Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 9-та тема

  • 81 378
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 22 867
Наистина стана много вкусен - със свинска мас го направих. На Labrex, видът е впечатляващ, както и вкусът - вече съм сигурна. Моят понеже беше в по-голяма тавичка тъй като замесих около половин доза втасва настрани, а не толкова нагоре.

dannyny , чудесен е!  bouquet А вкуса го знам. Heart Eyes Майка пък винаги го пече в по-голяма тава, не и се надига като моя, но пак е страшно вкусен, че и повече от моя. Grinning

# 706
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 585
Labrex, като има кой да ти го направи е още по-вкусен, а още по-вече майка или баба Wink

# 707
  • Мнения: 22 867
Labrex, като има кой да ти го направи е още по-вкусен, а още по-вече майка или баба Wink

Така е, да! Hug

# 708
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Искам да ви кажа,че моята майка още не е опитвала мое тестено произведение  Embarassed.По простотата причина,че като ходим на гости тя вече се е погрижила да направи нещо ,баба ми точи невероятни баници,а аз още не съм се научила.
Та е вярно,че е по-вкусно ,когато е приготвено от мама или баба .

# 709
  • Мнения: 11 747
О, моята майка е яла тестени изделия от мен - пълен асортимент!  Grinning  Аз бях ученичка и вечер ги чаках с питки, кашкавалки, рогчета, козунаци (отделно кексове, торти, сладки и соленки). Само цъкаха с език, тъй като майка ми веднъж се опита да направи питка (аз бях 7 годишна и помня), но не й се получи  Laughing
Бабите ми правеха и съм яла, ама 2 пъти в годината, щото далече...

# 710
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
О, моята майка е яла тестени изделия от мен - пълен асортимент!  Grinning  Аз бях ученичка и вечер ги чаках с питки, кашкавалки, рогчета, козунаци (отделно кексове, торти, сладки и соленки). Само цъкаха с език, тъй като майка ми веднъж се опита да направи питка (аз бях 7 годишна и помня), но не й се получи  Laughing
Бабите ми правеха и съм яла, ама 2 пъти в годината, щото далече...

Ти си наща гордост  bowuu

Защо спомена думата „ рогчета„  ooooh!

# 711
  • Мнения: 310
Ето моите домашни питки за хамбургер по рецептата на Лабрекс невероятни са



И сега кво  Rolling Eyes ще се прави тутманик ЛАБРЕКС спри се, че вече ще започнеме да се търкаляме от толкова вкусотии и изкушения   bouquet

# 712
  • Мнения: 1 122
suni4ka  ние с тебе сме на вълна Хлебчета за домашни хамбургери на Лабрекс. Много са вкусни, едни такива мекички ммммммм.....


# 713
  • Мнения: 289
Тъй,ето и моята първа питка в живота.Малко я пизгорих.и кората отгоре беше малко твърда,но другия път освн да сложа фолио по някое време.Иначе съм много щастлива,че н остана сурова.Малко е наядена питката и снимката не е много хубава,ама нямаха търпение да я опитат


# 714
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Момичета вчера и днес видях невероятни красоти в темата, за което съм ви много благодарна, защото ми подействаха доста успокояващо.
Мен днес ме ядосаха много в сервиза. Некадърниците вместо да сменят повредената част сменили една, която нищо и´ нямаше. Казах им, че е същото като вместо да оперират левия крак на някой, да му оперират десния, да не кажа отрежат. Кой каквото иска да казва, но навсякъде има некадърници и немислещи същества в човешки образи.
Извинявайте за спама, но много ме ядосаха и като се прибрах, изгоних всички от кухнята и направих козунаци, за успокоение. Двата от тях заминават утре за подарък, а на мъжа ми остава този малкия, който е с размер на кифличка. Ако му е малко да си направи, това е.

         
   
 

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 02:34 от Venetta

# 715
  • Мнения: 5 001
Venetta, страхотни са ти козунаците   bouquet
Това ми е следващата цел, начух се да правя питки и баници, следват козунаци  Laughing

Сега ще ви покажа и баница една, правена е преди 1 месец някъде

# 716
  • Мнения: 1 208
Момичета имам нужда от помощ Hug
За петък трябва да правя питка за освещаване на офис. Това добре, но сега нали са пости и съответно питка също трябва да е постна може ли да ми помогнете с идеи, както за тесто така и с какво да я оформя. Дали ще стане да се разточи с олио като няма да мога да използвам масло?
Благодаря ви предварително newsm51

# 717
  • Мнения: 4
Здравейте,майсторки на питки.За пръв път съм при вас и се радвам ,че ви има.
Показвам ви моето творение от Св.Валентин,но някои ръчички са били бързи


Пепика,как правиш тази разкошотия от 1-ва страница?,незнам на коя темаа бешееее Sick

# 718
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Момичета имам нужда от помощ Hug
За петък трябва да правя питка за освещаване на офис. Това добре, но сега нали са пости и съответно питка също трябва да е постна може ли да ми помогнете с идеи, както за тесто така и с какво да я оформя. Дали ще стане да се разточи с олио като няма да мога да използвам масло?
Благодаря ви предварително newsm51

Sisku, мога ти предложа тази рецепта, която е абсолютно постна, но е невероятно вкусна и пухкава. Колкото до оформянето можеш да погледнeш в галерия питки  да си я оформиш, по която питка си харесаш там. С това тесто се работи много добре. Аз лично бих ти препоръчала, да я оформиш кръгла и отгоре да и´ направиш украса. Така ще можеш да спазиш без абсолютно никакво нарушение технологията на месене и също ще имаш красива питка.
Желая ти успех  newsm51.

# 719
  • Мнения: 369
Къде мога да намеря галерията от питки?  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт