Дуфастон

  • 9 666
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Имам дете и след това мисед и кухо яйце. Правих хормонални иследвания всичко е ок. Сега гинеколога ми каза да пия  дуфастон от 16 и да действаме. Първия месец не се получи. Някой пил ли е дуфастон  и стигнал ли е до резултат?

# 1
  • София
  • Мнения: 23 165
Не го ли попита като всичко е ОК защо те тъпче с лекарства?

# 2
  • Мнения: 30
Заради двата аборта, каза че е нужно да се пие до 3 месец.

# 3
  • Мнения: 2 908
И на мен сега ми е изписан Дуфастон от 16 ден и от днес го пия,но без никакви хормонални изследвания-чудех се за какво точно ми е изписан,ама реших да се доверя на лекаря си,че опитваме от доста време,а не става нищо...

# 4
  • Мнения: 30
Аз правих иследвания, защото търсихме причина за абортите. Дано дуфастона да помогне и да не се повтаря вече ада.

# 5
  • Мнения: 2 908
Аз нямам аборти...чудих се дълго дали да послушам лекарят,но той е един от най-добрите в Плевен от клиниката по Ин витро,за това реших,че тъй и тъй не става дълго време,да го слушам.

# 6
  • Мнения: 453
Аз пък се питам как така без изследвания ще ти бъде предписан дуфастон. Все пак е вид хормон и то не е безобиден. Аз не бих рискувала

# 7
  • Мнения: 2 908
Ами не знам как така,не малко пъти се питам и аз за различни работи-за сливицата на детето, за моите проблеми-издъхвам,не съм лекар в края на краищата и не мога всичко да определям на своя глава...И след като открих един от най-добрите извън София по репродуктивни проблеми,реших да се доверя,освен да забременея някак,предполагам няма да умра,че приемам Дуфастон без хормонални изследвания. Ако нещо ми се случи,заради това,че примам лекарството без нужните изследвания няма да ме заболи толкова,колкото това,че не мога да имам второ дете.
До колкото разбрах човека ми го изписа за сега,понеже бях в 12-ти ден от цикъла и се очакваше овулация всеки момент,за да се застраховаме,че ако нещо се случи,ще се закрепи и няма да направя някой аборт вследствие на недостиг на прогестерон например..А до колкото го познавам ще ми назначи изследванията в последствие,ако тази тактика не доведе до някой резултат. За сега се съмнява за проблем с тръбите,който по-нататък ще гледаме с цветна снимка или хормонален проблем може би.
Какво може да ми стане от прием на Дуфастон,а не би трябвало? С първата си бременост пих утрогестан до 4-ти месец,защото прокървих в 5-та седмица.

Последна редакция: нд, 24 яну 2010, 16:27 от огнена стихия

# 8
  • София
  • Мнения: 23 165

Какво може да ми стане от прием на Дуфастон,а не би трябвало?
Почти нищо може да не ти стане, но са си излишни хормони, ако нямаш нужда не е нужно да ги пиеш.
От друга страна ако започнеш да ги пиеш преди овулация, може изобщо да няма такава, което пък обезсмисля пиенето.
То затова се правят изследвания. Ходи се на прегледи да се види има ли овулация, кога е и чак като има смисъл се пият лекарства.
Това е все едно да почнеш да пиеш аналгин от понеделник, защото в петък ще те заболи глава.
Той и аналгина не е вреден, може би.

# 9
  • Мнения: 86
Здравейте момичета.Накратко:Спонтанен аборт в 3-4 г.с. (без кюртаж) и пих Дуфастон 3 цикъла .Доки каза че трябва да ми идва до 4-ия ден след като го спра и така и ставаше,но този път вече минаха 6 дни,утре е 7-ми а на мен още не ми е дошло.Случвало ли се е на някой,като изключим че съм бременна , защото по препоръки на доктора сме се  пазили УЖ  newsm78 Как мислите може ли да е проблем?

# 10
  • Мнения: 7 201
Какво може да ми стане от прием на Дуфастон,а не би трябвало?
Почти нищо може да не ти стане, но са си излишни хормони, ако нямаш нужда не е нужно да ги пиеш.
От друга страна ако започнеш да ги пиеш преди овулация, може изобщо да няма такава, което пък обезсмисля пиенето.
Peace Подписвам се под това мнение.Освен това ефекта при хормоналните препарати е с натрупване - спреш ли, след това трябва да започваш отново!
И да споделя,че пих дуфастон 3 мес. по същата схема,е не забременях. Confused


Доки каза че трябва да ми идва до 4-ия ден след като го спра и така и ставаше,но този път вече минаха 6 дни,утре е 7-ми а на мен още не ми е дошло.Случвало ли се е на някой,като изключим че съм бременна , защото по препоръки на доктора сме се  пазили УЖ  newsm78 Как мислите може ли да е проблем?
МЦ идва до 10-ти ден след спирането на дуфастона,а не до 4-ти.(при всяка индивидуално)
Освен да има бременност,затова да не идва...А всъщност какво стана,дойде ли? Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 325
Имам дете и след това мисед и кухо яйце.
hope78bg , абосолютно същото положение и при мен!
Правила съм имунологични сега ще пусна и генетични, макар, че според повечето доктори нямало смисъл, според моя случай.
Много от докторите изписват Утрогестана или Дуфастона превантивно, когато има бременност , също когато няма с цел да се помогне за по-успешно имплантиране.
Аз например съм била превантивно на утрогестан през две от бременностите си!
Причината , поради която трябва да се приема е при доказано недостатъчно количество от жълтото тяло, което е много важно през първите седмици от бременността.
Изписва се още -
. За профилактика на хабитуални аборти поради изтъкнатите качества – подпомага подготовката на маточната лигавица за нидация и развитие на оплодената яйцеклетка

Мисля,че в твоят случай би бил повече полезен, отколкото другото.Все пак не си си го самоназначила!

# 12
  • Мнения: 58
И аз имам 2 неуспешни бременности, после почаках повечко докато пак се получи. Минах през Дуфастон, не забременях докато го пиех, само малко качих килца, добре че не са ми проблем. Не ми помогна и затова, че цикълът ми малко се скъси от 28 дневен и започваше със зацапване малко по-рано. Имаше ефект само докато го пиех, спрях го и веднага пак същото. Хормоните ми са си в норма, за мен това с Дуфастона беше отчитане на дейност от лекарката ми, която за една година не пожела да ми направи нито едно изследване. Добре че не я чаках и започнах да ходя в клиника. Когато поблемите са съвсем други, а може и да ги няма, защото при един неуспешен опит не е казано, че нещо не е наред, Дуфастон няма да реши нещата. Аз просто бих си изследвала прогестерона.

# 13
  • Мнения: 86
mam4e - Дойде ама чак вчера.  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 325
Напълно подкрепям, ако причината за абортите е друга, дуфастона едва ли ще помогне, дори и да се приема правантивно.Може би просто някой доктори се презастраховат, когато го изписват.
Иначе съм изследвала ли си хормоните на щитовидната жлеза?Те също са много важни.
Jani_ , ти иначе по каква схема го приемаше?След овулация нали?
Между другото вчера се зачетох в сайта на Майчин Дом.Там бяха дадени шансовете да имаш успешна следваща бременност в поценти.
И точно за този случай- два поредни аборта с преди това живо родено дете, шансът за повторен аборт беше само 10-15%, толкова , колкото и при един случаен аборт.Това естественно не трябва да е успокоение , а трябва да се търсят причините, според мен.

Общи условия

Активация на акаунт