Детски ясли и градини в РУСЕ - II

  • 70 143
  • 737
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1
Не знам какво е детето ми да ходи на ясла! Аз мой те не съм ги пускала! но по площадките и на разходките какво ли не съм чувала! И не мисля, че са слухове, а истина!  Особено за тази Ясла №15 и нейната директорка! Имам много близка приятелка, която повече от 1,5 година е била тормозена от директорката! Даже я заплашвала! Момичето не смеело да се оплачи в общината, защото директорката и казала, че там всички били нейни хора и правителства се сменят, но тя ще си остане директорка независимо от всичко! Другата причина да не подаде жалба е защото е изпитвала страх как ще се отнесат към детето й! Много лоша работа! Иначе е доволна от сестрите, от лелите и педагожката! Но сега я страх да подаде молба за прием на третото си дете! Така е когато държавата не защитава своите граждани! Бива ли да не се проучат тези неща! Затова аз съм за видео наблюдение в детските ясли и градини и в училищата!

# 481
  • Мнения: 820
Не знам какво е детето ми да ходи на ясла! Аз мой те не съм ги пускала! но по площадките и на разходките какво ли не съм чувала! И не мисля, че са слухове, а истина!  Особено за тази Ясла №15 и нейната директорка! Имам много близка приятелка, която повече от 1,5 година е била тормозена от директорката! Даже я заплашвала! Момичето не смеело да се оплачи в общината, защото директорката и казала, че там всички били нейни хора и правителства се сменят, но тя ще си остане директорка независимо от всичко! Другата причина да не подаде жалба е защото е изпитвала страх как ще се отнесат към детето й! Много лоша работа! Иначе е доволна от сестрите, от лелите и педагожката! Но сега я страх да подаде молба за прием на третото си дете! Така е когато държавата не защитава своите граждани! Бива ли да не се проучат тези неща! Затова аз съм за видео наблюдение в детските ясли и градини и в училищата!

Ми да смени яслата ... какво значи страх? И защо ще слуша директорката? Да пробва  да подаде жалба ... ние сме си виновни, защото търпим и си мълчим ... аз не си мълчах, пробвах, видях че нищо не се предприема и взех решение за себе си и детето си!

# 482
  • Мнения: 116
Здравейте, дали знае някой съществува ли още частната детска градина "Мечо пух" в Русе или ако са открили някоя друга също може да ми каже за 5- годишно дете става дума....

# 483
  • Мнения: 6
Пиша във връзка с детска ясла 15. Моето дете е в тази ясла и то във въпросната трета група. Аз съм много доволна от персонала и от това как гледат детето ми. Това, че детето ми ходи всяка сутрин с желание и е научило доста неща от престоя си там за мен достатъчно показателно. Но все пак всяко дете си е различно и при някои деца раздялата с близките може да е по-трудна. През юни трябва да тръгнем на градина и се надявам отново да случим на персонал и да ходим с желание. Пожелавам лесна адаптация на всички нови дечица.

# 484
  • Мнения: 89
Кажете нещо за 11 филиал на ОДЗ Снежанка.Чувам мн лоши отзиви,а тепърва ни предстои започване newsm78

# 485
  • Мнения: 541
Здравейте,
бях видяла плакат за частна ясла в Русе, но така и не си записах номера. Някоя от вас знае ли номер или поне името на яслата? В интернет нищо не намирам  Rolling Eyes

# 486
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Имат профил във Фейсбук, та от там откривам този номер:  ‎0888 230 635

# 487
  • Мнения: 47
Здравейте. Искам да попитам за ОДЗ Снежанка. Дъщеря ми тръгва на есен на ясла там. Ако някой знае нещо за яслата, за персонала, какви дрехи е подходящо да се вземат - анцузи или клинчета с блузки. Благодаря

# 488
  • Мнения: 66
Здравейте, включвам се и аз във вашата тема с въпрос - някой има ли отзиви от новата частна детска градина Смехорания /до Пантеона/? Моята дъщеря е на 2ги 7м, ходи на ясла и се очертава чак другия септември да тръгне на градина (ако я приемат разбира се:), а ми се струва, че няма да може да изтрае, вече взе да и омръзва яслата, понеже имат и много нови дечица,по-мънички и много плачещи...и за това обмисляме вариант за частна градина, за да я вземат по-рано. Разбрах, че и в Леонардо за съжаление, въпреки високите такси се допускат болни деца  Thinking

# 489
  • Русе
  • Мнения: 661
Здравей,
аз вчера ходих на място да разгледам. Най-общо казано децата са разделени на 2 големи групи - до 20 деца в група. Във всяка група има 3 учителки. Децата се хранят 4 пъти на ден, играят и спят в една и съща стая. Наистина не се допускат болни деца. Учителките са инструктирани и при най-дребното подозрение за болест да викат родителите. Обещават индивидуален подход и много грижи и игри за децата.

# 490
  • Мнения: 14 133
Здравейте. Искам да попитам за ОДЗ Снежанка. Дъщеря ми тръгва на есен на ясла там. Ако някой знае нещо за яслата, за персонала, какви дрехи е подходящо да се вземат - анцузи или клинчета с блузки. Благодаря
За ОДЗ-то - нямам впечатления, но като избираш дрешки за ясла или градина, гледай да са лесни за преобличане за детето и персонала.

# 491
  • Мнения: 1 463
Имате ли впечатления от ДГ "Пролет" - по-специално - за басейна в нея?

# 492
  • Мнения: 6
Здравейте мили майчета от Русе! Имам хиляди въпроси и много се надявам да можете да ми отговорите!
  На моето дете му предстои да започне да посещава ясла № 4, та в тази връзка ме интересува какви са отзивите на майки, чиито деца са ходили там или още ходят? Изчетох всичките до тук 33 страници и никъде не срещнах нищо за тази ясла. Направо взех да се притеснявам...
  Второто нещо, което ме интересува е кога приемат деца в яслата.? Тъй като детето ми е прието сега за 01.09.2011г., но тогава тя ще е на 1г. и 6м., а ми се иска да я пусна на ясла на 2г. Т.е. Искам да попитам само в точно определени дати и месеци ли приемат от мои познати съм чувала, че техните деца са започвали като са навършвали две години. Изчетох нормативната уредба, но не намерих нищо по въпроса.
 Благодаря, че ми отговорихте.

# 493
  • Мнения: 820
За датата на приема на детето се разберете с директорката. Даже е трябвало да се разберете до сега, защото 1 е след 3 дни и тя би трябвало да знае дали детето ще посещава ясла, трябва да се правят изследвания и т.н.

# 494
  • Мнения: 758
Както ти е написала Zl-76 договорката за дата на тръгване трябва да направиш лично с директорката.
А тази ясла не я знам къде се намира даже, така че за съжаление не мога да кажа отзиви.

Общи условия

Активация на акаунт