пристрастяване към пазаруването он лайн

  • 2 255
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • York
  • Мнения: 826
Мразя да обикалям магазините, така че онлайн пазаруването много ме олеснява. Не прекалявам с поръчките, сякаш по ми е приятно да се ровя из сайтовете, когато имам време. 

# 16
  • София
  • Мнения: 3 864
Имах такъв период, но след няколко разочарования се отказах. Сега така пазарувам само козметика и парфюми.

# 17
  • Мнения: 337
Напоследък около истерията с намаленията в Ла редут,сайтовете за козметика ,и наддаванията в Еbay започвам да анализирам с какво аджеба тази електронна търговия се превръща в пристрастяване ...да си призная уж нямаше да пазарувам много ,ама доста неща си поръчах и стигам до извода ,че самото очакване да получа пратка ми вдига адреналина!Обикновено след получаването на стоката вече губя интерес към нея...всъщност при мене ефекта на очакването ,желанието за притежание са по- силни и ме правят щастлива повече от самото притежание ....Как е при вас ?Споделете!
От момента в , който платя поръчката до момента в , който ми я доставят до вратата се чувствам невероятно .То е , като наркотик . Ръцете ми треперят докато отворя пакетчето , дърпам , късам , нямам време за режещи пособия и помагала , боря се със зъби и нокти и не пускам докато не видя съдържанието Mr. Green , после както not responding спомена прибирам и забравям .Дали ще го ползвам и нося вече не е толкова важно за мен . Тръпката да го отвориш и видиш за пръв път носи най-голяма наслада  Joy  Mr. Green
При мен пристрастяването е факт при това граничещ с маникалност  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 1 735
Момичета,както го описвате си е направо пристрастяване.Не съм стигнала още до тази фаза.Има време...Аз съм прагматик и не влагам толкова емоции в покупките,повече ми е приятно спокойно да си разглеждам сайтовете и винаги си използвам покупките,хич не ги забравям!

# 19
  • София
  • Мнения: 15 486
    Всичко, което съм купила така, ми е в редовна употреба.Поръчвам само необходими неща - за кухнята, за отопление, за компютъра...и т.н. Наистина има едно нетърпение и любопитство, но аз поръчвам само от България и всичко идва бързо, така,че чакането не е голямо... Това,че не поръчвам често и по много, не означава, че не седя да си разглеждам с часове, ей така за кеф.

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
И аз съм в такова пристрастено състояние Joy Аз пазарувам дрехи и обувки за детето от Англия, Ла редута го позарязах,но преди постоянно поръчвах, парфюми и козметика от ягодката(но сега с това ддс,малко ще се кротна от там), понякога дрехи от Промод за мен.

# 21
  • Мнения: 3 576
Май съм пристрастена - купувам непрекъснато, понякога неща за които не бих се сетила, но понеже съм ги видяла онлайн решавам, че много ми трябват.
Обичам да съм в очакване да получа пратката, дали ще е като на снимката, дали ще ми стане... голяма тръпка  Laughing
Невероятен кеф е да вземеш нещо, което тук е с 200-300% надценка  Mr. Green
Имам страхотни попадения, но както се случи и наскоро - разочарования....но такъв е живота.
Оffline пазаруването вече въобще не ме привлича, а и си спестявам лудницата по моловете.


Имам си само едно правило - не пазарувам от БГ онлайн магазини  Peace

# 22
  • Мнения: 796
оооох от 3-4г ме тормози тази болест.....от тогава не съм купувала нищо от нормален магазин освен чорапи или нещо ако се е налагало спешно....стоя си вкъщи на топличко удобно с малкият и мъжо и си харча парички макар че обичам да обикалям интернет пазаруването ми е страст  newsm48

И аз съм така от 2-3 години. Дори и бельо си поръчвам онлайн... по магазини ходя много рядко и то на големите намаления.

# 23
  • София
  • Мнения: 619
Аз също съм от пристрастените.Доставя ми огромно удоволствие.Мразя да ходя из магазините-по точно не обичам да ги обикалям и да търся.Адски се изморявам от това,а особенно ако трябва д атърся нещо конкретно!Така сядам ,пийвам кафенце и слагам в кошницата  Grinning.Чух обаче по новините ,че ще слагат ДДС на колетните пратки на митницата при стойност над 30лв.  newsm78 Някой да има повече информация за това?

# 24
  • Мнения: 13 380
Явно министър Дянков е решил сега с онлайн търговията да се захване. Не съм се замисляла стоките от онлайн магазините имат ли ДДС .
И ако им плащаме ДДС може ли втори път да се обложи едно и също нещо с ДДС. Има ли някоя светната мама да разясни.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз също съм от пристрастените.Доставя ми огромно удоволствие.Мразя да ходя из магазините-по точно не обичам да ги обикалям и да търся.Адски се изморявам от това,а особенно ако трябва д атърся нещо конкретно!Така сядам ,пийвам кафенце и слагам в кошницата  Grinning.Чух обаче по новините ,че ще слагат ДДС на колетните пратки на митницата при стойност над 30лв.  newsm78 Някой да има повече информация за това?

Ето я темата.

# 26
  • Мнения: 3 157
На мен пък ми е супер неприятно да трябва да стоя вкъщи да чакам да ми донесат нещо.От някои куриерски фирми пращат смс да си си в къщи на определен ден,но не и от колко до колко часа..направо издивявам,докато пристигне пратката....други пък изобщо не ги знаеш кога ще пристигнат и ми е толкова изнервено-все си мисля,че ще изляза и ще се започне едно звънене по телефона да се прибирам,че да си получа нещата.

Общи условия

Активация на акаунт