Отговори
# 510
  • Мнения: 360
Здравейте момичета
Аз днес цял ден не съм влизала във форума,че бяхме на Р.ден на баба ми,после при майка ми,   преди малко се прибираме.
Свате как е Венцо Hugмилия ми зет,той от нас ли е прихванал,да не си остаи изгората сама в боя Heart Eyesда го цунеш по гъзето от мен,и да се оправя бързо.
Дани,добре сме благодаря ти Hugмного ще ви е хубава тортата Heart Eyes

Аз да ви кажа най ше съм н а кЯр,вие всичките ще сте се напразнували,накупували на украси и балони,пък Марчето ще събира инфо и после всичко на готово Mr. Green
Сребърна, Радето и Нежно цвете и като мен ще събират полезна информация Mr. Green
Раде ,мерси за презареждането Laughing

Отивам да прочета и аз за педиатрите Grinning Доре Grinning

# 511
  • Мнения: 0
Не съм сама значи...

Благодаря за идеите, момичета. Тази вечер отказа и с лъжичка да приеме млякото (имах подготвени два варианта - чисто Simple Smile и със сухар). Заспа преди малко (приспах я) неяла. Само се чудя като се събуди нощес какво и как да давам. Ама много се оплетох. То със сигурност не е толкова сложно, ама като се завърти човек на колелото - няма слизане.
Елфи, - тикам го и аз това шише, но не ще и не ще. Повече от седмица вече. Мисля поне с него да не я мъча вече.

yanast, благодаря! Както винаги даде ценни съвети. Не ми беше хрумнало да й давам млякото по друг начин (каши, през деня и т. н.) - май яко съм зациклила.
Притесненията ми са най-вече за това, че нямам как да давам мляко. А нали трябва два пъти дневно да пие такова - това и педиатърката го каза на последната консултация - да продължаваме така. Обаче тя по никакъв начин не иска да го приеме.
Кисело мляко не съм въвела още-педи не дава. Иначе от няколко месеца се кърмим само сутрин и вечер. Досега вечер заспиваше с кърменето. Дори и да не е гладна, си търси гърдата за заспиване - навик според мен. През деня заспива само като я люлея на фотьойла, тази вечер също, даже не се и опъва, както обикновено. Нощем се буди по няколко пъти и тогава заспива само след същото люлеене на великия фотьойл. (като цяло май съм постоянно на въртележката  Crazy) Помощ ми е само татито, доколкото може да се разчита на типичните татковци. Но напоследък тя плаче от него. Добре, че той й знае горе-долу номерата, та успява да я забаламосва. Може би трбява по-активно да го впрегна да съдейства.

Дотук, втора вечер се сборихме без да се кърмим. Не знам нататък как ще е. Но по-големият ми въпрос е, какво да правя със сутрешното кърмене. Него с какво да заместя, че евентуално да го яде. Досега се храни така:
сутрин - кърма
към 10-11 ч. - попара
13-14 ч. зеленчуково или месно пюре
17-18 ч. каша или кисел
вечер - кърма

Струва ми се като цяло, че храненето й намалява доста. Не знам временно ли е, но днес, например, последните две от храненията си ги пропусна.

Хах, Бисе, това със спринцовката ще излезе класика. Мамината МАмуна така се оказа от всякакви биберони - след Хидрасек обаче. За лъжичката ме изуми - евала.
Диде, като те чета се чудя к`ъв ми е проблема.

А, да не забравя. MamaZ  beer2, кой каза, че няма бира Simple Smile ето, кучката от централния квартал я сервира.  Laughing

А, и Десика, тия торти, дето ги пусна - Вега, останаха ми очите, уж си бях наумила нашата да е от Росита, а сега съм мноооооооооооооого разколебана. Само дето май няма отзиви за тях , та още малко ще се почудя.

Пак сътворих изумително дълго писание - прощавайте!   Praynig Grinning

# 512
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 837
Докато още не е станало късно - честито на всички малки и големи, пораснали днес!  bouquet
Аз съм сама, двамата ме правят луда, за капак Мила дриска и има температура 38.5 Confused Та изобщо не съм в час какво сте писали и не съм чела Embarassed

# 513
  • Мнения: 2 784
Докато още не е станало късно - честито на всички малки и големи, пораснали днес!  bouquet
Аз съм сама, двамата ме правят луда, за капак Мила дриска и има температура 38.5 Confused Та изобщо не съм в час какво сте писали и не съм чела Embarassed
Ох, предположих аз, че има нещо и затова не пишеш. Къде я прихванахте пак тази гадория?! Алекс как е?

