Парочистачка

  • 260 068
  • 756
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 429
За фугите, и аз очаквах като с магическа пръчка да се махнат замърсяванията. Наистина чисти перфектно, но си трябва да потъркаш. Не е както с четка да търкаш, доста по-лесно е. Но не е и както аз си мислех, минаваш и те засияват. Средно между двата варианта, ако мога така да го опиша. И аз говоря за гранитогреса на пода, а пък на стената сигурно е една идея по-трудоемко.
Колкото до каната, може и без кана, тогава чакаш 5-6 минути да се затопли водата. Освен това, парочистачката тежи 3-4 кг. Да я вдигнеш, да я напълниш от чешмата на мен пък ми се струва адски неудобно /пробвала съм/. Така че дали с гореща вода, или не, кана пак трябва да се ползва, за да се налее водата в парочистачката.

# 166
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз нашата я пълня с бутилка или с кана, въобще не ми се налага да я вдигам.
Аз нещо съм със смесени чувства за тази парочистачка... Чистих вчера стъклокерамичния плот и хем остава адски мокро и трябва да се подсушава, хем не изчисти перфектно, както успявам с ножчето и препарат...
Ние като цяло сме в нов апартамент с нови уреди, които съм си поддържала, но има едни петна във фурната, които до момента с нищо не съм успяла да изчистя. Е и парочистачката не успя Sad
За банята - справя се чудесно с плочките, но на нашите бели фуги , които пак имат някакви петънца не виждам да прави разлика.

Ето снимки:

Скрит текст:



Последна редакция: чт, 05 окт 2017, 15:06 от Госпожа Лаленце

# 167
  • Мнения: 5 018
За да се чисти хубаво, парочистачката трябва да е с по-голямо налягане. Моята Karcher SC5 буквално стопява и издухва петната, а след това забърсвам с кърпа. Да, недостатък е, че трябва после да се попие мръсната вода, но пък не търкам грам. Керхер вече направиха парочистачка, с която първо сваляш мърсотията, а после тя я изсмуква обратно, но е тежка и ужасно скъпа. Като се поусъвършенства технологията, ще си купя такава.

# 168
  • Мнения: 2 429
Ами не знам, но ние купихме апартамента с поставен гранитогрес и фугите бяха адски мръсни / черни. Изчистиха се за един следобяд, около 1 час ми трябваше с малката четка. Но толкова много вода като по снимките не е нормално за мен. При мен не се получава и наполовина толкова вода. Не знам защо е така.

# 169
  • Мнения: 19 296
Пролет, благодаря за полезния отговор!

Макарон, цената на SC 5 е 760лв Shocked По-добре да наема чистачка за тези пари Simple Smile

# 170
  • Мнения: 5 018
Аз я купих от Amazon Warehouse deals, open box, състояние used-good (самият уред беше нов и не ползван, не в оригинална кутия, липсваха обаче някои от аксесоарите, т.е. някои от хавлиените кърпи и едната четка, това беше точно описано), излезе малко над 300 лв без доставката на превозвача. Става въпрос за основния модел без ютията (нея я дебна отделно). Аксесоари купих от aliexpress отделно, но да кажем цялата цена с доставката и допълнително купените аксесоари в никой случай не е била над 400 лв. Отделно като търсех, попаднах на няколко немски магазини, които предлагаха варианти factory refurbished продукти на Karcher, с гаранция и на двойно по-ниски цени от пазарните. Ще погледна из пощата ми да видя дали съм си запазила линковете и ако съм, ще ги постна тук.

Edit - ето ги:
https://www.karcheroutlet.co.uk/products/subcat.asp?mID=Steam-Cl … Domestic-Steamers
https://www.directvacuums.co.uk/steam-cleaners.html
https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B00QM98DG6/ref=dp_olp_use … p;m=A8KICS1PHF7ZO, само че състоянието е Sehr Gut и съответно цената е 500 лв.

Всичко това го пиша, ако някой случайно още си търси парочистачка, не бърза и няма против да потърси, почака и купи уред с транспортен дефект или open box и да си докупи каквото му е нужно.

Последна редакция: пт, 06 окт 2017, 09:31 от Макарон

# 171
  • София
  • Мнения: 6 010
Макарон, благодаря за споделеното! От Aliexpres оригинални аксесоари ли купуваш?
И някой има ли случайно тази четка и доволни ли сте?
На мен тази средната с микрофибърната кърпа като че ли не ми е толкова ефективна, а с най-малката успявам да изчистя каквото ми се иска. Та си представям, че с показаната ще е също така ефективно.
Другото, което ме интересува е приставката за чистене на прозорци. Струва ли си?

# 172
  • Мнения: 2 429
За мен приставката за чистене на прозорци не си струва. Чисти, но мокри, и дали ще чистиш с обикновен моп за прозорци или това чудо реално няма голямо значение.
Малката четка и голямата кръгла четка са поне при мен ефективни,  но малката на мен лично ми върши повече работа, защото е точно за фугите на гранитогреса, голямата "стърже" и плочките. Предполагам пак зависи за какво се ползва. Уточнявам - аз ползвам парочистачката за дезинфекциране на пода за да играе там малко дете, като преди това минавам с прахосмукачка. Чистя фугите с малката четка когато се сетя, макар че след основното почистване и просто поддържане им стига. Чистя фурната и котлоните със средната четка, понеже направих алергия към препарата за фурна и този вариант ме устройва идеално.

# 173
  • София
  • Мнения: 6 010
За нас също главната причина да вземем парочистачката е да елиминираме употребата на препарати. Сега с първоначалното чистене ще е по-трудно, защото трябва да се напасна с уреда, но после само за поддръжка мисля, че няма да е трудно. Ще я ползваме за банята, мивките в кухнята и банята, котлоните, фурната, стъклената прегледа и огледалата. Подовете ще ги минавам с цел дезинфекция, там фугите са в добро състояние.

# 174
  • Мнения: X
Здравейте. Моля, ако някой има впечатление от следната марка парочистачка, да го сподели:
https://www.emag.bg/parochistachka-5-v-1-polti-vaporetto-sv-205- … 252/pd/DXLZ77BBM/
Не знам нищо за тази марка, а и не откривам коментари. Искам да я купя за майка ми, която живее в апартамент с доста студен под( няма съседи на долния етаж), затова е застлала с дебели персийски килими. Оттам и проблеми с натрупването на прах, алергии и т.н. Ясно ми е, че на тази цена не мога да очаквам чудеса, но поне да обира праха от килимите, да ги освежава, а също за почиства фугит и плочките в коридора и банята.
Разбрах, че е важно колко бара е парата, която прави, но от описанието на тази от линка не мога да се ориентирам.

Последна редакция: вт, 10 окт 2017, 00:28 от Анонимен

# 175
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Christis, не очаквай това нещо да почисти праха от килими. Може би ще успее да го дезинфекцира за известно време, но не виждам как ще го махне. По-добре избери добра прахосмукачка с воден филтър и турбо четка. Едва след добро тупане на килима си заслужава да се мине с парочистачка, иначе просто няма смисъл.

# 176
  • Мнения: 5 018
Парочистачка върху запрашен килим само ще зафиксира мърсотията в килима. Трябва хубава, мощна прахосмукачка с турбочетка, която да го изсмуче хубаво.

Тази от линка, съдейки от дизайна и цената, ми изглежда много никаква - вероятно ще понамокри и толкова. Мощните парочистачки изглеждат като прахосмукачка, т.е. имат странично тяло на колелца, в което се загрява водата. Освен това с мощните парочистачки трябва да се внимава много - едно погрешно насочване и ти стапя кожата.  (ooooh! личен опит!)

# 177
  • Мнения: 852
Здравейте! Колебая се сериозно между Керхер SC3   И  SC4. newsm78

Има ли някой SC4 ? Мисля ?че Макарон имаше... Споделете мнения моля! Има ли някакви съществени предимства пред  другата? Струва ли си ?
Благодаря предварително!

Последна редакция: нд, 15 окт 2017, 11:45 от estela

# 178
  • Варна
  • Мнения: 493
Здравейте! С какво замествате кърпите, които са в комплекта на Керхер? Не ми харесва как чисти голямата кърпа, остава много вода след себе си, а и една не ми стига.

# 179
  • София
  • Мнения: 6 010
Със стари малки хавлиени кърпи.
Нали знаеш първо да задържиш пистолета над мивката и да натиснеш спусъка за да изтече водата и да дойде парата и после да започнеш същинското чистене?

Общи условия

Активация на акаунт