Юлски бебета - тема 23

  • 20 451
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 208
Диди, за пръв път чувам такъв случай Shocked Ех, дали пък след второто няма да съм втория случай Joy Joy Joy Joy

Аз от нея се бях надъхала,че и моите така ще станат  Joy да ама си останах с надъхвацията само . Mr. Green

# 16
  • Мнения: 7 263
 Joy Joy Joy Joy Joy
сутиеностроенето
 Joy Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha

напра ме сразихте с този лаф, аз пък бих била доволна да се окажа с една идея по-малък бюст на финала, ама не се надявам много  Crazy Flutter
Но поне да не попадна в ситуацията на дружката на Диди. Засега не пия нищо, но кърмата на практика е спряла ( то и последния месец беше едно кърмене, не е истина ...). ще видим до месец как ще ми се отрази на външния вид от кръста нагоре  Rolling Eyes Crazy Flutter

# 17
  • София
  • Мнения: 493
Ужас..100% и моите ще спаднат..свикнах си с този размер и много си ми харесват,а сега като спихнат ще изпадна в депресия  Crossing Arms
А задължително ли като спираш да кърмиш се пият от тези хапчета? Не може ли постепенно да намалявам кърменията и тя сама ще си спре?Нали колкото по-малко-толкова по-малко,докато съвсем не си спре?
А и аз се интересувах от отговорите на въпроса на Лени.Какви хранения имате освен обедното пюре?И с какво?

# 18
  • София
  • Мнения: 67
Кукумявче, според мен Достинекса не е задължителен, ама да кажат мамите с опит. Аз го пих още като родих, но при мен нямаше как. Беше наложително да се спре кърмата, а така беше тръгнала, че чак ми беше мъчно....

Аз на обяд давам зеленчуково пюре, следващото хранене е с каша. Всички останали са АМ + бишкота.

# 19
  • Мнения: 1 208
Кукумявче, моята кърма спря постепенно - в началото гърдите ме понаболяваха но не много - Катето като не искаше да суче и тя си спря.

# 20
  • Мнения: 1 054
Хранения.. май най-различни имаме. От няколко дни обаче/2-3/ забелязвам някакъв режим.
5,00 - кърма
8,30-9.00 - кърма
12.00-13.30 - зеленчуково пюре. Стигна до 135гр бурканче.. Досуква си.. не знам колко.. понякога и от двете гърди, чак ме плаши...
16.00-17.00 - половин плодово пюренце, пак досуква.. пак различно.
19.30-20.00 - суче за последно и спинка до 5 сутринта непорбудно откакто яде по едно цяло пюре на обяд.. Явно й е било време за захранване, защото преди да започнем през деня храненията си бяха така, но през нощта се будеше и към 1-2 после към 4-5, задължително и в 7 цокаше..

Днес пък яде в 5, 8.30 - кърма, в 12.30 пюре /не сука тогава/ след около час си потърси цицата, след около още час яде половин плодово пюре, в 18 сука и после в 19:30 цокна няколко пъти колкото да заспи.

Мале не си бях поглеждала храненията отстрани  Mr. Green

Аз пък имам питане колко е една порция сега? Пюрета имам от 80, 125, 135, 190 и 200гр.  Crazy На всички пише над 4 месеца... На белия етикет на Гербер пък пише "над 3" .. странно на оригиналния пише "над 4"..  ooooh!

ИМах още да пиша.. ма хем дълго стана хем.. забравих, хем на кой му пука  Joy

Спокойна нощ, момичета!

# 21
  • Мнения: 7 263
Кукумявче, с най-големия пих хапчета - тогава "Парлодел" - то и тогава бях като малка млекоцентрала  Crazy Crazy #Crazy Shocked Rolling Eyes Crazy Crazy. На 11 месеца беше.
Със средния накрая имах по едно кърмене на ден - вечер. Беше на 10 месеца, вече тръгнах на работа - разредих първо през ден, после през 2, накрая през 3-4 и сама си спря.
Сега по същия начин, за огромно мое съжаление доста по-рано  Confused, но няма нещо, което да не опитах за да увелича лактацията и не, и не...

# 22
  • Мнения: 20
Здравейте! Аз скоро не съм писала, но от време на време ви наглеждах, но пак не мога да изчета всичко което сте изписали Simple Smile. От утре и ние най-накрая ще се захранваме. Четох, четох и накрая съвсем се обърках с това захранване.В крайна сметка реших да започна с оризова каша, като дълго се чудих между нея и картофа,но от всичка което изчетох везните се наклониха в моя случай към кашите.
 Да ви се оплача малко - на Петър му се появиха лишеи по тялото, първо почна с един на бузката до ухото, а след седмица му излязоха и по тялото. Сега милият го мажем с цинково олио, което пък страшно изсушава кожата, а след това и с Екзодерма. Изобщо целият ни ден е мацотене, но вече  е значително по-добре.
Лека  и спокойна вече рот мен!

