деца нямат ли???!!!


Имат, ама те рядко слизат от колата. И аз докато съм в колата не ми прави впечатление глутниците, които тичат озверели покрай нея, само ме е яд, че ми драскат боята. Виж като сляза вече...  Confused


То ако става въпрос и мен вече ме е страх да ходя сама било до магазин или каквото и да е и честно казано почти не го правя. От колата и към входа. Проблемът е, че от колата до входа ме е страх, защото те са там около блока. Какво да правя?! Thinking То да беше така лесно и аз от колата няма да мърдам, не мога да вървя и да се страхувам - направо е противовсякакво, както и да го погледнеш, нямам думи, затова даже и нова измислих виждам. Да не можеш спокойно да отидеш да си свършиш работата, не прилича на нищо просто.  Rolling Eyes

# 252
  • Мнения: 167
Освен всичко друго......
идете до прозореца, отворете го, особено през нощта, уверявам ви, няма да чуете птичи песни.....вечер е царството на кучетата, това е някакъв ужас smile3514 smile3514

# 253
  • Мнения: 13
Снощи не можах да спя от глутницата под балкона. Започва се в 2-3 през нощта и чудно крадци ли гониха какво гонят по нощите, не знам. Някаква жена, която дори не живее тук, им е сложила парцали и идва вечер да ги храни точно под нашия балкон. Много нагло!
Напръсках им чергите с оцет и чили, явно миризмата ги отблъсква и сега заобликалят. Разбрах че има такива миризми, които ги не понясят на кучетата и май наистина подейства.       

# 254
  • Мнения: 7
наистина, мисля че спрея ще е по-ефективен. не ме е страх от кучета, даже ги харесвам, жал ми е за тях, но не за всички. има дружелюбни кучета- и да им отнемеш храната няма нищо да ти направят, има и таккива които сами нападат. но сега имам бебе и съм готова да нахапя аз кучето ако нападне върху детето ми. животните са непредсказуеми, могат да навредят и на собствения си стопанин. така че майки внимавайте и аз заедно с вас ще внимавам, че от щок дълго се възстановявам. 

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт