Помощ - как да почистя гранитогреса след майсторите

  • 19 308
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 26
....купи си Ябълков ОЦЕТ - намажи хубаво изчакай 20-30 и нямаш проблем...( не винен защото е по слаб ) ....е вярно че извесно време ще мирише на салата .... ама Simple Smile

# 16
  • Мнения: 32
Ако е бял циминт с оцет става.Новите фугиращи смеси са бъкани с ноу-хау и колкото повече напредват технологиите - толкова старите методи не действат-пробвала съм и ти казвам,че се скасахме от търкане.

# 17
  • Мнения: 26
Ако е бял циминт с оцет става.Новите фугиращи смеси са бъкани с ноу-хау и колкото повече напредват технологиите - толкова старите методи не действат-пробвала съм и ти казвам,че се скасахме от търкане.

...Пробвай! - щом го давам като съвет - значи съм го пробвал с "новите технологии" на хенкел, баумит и т.н. - в същност е елементарна химия ---да не доворим че и замърсена фуга "Мурексин"(Баумит) блесва с оцет. - лично в къщи го опитах. ябълков  и гъбичка от домакинските - само че чакаш 1/2 час преди да търкаш
поздрави и наздраве
инж. Г. Бонев

# 18
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Много благодаря на всички за съветите Simple Smile   bouquet

Всички плочки светнаха след като ги минах с въпросния Ръждин. Това е някакъв български препарат, който, освен за ръжда, го дават за почистване на фаянс и теракот. Като се полее с него върху силно замърсените места - леко почва да кипи, но няма силна летлива миризма и не дразни по никакъв начин. Плочките си добиха оригиналния вид, само дето на места сега се оказва, че не са ми фугирали добре, така че май ще се уча да фугирам  Laughing

Ако някой реши да купува въпросния препарат - открих го единствено в една железария в Дружба 2 (под РУМ Дружба).

# 19
  • Мнения: 32
Ако е бял циминт с оцет става.Новите фугиращи смеси са бъкани с ноу-хау и колкото повече напредват технологиите - толкова старите методи не действат-пробвала съм и ти казвам,че се скасахме от търкане.

...Пробвай! - щом го давам като съвет - значи съм го пробвал с "новите технологии" на хенкел, баумит и т.н. - в същност е елементарна химия ---да не доворим че и замърсена фуга "Мурексин"(Баумит) блесва с оцет. - лично в къщи го опитах. ябълков  и гъбичка от домакинските - само че чакаш 1/2 час преди да търкаш
поздрави и наздраве
инж. Г. Бонев
Възможно.При нас нямаше време за чакане-в 23ч.свърши фугирането в ноща преди бъдни вечер и трябваше да се действа като в питлейна на FERARI.Та до 3ч търкахме като за световно. ooooh!Тогава разбрах същноста на фразата"Майстор да не ти влезе в къщата"

# 20
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
ааа.. аз от майстори полудях... напълно те разбирам, да не говорим, че са мърлячи като за световно...

# 21
  • Мнения: 2 108
Да попитам и аз в тази тема. Изчетох всички мнения и искам да попитам
1. дали някой от вас е почиствал бял варовиков камък и с кой препарат?-камъка е зацапан със силиконова мазилка и отделно по него останаха ленти лепило където беше блепен уж дане се изцапа с мазилка ooooh!
2.Дали някой е почиствал гнайс-отново зацапан със силиконова мазилка?

# 22
  • Мнения: 2
Пробвайте с "Магически гъби".

Общи условия

Активация на акаунт