# 23
  • Мнения: 76
Кукумявчу, аз пих Достинекс, защото все още имах кърма, но ако не пътувахме, сигурно щях да си я кърмя докато спре напълно, доколкото знам не е задължително да се пият хапчета в този случай.
Ние ядем наобяд само зеленчуково пюре -125гр, понякога иска и още и отварям второ бурканче, от което си дояжда, но не е пожелала повече от една трета. След обяд каша, разтворена с АМ и смесена с плодово пюре - долу горе готовото количеството каша е отново колкото и при обедното хранене. Ако не добавя плодовото пюре в кашата, го давам между храненията. Останалите хранения са с АМ 180мл (до преди седмица беше на 150мл, но започна да пищи за още и увеличих).
Буболече, май грамажа си го определя детето.
Аз имам въпрос, че така и не ми стана ясно - мога ли да давам сурово пасирани плодове - круша, ябълка, банан или не, ако е не, от кога мога. Някъде назад бяхте обсъждали, че банан може, а круша и ябълка???
Съни, успех със захранването!!!

Едно интересно четиво: http://www.astro-vega.com/

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 00:22 от djidjito

# 24
  • София
  • Мнения: 15
Евита благодаря за темичката!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 635
Евита, Hug

Джиджи, според книгата, която ми подариха - сурови пасирани плодове могат да се дават месец след захранването, ако са добре узрели. Иначе в началото трябвало задължително да са сварени или печени. Като изключение дават само банан, авокадо и папая. Казвай като разбереш за спортните срещи, че вече нямам търпение. nuts Карфиола в схемата съм го завряла в края на април, ей сега погледнах.

Юлско бебе, ми какво да ти кажа - детето се напъва да повръща, а аз си умирам от смях. Дали е нормална тази реакция и що за майка съм аз?! Crazy

# 26
  • USA
  • Мнения: 675
Добро утро,момичета.
Kукумявка-според мен недей да си спираш кърмата,дори и да кърмиш един два пъти пак е нещо.

За гърдите и аз много се притеснявам да не увиснат.А при някои жени знам,че гърдите им се доразвивали,когато родят.Така че е нормално да си останат по-големи,но явно е рядкост.Да ви кажа честно,по-добре с малки ,отколкото с големи,от опит знам.В момента се чувствам като крава,чак ме е срам Embarassed.Надявам се като отслабна,да се смалят малко,а като спра да кърмя,да си възвърнат големината,а ако може и формата Praynig Wink.

За захранването
-засега се храним два пъти- на обяд към 11 часа давам каша,а след обяд малко каша и след това пюре.Следващия месец ще включа още едно ядене.

# 27
  • Мнения: 192
Добро утро и от мен!

Кърмата ми още не е спряла, въпреки че не кърмя от доста  време - имам Достинекс, но не съм го изпила. Незнам дали не може да стане някакъв проблем от това - да се застоява кърма така - няма напрежение, но се усеща, че има.
Боряна хапва по малко зал. пюре наобяд - тиквата при нея разхлабва, а си имам страх от разстройство, така че няма да давам често. Следобяд яде каша - с 300 зора - ориз с АМ и бананово пюре. Имам и от тази на Милупа с банан и ориз, но малко ще изчакам, тя уж е с АМ, но знам ли....


Ох, гърдите, лоша работа - много рядко се случва да не увисват след  кърмене според мен, неизбежно е  Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 86
Днес си имаме рожденничка! Virginity, честит рожден ден! Да си много здрава и усмихната!   bouquet

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 09:30 от Evita

# 29
  • Мнения: 914
Добриютро,
колко неща щях да пиша, ама ги изпозабравих Laughing
Virginity, честит рожден ден!   bouquet
Маймун, радвам се че има по-дълги паузи при вас! Спи и хич не се притеснявай, първо - едва ли ще имаш проблем, а и в крайна сметка не забравяй че освен от кърма Стейси има нужда от свежа майка, нали така Simple Smile Ако не е таъна - планът да я оставиш без да ставаш да я кърмиш ли проработи, или нещо друго, или просто от само себе си?
Юлско бебе, и аз така се чудех - в крайна сметка след картоф и морков, въведох тиква, която май не я очарова. Действа в нашия случай по-същия начен като моркова, да кажем неутрално. Сега не знам какво да въведа след това   newsm78
За пюретата - доколкото знам за месеците на нашите бебета дозата е от големите бурканчета (190гр).
За гърдите - не ми се мисли...
А за басейните - аз пък не смятам, че е добра идея да се натопи бебе в басейн, освен ако не се ползва само от бебета и не е гарантирано чист.
Аз не съм стигнала още до кашата, но  ако се слага плод в кашата, дава ли се и отделно , като междинно хранене (примарно другата половина на бурканчето)?

Общи условия

Активация на акаунт