# 514
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 837
Алекс е див и щастлив, нищо му няма. Ваксинирах ги и двамата на 18ти, не знам дали е някаква закъсняла реакция от ваксината или е нешо друго, но ми лазят по нервите много в момента. Абе изобщо - баща им като тръгне да пътува и ми се разкатава фамилията Confused Да не говорим, че от 9 часа е ревнала да спи, а вече е 11 и ни тя, ни той са заспали Close

# 515
  • Мнения: 529
ДОбра вечер и от мен  Hug

ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН, МАЛКИ ПИЛЕНЦА  Whistling Party Whistling Party

Съжалявам, че чак сега изпращам моите поздрави, но и ние цял ден миткосвахме. Утре пак съм в джаза. Заредихте ми батериите с поезия  Mr. Green Hug

Сега ще прочета и Дорето и лягам, че не знам на кой свят съм.

Доста вируси пак са налегнали групата  Confused Дано утре да поотмине вълната, че аман вече  ooooh!

# 516
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 837
Гал, добре дошла в мойта група Confused

# 517
  • Мнения: 529
Гея, как "Добре дошла"...аз вече се чувствам ветеранка  Outta Joint Tired от началото на декември не съм излизала да го...

ДОре, прочетох я статията. ХАреса ми. Исках много да ти помогна с педиатър по "старата" схема и говорих точно с два такива...и за моя изненада отказаха категорично, хем поддържат тази схема, хем се плашат да говорят за нея. Честно казано се изненадах, защото мислех, че поне ще се възползват да споделят публично своята истина...определено съзнават, че нещо в теорията им куца, но просто отказват да приемат това официално. Моята педка например много фино промени тактиката. С Дарко тя пееше старата песен, но аз съвсем възпитано й обясних, че ще захранвам късно, тя се съгласи с не особено разбиране. Сега - три години по-късно тя има смелостта да признае, че нещата вече са различни и от самото начало ми каза: Ти си знаеш, но и аз да потвърдя...

Последна редакция: нд, 24 яну 2010, 00:30 от GALL78

# 518
  • Мнения: 2 829
pippeg, наистина децата на годинка трябва да приемат мляко, но пък самото дете след няколко дни без кърмене ще приеме млякото по-лесно. Не е проблем няколко дни или седмица да изкара с по-малко мляко, то само ще започне да търси млечни храни. Т.е. щом искаш да отбиваш действай в посока създаване на нов ритуал за приспиване, който да е удобен за вас. Тя отказва храната вечер защото си очаква кърменето, но след като разбере че кърмене няма мисля че по-охотно ще приема вечерята.
Т.е. според мен си отдели 2-те неща в главата. От една страна, кърменето като начин на приспиване- създай някакъв нов ритуал за кърмене и успокояване- може да е песничка, къпане, галене, угасяне на лампата или друго, което действа при вас. От друга страна кърменето като източник на мляко- тук може да допуснеш, че докато свикне с новото мляко малката принцеса за известно време може д изяжда по-малко. Опитай да предложиш биберон по друго време от денонощието, за да не го приема тя като заместител на кърменето, а като нова интересна игра Simple Smile Опитай също по различно време да и предложиш да пие със сламка, от обикновена чаша, по време на хранене, опитай например да разредиш АМ с по-малко вода, като каша и така да го дадеш с лъжичка (ако все пак тя пие иначе вода)- изобщо пробвай всякакви варианти.
Успех!

Ох, пак болни дечица! Дано бързо оздравеят миличките!

# 519
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 837
А, Гал, аз отдавна съм там, сега имаше затишие колкото да изкараме рожденния ден нормално и пак наново Close
Яна, как е Сашо? Почнаха ли да го раздвижват?

# 520
  • Мнения: 2 829
Гея, да, вчера му позволиха да седне в леглото а днес да стане прав. В понеделник може да го изпишат, ако всичко е наред!

# 521
  • Мнения: 1 121
Докато още не е станало късно - честито на всички малки и големи, пораснали днес!  bouquet
Аз съм сама, двамата ме правят луда, за капак Мила дриска и има температура 38.5 Confused Та изобщо не съм в час какво сте писали и не съм чела Embarassed

Ох и моят мъж тази сутрин замина за 4 дни и аз съм сама с двете деца и за капак всичките сме болни Tired и това след като цяла седмица мъжът ми работи до 8 вечерта, понеже са в намален състав. По-другата седмица пък заминава за 1 месец и аз пак ще си седя сама с децата. Иде ми да се гръмна.

