За диваните... и покриването им?!

  • 51 039
  • 192
  •   1
Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 373
не не не и пак не покрито, стига с тези соц. привички

# 181
  • Мнения: 235
До миналата година бяхме с една стара, шарена и плюшен холна гарнитура, която ненавиждах, но нито веднъж не съм я покрила с нещо. Цапаш и чистиш.
Сега сме със страхотен диван от естествена кожа, който просто е абсурдно да покрия с каквото и да е било.
Както казаха повечето от момичетата, има фирми за почистване, перящи прахосмукачки и всевъзможни препарати.
Просто е ужасно да покриеш един красив диван с родопско одеяло или каквото и да е било.

# 182
  • Мнения: 875
е, да си покриеш дивана не означава непременно да му хвърлиш едно одеало отгоре. има и готини покривала (или както там се наричат) - http://artstyleonline.com/wp-content/uploads/2007/10/new-sofa-cover.jpg. според мен, ако не можеш, или не искаш да си купиш нов диван и искаш промяна - нещо подобно е много подходящо. също така има дивани, на които им се сменят дамаските много лесно, което също е добър вариант.
иначе и моите не са покрити.

# 183
  • София
  • Мнения: 15 480
   То е ясно, а и по мненията си личи, кой може да си позволи и кой не, да си купи на всеки две години нов диван.  Peace Аз съм от тези, дето не могат и затова го покривам Embarassed, колкото и грозно да е за някой.

# 184
  • Мнения: 804
Аз не съм си избирала дамаската на дивана 3 дни - влязох, видях, платих и го докараха. Сега според сезона и настроението ми ще си го покривам с различни неща. Тъкмо в неделя детето повърна на дивана - не ми се мисли ако не беше покрит как щях да търся фирма да дойде да го изпере в неделя. А повърнатото си мирише, та чак смърди - колкото и да търкаш си истава миризмичката  Sick А така просто вдигнах покривалото на дивана - в пералнята, в сушилнята и животът е прекрасен  Whistling А и ми допада по-честичко да пера мястото където си слагам дупето с панталона с които съм стояла на седалките в градския транспорт  Rolling Eyes Пък и като включим кучето в сметкиет - абе честото пране е оптимален вариан у нас  Mr. Green

# 185
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 752
Аз не съм си избирала дамаската на дивана 3 дни - влязох, видях, платих и го докараха. Сега според сезона и настроението ми ще си го покривам с различни неща. Тъкмо в неделя детето повърна на дивана - не ми се мисли ако не беше покрит как щях да търся фирма да дойде да го изпере в неделя. А повърнатото си мирише, та чак смърди - колкото и да търкаш си истава миризмичката  Sick А така просто вдигнах покривалото на дивана - в пералнята, в сушилнята и животът е прекрасен  Whistling А и ми допада по-честичко да пера мястото където си слагам дупето с панталона с които съм стояла на седалките в градския транспорт  Rolling Eyes Пък и като включим кучето в сметкиет - абе честото пране е оптимален вариан у нас  Mr. Green

 Peace    newsm10

Абсолютно. Ходих да гледам дамаски за да си направя калъфи, има чудни неща....Най-хубавото мога да си сменям десена, когато ми скимне.
Тайна е права. По евтино ще е да сменям калъфи за 50-60 лв, отколкото диван за 1000.

# 186
  • Мнения: 5 951
Решението е-диван, на който всичко се сваля и пере. И си го поръчваш с 2 вида "облекло". Едното переш-другото се слага. Аз поне така ще направя. И дори ще купя съвсем различни по цвят. Студен цвят - за лято. Топъл- за зима. Очаквам някой да каже- ами всичко останало-как ще се върже цветово. Ами ще го измисля. И ще си се радвам сезонно на различен хол.
Дано намеря това, което търся.

# 187
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Когато си купихме диван,помолих фирмата да ми достави от производителя няколко метра от същата дамаска...та уших си "покривчици" за частта за сядане,пера ги всяка седмица,поради наличие на дакел и палаво хлапе у дома Grinning

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 373
така наречените ШАЛТЕТА вършат работа при условие,че не ти харесва дамаската за момента, от друга страна може  да се направят за разнообразие няколко варианта,що се отнася до дрехите с които сме на работа и пътуваме с тях ,прибирам се и свалям, и все пак не ми се опъва и придърпва постоянно за да стои изпънато, може би така мисля защото първата ми холова покривах за известно време и то беше все опъване,намушкване, седне някой и след него всичко се събрало,ужас, та така мили мами

# 189
  • BG
  • Мнения: 4 458
И аз имам проблем с дивана. Искам да си поръчам покривало, ходих в два магазина, има страхотни и модерни десени, но лошото е ,че моя диван е ъглов , с форма на перла и не искаха да се наемат да ушият калъф. Техните са за стандартни дивани, с правини форми. Не знам възможно ли е да се ушие по поръчка такъв калъф за по-нестандартни дивани ? Имал ли е някой подобен проблем?

# 190
  • Мнения: 1 014
На практика за всеки диван, колкото и да е сложна формата, може да се ушие калъф, или хайде, почти за всеки.  Много е вероятно обаче на фирмите да не им се занимава, или пък ще ти искат повече пари, за индивидуалната поръчка. Аз лично преди време сама си изработих шаблоните на отделните детайли и после дори сама си уших калъфи. Трудно беше, ама аз съм си сръчна Flutter Уникални станаха. Сложих и едни скрити връзки, които не позволяваха на калъфа да се размества.
На сегашния си диван не ползвам калъфи. Много си го харесвам така, но и той вече е за смяна.

# 191
  • Мнения: 4 434
С китеник и три малки възглавнички , където се сяда.

# 192
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 390
Нищо не покривам.Като се захаби ще се претапицира.

Общи условия

Активация на акаунт