С какво да изчистя страшно замърсена баня?

  • 87 729
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • плевен
  • Мнения: 644
Аз използвам единствено и само Цилит Бенг.Доволна съм.Дори понякога с ръкавица и гъба чистя така и тоалетната и чак тогава поливам с Доместос или друг препарат за тоалетна Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 15 467
  Видях,че темата е вдигната, та и аз да питам.Понеже ни се счупи тоалетната чиния,която си бяхме сложили, в тон с всичко друго, изровихме от мазето първата, бялата,която беше сложена,още от строителите.Но цялото и дъно, долу под водата, е в цимент ли е, бетон ли е, не помръдва, каквото и да сипвах и колкото и да чегъртах.Нещо,което разтваря бетон?

# 62
  • Мнения: 705
Ползвам Цилит Бенг и Доместос. Идеални са  Peace

# 63
  • Мнения: 32
ДОБЪР ДЕН ЖИВЕЯ В ГЪРЦИА ОТ 20 ГОДИНИ.ОТНОСНО ПОЧИСТВАНЕТО НА БАНЯ КИСЛОЛЪТ ЗА КОЙТО ГОВОРИТЕ СЕ ИЗПОЛЗВА ЗА ПОЧИСТВАНЕ САМО НА ДЪНОТО НА ТОАЛЕТНАТАЧИНИЯ И НАЛЯТ В СИФОНА ОТСРАНЯВА НЕПРИЯТНАТА МИРИЗМА.НЕ СЕ СЛАГА ВЪРХУ ФАЯНС ЗАЩОТО ОТНЕМА БЛЯСЪКА И ГО ПОВРЕЖДА.ФУГИТЕ,ФАЯНСА И ВАНАТА СЕ ПОЧИСТВАТ НАЙ-ДОБРЕ С ПРЕПАРАТА " VIAKAL ".МНОГО Е ЛЕСЕН ЗА ИЗПОЛЗВАНЕ.НАТЪРКВАТ СЕ ПОВЪРХНОСТИТЕ С МЕКА ЧЕТКА,АКО СА СИЛНО ЗАМЪРСЕНИ СЕ ИЗЧАКВА 5 МИНУТИ И СЛЕД ТОВА СЕ ИЗПЛАКВА.СЛЕД ТОВА ВСИЧКО ПРИДОБИВА БЛЯСЪК.ИЗБЕЛВА ФУГИТЕ ПЛОЧКИТЕ,ВАНАТА И КРАНОВЕТЕ ПРИДОБИВАТ БЛЯСЪК.

Този ВИАКАЛ всъщност е препарат против варовик аналога му в БГ е АНТИ КАЛК на Сано
но в софия водата не е варовита и няма нужда от тях
за София за фугите е Пулирапид има го в Кауфланд около 4лв. е върши магия без търкане ....аз симвам по фугите от него или слагам в/у  гъба и минавам

# 64
  • Мнения: 2 276
За банята не знам дали ще подейства, но за тоалетната като се изсипят 2-3 литра кока-кола и се остави да предстои една нощ почиства идеално. Laughing

# 65
  • Мнения: 35
И аз да добавя - разтвор от хлебна сода и оцет почиства идеално котлен камък и наслоявания в тоалетната чиния.  Peace
За разяждащото действие на Кока-Кола и аз съм чувала, но не съм пробвала.

# 66
  • Мнения: 1
Според мен всичко ще полепне от колата няма да се изчисти нищо. Иначе чиста всичко със Саво и оранжевия Цилит Бенг. Накрая сипвам в една кофа малко вода и омекотител за пране на дрехи минавам плочките и после целия апартамент ми мирише на хубаво. Савото не се трае, мирише ужасно, но сваля всичко.

# 67
  • Мнения: 6 301
Не искам да се хваля,но поне 5 човека / 2 от които професионални чистачки в чужбина/ са ме питали как така фугите са ми снежно бели. Минавам ги с "Доместос"  поне  веднъж месечно, изчаквам 5 минути и изплаквам.  Другите измивания са с "Перилис" . Крановете чистя с "Медикс". Тоалетната - също с Доместос.  Мивката се измива най-добре с ЦИФ.
А веднъж се смесиха два препарата - от Медикса от крановете падна на пода, който беше намазан с Доместос - щях да умра на място, едва се измъкнах от банята  Sick

# 68
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз предлагам с това - http://www.amway.ro/en/product/109861,l-o-c-bathroom-cleaner
Струва 13 лева и ще изчистиш перфектно, личен опит.  Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 408
Чистя с гел за отпушване на канали, напр. мистър мускул. Намазвам с четка, оставям 5-10 мин и изплаквам. Резултата е невероятен. Бях поставила четката на кухненската мивка, стана петно, след като я намазах цялата, направо светна - била е замърсена, но равномерно и аз съм си мислела, че е чиста, но уви.

Общи условия

Активация на акаунт