# 522
  • Мнения: 649
Добро утро,

Честит рожден ден на Енчо и Илиян. Да растат здрави , силни и красиви момци за радост на своите мами, а и не само на тях Wink

Geia, Gall, Reni  Praynig за по-скорошно възстановяване на малките

pippeg успех в начинанието. Надявам се съветите, които са ти дали да ти помогнат.
Аз не мога да се включа с такива, защото не съм от компетентните мами, като се има предвид, че кърмих само месец и половина-два.  Confused

Тортите и на мен много ми харесваха. Уникална изработка, но на вкус как са, нямам идея.

Тази нощ беше катастрофа. Йоан се събуди към 12.30 и до 2 плака истерично. Накрая изпадна в истерия, взе да бута , да рита с крачета. Какво му става на това дете, не знам, но съм на предела вече. Това недоспиване ще ме разбие тотално.
Пробвахме да се гушкаме, галим, пеем , носим абе нищо не помогна. Най -накрая дойдохме към всекидневната и му пуснахме няколко песнички. Поуспокой се хлипайки.
И след 10-на минути цялата одисея наново. Мазах зъби -не помогна. Дадох му Лефакс, защото много пръцка последните два дни -не!
Накрая дадох Панадол, направихме му малко мляко и се успокой.
Та след още половин час се поунесе като постоянно се въртеше и търсеше ръката ми, за да го галя.

Той свикна да заспиа докато държи на някого ръката или да го галим по главичката и сега е ужас. В моментите , в които е неспокоен трябва само да бъде гален и как спреш, той ококорва ей такива   Shocked очи.
Как мога да променя ритуалът му на заспиване?
Какво да направя, за да спи по-спокойно през нощта?

Трябва да намеря решение, че от толкова кошмарни нощти се усещам как започвам да се изнервям супер яко и чак не мога да го успокоя адекватно.
Само да вметна, че от някоко вечери му слагам бисквитка в млякото, за да е по-засищащо, но вече се съмнявам гладът да е проблем.

Извинявам се, че се оплаквам от сутринта, но се надявам да ме разберете  Cry

# 523
  • София
  • Мнения: 2 508
ДОре, прочетох я статията. ХАреса ми. Исках много да ти помогна с педиатър по "старата" схема и говорих точно с два такива...и за моя изненада отказаха категорично, хем поддържат тази схема, хем се плашат да говорят за нея. Честно казано се изненадах, защото мислех, че поне ще се възползват да споделят публично своята истина...определено съзнават, че нещо в теорията им куца, но просто отказват да приемат това официално. Моята педка например много фино промени тактиката. С Дарко тя пееше старата песен, но аз съвсем възпитано й обясних, че ще захранвам късно, тя се съгласи с не особено разбиране. Сега - три години по-късно тя има смелостта да признае, че нещата вече са различни и от самото начало ми каза: Ти си знаеш, но и аз да потвърдя...

Да, точно така е! Аз даже се обадих на една педиатърка, за която ми казаха, че препоръчва всичко по старому - режим, сокчета, АМ при лошо наддаване и като я интервюирах тя ми говореше новите неща. Може да й е просветнало, а може и да не смее да говори за старите пред медия...

Деска, ние сме по същия начин, ама с кърменето. Като се събуди (по 10 пъти на нощ), ако не му дадеш цица и край... Явно обаче просто има такива деца и дали ще е цица, галене или ръчичка, няма значение. А ако знаеш колко ме е хулила майка ми, че го кърмя нощем на поискване и съм си аз виновна за това, че се буди толкова... #2gunfire

Не знам, не знам, не знам как и кога ще го преодолеем това, ама като тръгна на работа, сигурно за две седмици ще съм труп.

# 524
  • Sofia
  • Мнения: 2 500
Привет и от мен.
Хайде и аз да се оплача в духа на днешните постове Wink
И при нас беше кошмар - цяла нощ въртене мрънкане на сън, наяве... Хранихме се, преобувахме се, Панадол пихме (с отвращение), направо съм ей така  #Crazy днес ...
На всичкото отгоре сутринта го връчих на баща му да го гледа малко да поспя 1 час, а той не го нахранил навреме, скарахме се, навикахме се от сутринта, сега му даде попара и целия режим отива по дяволите за днес! #Cussing out Ама на кой му пука за режима нали не се пържи той всеки божи ден в еднообразието и затворен вкъщи........... #2gunfire #2gunfire

И аз се извинявам за ужасния пост, но само вие можете да ме разберете..... Tired

Общи условия

Активация на акаунт