Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте мами, налага ми се да дохранвам
моят едно седмичен бебо със адаптирано мляко.
Първият път в аптеката ми подадоха frisolac със синя
капачка, а на другото пазаруване със златиста (кафеникава)
като никъде не успях да намеря каква е разликата.
Моля по-опитните да споделят  Hug

# 1
  • Мнения: 1 001
Фризолак-а със синята капачка е до изчерпване на количествата - спирали го от производство. Промениха формулата и смениха опаковката. В новият Фризолак са добавени DHA (докосахексенова киселина) и ARA (арахидонова киселина) и уж са подобрили формулата.  Peace

# 2
  • Мнения: 125
Има и друго-единият вид ,този със златистата капачка е т.н 'обикновен' Фризолак, а другия, със синята е т.н "преработен", за деца който имат или се подозира,че имат алергия към кравето мляко..то на него си пише "HA"- хипоалергенно!
v_d, тези млека,за които говориш са т.н общи,които обхващат период от една година- от 0-12месеца, те са спрени от производство. Сега млеката са разделени на 0-6м. и 06-12м. Peace

# 3
  • Мнения: 350
Точно както описа  v_d ,със синята капачка е по старата формула,а златистата е по нова,няма проблем да ги даваш,аз така правя с фризо 2 когато няма със златиста взимам със синя Peace
JeenySJ  има "обикновен" фризолак и със синя капачка,и млеката не са общи,а са от 0-6 и 6-12,само фризовома е 0 до 12месеца

# 4
  • Мнения: 1 001
v_d, тези млека,за които говориш са т.н общи,които обхващат период от една година- от 0-12месеца, те са спрени от производство. Сега млеката са разделени на 0-6м. и 06-12м. Peace

Дани., го е обяснила много добре.  Wink

# 5
  • Мнения: 3 675
със златиста е нормално мляко, а със синя се води хипоалергенно.ние бяхме отначало на фризо ха, но един ден закъсахме за мляко и не намерихме никъде в аптеките до нас и аптекарката ни предложи фризолак 1.хич не му понесе добре на бебето, болеше го коремчето и рева 2 дни без да спре.после пак се върнахме на това със синята капачка и нямаме проблем.

# 6
  • Мнения: 1 001
Момичета на какъв език трябва да ви се каже, че до преди няколко месеца всичкият Фризолак (и нормален 1,2,3 и ХА) беше със синя опаковка и капачка.  ooooh!

# 7
  • Мнения: 350

Ето нагледно,фризолак-нормален,СЪС СИНЯ КАПАЧКА  Hug

# 8
  • Мнения: 3 675
нашето мляко е това, не знам дали е от старото или новото
http://www.ibebe.bg/bebeshki-hrani/adaptirani-mleka/adaptirana-m … o-friso-1-ha.html

# 9
  • Мнения: 350
Всичките стари формули са със синя капачка http://www.papa-bebe.com/mleka/mlekamarkifriso.html
Четете какво пише на кутията,не ги разпознавайте по капачката  Wink

# 10
  • Мнения: 9 973
новия фризолак е със златна капачка,синята е до изчерпване

# 11
  • Мнения: 102
А водата за приготвянето му трябва ли да е топла
защото в болницата ми казаха да не я топля,а да я
оставя на стайна температура.

# 12
  • Мнения: 350
трябва да е топла около 40-50 градуса

Последна редакция: нд, 24 яну 2010, 20:13 от Дани.

# 13
  • Мнения: 1 001
А водата за приготвянето му трябва ли да е топла
защото в болницата ми казаха да не я топля,а да я
оставя на стайна температура.

Дани., е права, но зависи и от бебето. Моето например топло АМ не иска да пие. Винаги му го правя с вода на стайна температура. Сега като е студено пускам шишето за един оборот в микровълната.  Peace
А и ако има рефлукс, по-топлото  мляко влошава нещата.  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 350
А водата за приготвянето му трябва ли да е топла
защото в болницата ми казаха да не я топля,а да я
оставя на стайна температура.

Дани., е права, но зависи и от бебето. Моето например топло АМ не иска да пие. Винаги му го правя с вода на стайна температура. Сега като е студено пускам шишето за един оборот в микровълната.  Peace
А и ако има рефлукс, по-топлото  мляко влошава нещата.  Rolling Eyes
Да по принцип така пише на кутията 40 градуса(за фризо 2) и гледам да спазвам инструкциите и после го оставям да изстине до подходящата температура.Когато сме на "зор",го правя във вода с температура готова за пиене.

Общи условия

Активация на акаунт