Смяна на гражданство

  • 2 752
  • 8
  •   1
Отговори
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Някой минал ли е по този път? Какви са процедурите? Колко време и средства отнема? Сега съм с руско гражданство, ако се заема да го сменям с българско, струва ли си времето и нервите?

# 1
  • Мнения: 1
Не знам за смяна, но сестра ми реши да си прави 2ро гражданство, в момента е само с руско. Вече повече от половин година я размотават, много документи, доста изследвания трябваше да си направи и да си плати  Laughing... съответно се видя колко време отне това. Иии все още е далеч от получаването на българско гражданство. Освен това разберат ли от посолствто , че искаш смяна още повече ще те размотават , това от една друга приятелка го разбрах. По-добре второ в такъв случай. Аз също исках, но за сега се отказах  newsm78 . И все пак и другите да кажат, поне така беше при нас.

# 2
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Не го ли махнаха двойното гражданство? Т.е. да си избереш само едно  newsm78

# 3
  • Мнения: 1
Двойното е премахнато съвсем или не помня точно дали не беше само за родени след 1990..., но второто гражданство е различно и никъде не е забранено, може да се направи.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 517
И каква е разликата между двойното и второто?

# 5
  • Мнения: 1
Не съм чак толкова запозната, тъй като само близки до мен си правят 2ро гражданство или го сменят, а не аз самата... И аз много не разбрах, но със сигурност може да се направи 2ро- доказано. Доколкото помня при двойното има 2 паспорта отделни... при 2то  си казваш кое гражданство ти е 1во ,а другото се записва като второ ( как, къде и защо не съм се интересувала). Но специално за Русия 2ро гражданство е възможно да се направи, стига когато си иска човек свидетелство за съдимост и за брак в посолството да не разберат за какво точно ще се ползва...ще правят проблеми  Confused Само това мога да кажа в момента  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 880
...доста изследвания трябваше да си направи и да си плати  Laughing...

 Shocked И за какво бяха тези изследвания?

# 7
  • Мнения: 1
Ами медицински някакви, имаше си определени заболявания , които трябваше да се проверят- СПИН и други, за психическо здраве...бяха няколко и си имаха не особено ниски ценички, помня за едно към 60 лв  Laughing И друго не си спомням  Simple Smile

# 8
  • МИНДЕРА
  • Мнения: 304
Изследванията за за 5 вида болести,излизат около 50лв и осен това като ги подадеш с другите документи в министерството ,почваш да чакаш неопределено време ДА КАЖЕМ 2-3 ГОДИНИ.В този смисъл изследването за спин отдавна е загубило своята давност,аз може на другия ден да съм заболяла от някое от посочените 5 вида болести..Всичко е направено за пари!

Общи условия

Активация на акаунт