Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 9-та тема

  • 81 373
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Привет,момичета!
За последните два дни сте направили страхотни питки,кифлички,хлябове и козунаци. newsm10
Венетка-направила си много съблазнителен хляб,а и така подробно обяснен стъпка по стъпка,на мен лично ще ми е полезно.
Герберче-слънце като картинка си направила,браво,много ми хареса!
А питките на АлиенТа,Полинка и Стаси 76 са разкошни,като за списание! smile3501
Blue_eyes ,bel1070 ,alina_si ,mama_vesi ,me4ta22 - всичко,което сте показали е много апетитно Peace!
Много ми харесаха и козунаците на Азалс,която е така любезна да го представи подробно със снимки,и този на emi03  -с толкова много захар отгоре Crazy,сигурно е бил много хрупкав и сладък,браво!

От мен божествения тутманик на Касиер :
Касиер,специални благодарности за чудесната рецепта,много ми хареса и вече е в графа-любими.  bouquet


 

# 691
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
mama_vesi много е хубава питката   bouquet

PURE ELIXIR
страхотен е станал тутманика   bouquet Радвам се,че ви е харесал  Hug

# 692
  • Мнения: 150
PURE ELIXIR ,божествен тутманик   bouquet Ето нещо и от мен.



# 693
  • София
  • Мнения: 436
щастлива и влюбена  #Crazy  newsm10
Изглежда стахотно, може ли рецептата...  bouquet

# 694
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 585
Labrex, като си замесиш тутманика - оставяш ли го да втаса и после да разточваш или направо след замесването разточваш?

# 695
  • Мнения: 22 867
Ей, обикалях я тая тема, обикалях.........като пес покрай месарски мегазин, пък накрая се шмугнах. Ама хич не си давате почивка, момичета, толкова съблазнителни неща сте показали.  bouquet  chef

Пъстрият козунак на azals , много обичам така наблъскано с плодове и ядки!  bouquet
Venetta , с нейните пухкави хлебчета!   bouquet
АлиенТа, (пак да напиша) с майсторски пипнатата питка!   bouquet
polin_a, кифлища, ама пък какви кифлища! Heart Eyes   bouquet
bel1070 , и на мен много ми харесва тестото на Танита, вкусни питки стават от него!  bouquet
alina_si , да ти е жива и здрава дъщеричката, хубава питка си и направила!   bouquet
stasi76 , много апетитна питка!   bouquet
lenny_pld, предполагам като сте я разчупили, вътре резултата е бил като външният, хубава и вкусна питка!   bouquet
Blue_eyes, солидна питка, точно като за кръстник!  bouquet
me4ta22 , не знам на вид, ама като гледам колко вкусно изглежда разчупена.... Heart Eyes   bouquet
emi03, радвам се, че поне към тутманика не си толкова критична! Grinning  bouquet
kasier , и на снимката си личи колко са мекички питките ти, чудесни са ти се получили!  bouquet
mama_vesi, чудна питка!  bouquet
PURE ELIXIR и  щастлива и влюбена с тия питко-тутманици Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes   bouquet
dannyny , не втасва тестото, направо разточваш, оформяш и тогава оставяш да втаса преди печенето.  bouquet

# 696
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 585
ОК, Labrex, почвам! Wink

# 697
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
               Ето нещичко и от мен, но на фона на вашите неща... Embarassed
Обаче работя по въпроса и се старая! Hug

                          


                                                                                                   

# 698
  • Мнения: X
kasier,как няма да ни хареса,с този аромат на сиренце и масло,ммммммм супер беше Crazy
щастлива и влюбена ,и твоят тутманик  не отстъпва по-назад,я какъв е голям и хубав! Peace
Labrex -благодарности за ценните съвети преди време на ЛС
айде,зарадвай ни,душо,с някоя питко-красота Hug
aleks_s -   прекрасни питки  bouquet

# 699
  • Мнения: 22 867
айде,зарадвай ни,душо,с някоя питко-красота Hug
aleks_s -   прекрасни питки  bouquet

Хааайде, сега подстрекателка такава, PURE ELIXIR , аз си търся причини да спра да меся, а ти.......знаеш ли колко малко ми трябва.  bouquet

aleks_s, питката ти се вписва чудесно във фона, много е хубава!  bouquet

# 700
  • Мнения: 150
щастлива и влюбена  #Crazy  newsm10
Изглежда стахотно, може ли рецептата...  bouquet

Разбира се! Hug  Около 1/2 л топло прясно мляко, 1 кубче мая, 3 с.л. олио, 2с.л оцет, 1с.л сол, 1 с.л захар, 2 яйца - 1 цяло яйце и 1 белтък в тестото,а другия жълтък е за намазване, брашно колкото поеме - на мен ми отиде към килограм и половина. В купичка разтварям маята,захарта,малко топла водичка и оставям да удвои обема. Замесвам тесто от всички продукти,оставям да втаса към час. Разделям втасалото тесто на 4 и всяка част разточвам на правоъгълна кора. Мажа с разтопено масло,поръсвам със сиренце и навивам на руло,а после го усуквам и поставям в тавата. Готовата питка оставям да втаса,после я намазвам с жълтък и пека около 45-50 мин.
Мерси момичета   bouquet

# 701
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
щастлива и влюбена ,страхотен тутманик  smile3525


aleks_s , питките ти са невероятно красиви  newsm51
Може ли да кажеш как точно оформи втората .Много интересно е завъртяна  Peace

И на мен ми се меси постоянно ,но няма кой да яде  Rolling Eyes
Мис „Каприз„ (дъщеря ми ) иска само фокача , а мъжа ми само се жалва колко му станал голям корема  ooooh!

# 702
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 585
Ето и моят тутманик по рецептата на Labrex - сташна вкусотийка  Simple Smile

# 703
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
dannyny ,въпреки че добре съм си хапнала ,би ми се отразило много добре едно парченце от този апетитен тутманик .Страхотен е  newsm51

# 704
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 585
Наистина стана много вкусен - със свинска мас го направих. На Labrex, видът е впечатляващ, както и вкусът - вече съм сигурна. Моят понеже беше в по-голяма тавичка тъй като замесих около половин доза втасва настрани, а не толкова нагоре.

Общи условия

Активация на акаунт