количка

  • 4 040
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 23
Мили майки, по въпроса за количките трябва да си признаем че нямаме много избор. Всичките са огромни тежки, а в същото време мястото за децата е много тясно. Аз возих моите момчета в количка HAUK до 1 годинка, а след това взех я продадох и взех втора употреба лятна тип чадър на Chicco. Вече не я използвам но има още хляб в нея така, че ако някой има нужда от нея да ми каже.

# 16
  • Мнения: 768
Цитат на: svilen
Когато си търсиш количка, според мен, трябва да прецениш къде ще я караш. В смисъл, дали  има много стълби и дали на тях има релси, ако има - какво е разстоянието между тях (количките имат различни растояния между колелата), дали ще я носите в багажника на колата и колко е голям той, дали ще влиза в асансьора и т.н.

Ние специално, когато си избирахме, гледахме столчетата да са едно след друго, за да може да минава през вратите и асансьорите на нашия блок от една страна, а от друга за да минава и по релсите на стълбищата (е, оказа се че нашата количка е с по-късо растояние между колелата и не може да влезне във повечето релси...). След вече девет месеца обаче смятам изборът ни за доста сполучлив. Мисля че този вид колички са доста по-маневрени и практични от другите, при които децата са едно до друго.

На картинката по-долу може да видите количката, която си купихме. За съжаление точно такава не знам от къде може да се купи в България. Ния си я взехме от Турция за 360 лв.


И ние имаме такава- ама ни е адски миниатюрен асансьора и не влиза в него в разгьнато положение. Та е цяла одисея като почнем да излизаме и да се прибираме. Иначе е много маневрена и не е тежка.

# 17
  • Мнения: 1 220
майчета, как се справяте когато трябва да излезете и сте сами?! как ползвате асансиора  количките за близнаци са доста широки?!
питам, защото наши приятели чакат близнаци, иска ни се да им подарим количка, но как да направим правилният избор!?

# 18
Абе, хора, тия колички са УЖАСНИ!!! smile3511
   Не за друго, ами защото се чудя кое дете стои отзад и кое отпред. Как решавате?

# 19
  • Мнения: 2 051
Цитат на: nadq
майчета, как се справяте когато трябва да излезете и сте сами?! как ползвате асансиора  количките за близнаци са доста широки?!
питам, защото наши приятели чакат близнаци, иска ни се да им подарим количка, но как да направим правилният избор!?

Надя, със сигурност ще намериш много модели колички в Германия на цени различни. Не познавам пазара там и трудно мога да ти кажа нещо определено. Единственото, което мисля, е че ако сте в състояние да подарите разделяща се количка, това ще е страхотен подарък.
Иначе всички колички са тежки - смятай не по-малко от 12-15 кг. Някъде по нета преди време мярнах триколка малко под 10 кг, мисля, че беше Грако, но да я внасяме ми се видя голяма хамалогия и се отказахме.
Количките могат да влязят несгънати само в широк и дълъг товарен асансьор, ако има такъв в блока. Двойните са прекалено широки, а влакчетата прекалено дълги за обикновените асансьори за 4 човека.

# 20
  • Мнения: 1 220
Ведра, много ти благодаря за разяснението.  Представа нямам за тези коли4ки,  но  товарни асансиори няма в блоковете и  се 4удех как се справят вси4ки мами с близнаци! Вие сте страхотни късметлиики с 2 бомбон4ета едновременно!!!!

# 21
  • България-София
  • Мнения: 573
Цитат на: tedinceto
Нашият танк досега не е сдавал багажа .След основно миене в банята малко колелата проскърцват ама като ги смажа и няма никакви проблеми . Ама си е Hаuck.

И ние сме с такава - наистина е танк Grinning

# 22
  • Мнения: 8
Цитат на: Anonymous
Абе, хора, тия колички са УЖАСНИ!!! smile3511
   Не за друго, ами защото се чудя кое дете стои отзад и кое отпред. Как решавате?


Ами по същия начин като да решиш кое дете да е отляво и кое отдясно Simple Smile Двете места си имат предимства и недостатъци. Ние ги сложихме в началото по един начин и от тогава не сме им сменяли местата.

# 23
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 242
Значи, когато преди 6 години и нещо родих близнаците си купих полска количка, която тогава струваше около 160-200 лева- комбинирана, но коша беше общ. Въпреки това, ми вършеше чудесна работа една година, след което преминахме на принципа "всеки да си знае количката".

Общи условия

Активация на акаунт