Проблем с комина ужасна миризма

  • 72 623
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 552
И аз има проблем със съседа на 2-я етаж. Минала зима, цяла зима човека си гори какво ли не, вкл. и парчета ПДЧ. Които до края на зимния сезон направиха такъв нагар в комина, че м.март комина се запали. От него излизаше 2м пламък. На всички нас от 3-я до 7-я етаж излизаше пушек от всякъде, на съседа до мен даже и от контактите. При мен, аз съм на 6-я, излизаше зад тоалетна чиния, от луничките, в кухнята от под мивката и готварската ми печка.Всичко ми е ново, малко преди това приключих с основния ремонт на апартамента. Не стига, че блока е стара панелка от 1973, а и от високата температура се напукал комина още.

Извикахме пожарна, гасиха с оцет за да спадне Т. Събрахме се целия вход и го предупредихме, че комина няма да става да ползване повече, ще се напълнят пак апартаментите, ще си издушим децата. Той обеща и лятото си сложи климатици.
Но преди 2 дни виждам как от луничките в тоалетната и банята излиза пушек. И хуквам към тях да видя какво става. Решил човека да пробва да си запали печката, явно с тайната надежда никой да не разбере.


Нашият проблем с комина се разреши неочаквано през лятото. Въпросният съсед видя, че няма да може да си ползва печката, че всички от входа гракнаха и я изкарал на стълбището, на другия ден я ...... откраднали!
Господ май ми е роднина!

# 46
  • Мнения: 5 708
Оказа се ,че не може да се гради нов комин и трябва само да се замаже.Моля споделете какви замазка  и грунд да използваме.

И аз това питах в началото на темата, но никой не ми даде съвет с какво е най-добре да се изолира коминното тяло в стаята.

# 47
  • София
  • Мнения: 13 206
Оказа се ,че не може да се гради нов комин и трябва само да се замаже.Моля споделете какви замазка  и грунд да използваме.

И аз това питах в началото на темата, но никой не ми даде съвет с какво е най-добре да се изолира коминното тяло в стаята.

Ама, хора.. цяла тема се изписа.. Не разбрахте ли, че и да изолирате и на челна стойка да застанете ако комина е запушен дима си намира път. От контактите ще ви пуши и пак ще е зле. Проблемите ви не се решават с изолиране. Ако сте виждали печка на село с хубав теглещ комин можете и пробити кюнци (буквално) да сложите и пак ще тегли и няма да има дим и миризма в стаята. Това е положението! Мисля, че ако се чете отговори ще се намират  Wink

# 48
  • Мнения: 5 708

Vache,говоря за изолация при положение ,че комина не е запушен.Такъв е нашия случай,няма пушек има само миризма в стаята.И от всички апартаменти само в нашия има проблем.За това се чудим с какво да го измажем наново за да спре да мирише.

# 49
  • Мнения: 17
Ние не иззидахме нов комин.Мъжът ми изкърти до тухла замаза със специална мазилка за комини и камини на ,, боро ,,  ,после няколко ръце с теракол.Дано да съм била полезна  monii

# 50
  • Мнения: 5 708
Ние не иззидахме нов комин.Мъжът ми изкърти до тухла замаза със специална мазилка за комини и камини на ,, боро ,,  ,после няколко ръце с теракол.Дано да съм била полезна  monii
Благодаря,ще пращам моя мъж да търси тази специална мазилка за комини!

# 51
  • София
  • Мнения: 13 206

Vache,говоря за изолация при положение ,че комина не е запушен.Такъв е нашия случай,няма пушек има само миризма в стаята.И от всички апартаменти само в нашия има проблем.За това се чудим с какво да го измажем наново за да спре да мирише.

А сега през лятото мирише ли?

# 52
  • Шумен
  • Мнения: 555
Да се включа и аз с моя комин. Ваче, нашият комин мирише сега лятото адски много. Зимата не се усещаше такава силна миризма. Никой не ползва комините, никой от етажите не се отоплява на дърва. Покривните ми майстори  Laughing казаха, че мирише тъй като нямали шапки комините ни. Трябва да се почистят и после да им се сложат шапки, за да не се пълнят с вода. Като започнем покрива ще ги накарам и комоните да оправят. Дано стане де.

# 53
  • София
  • Мнения: 13 206
kiva, а някога топлили ли са се на дърва? Ако да значи може да мирише. Когато падне атмосферното налягане или духа вятър коминът "връща". У нас си мирише лятото и когато вече не палим котела. Периодично се получава. През зимата не, дори и да не палим, защото тогава навън в студено и от температурната разлика комина тегли нагоре. Донякъде с шапка ще се оправят нещата. Но пък ако никога не е ползван тоя комин няма как да мирише.

# 54
  • Шумен
  • Мнения: 555
Ами вероятно е ползван щом мирише. Ние сме нови собственици и незнам предни години дали е миришело. Комина е троен и мирише само единият, който е на съседи. Вероятно той е ползван назад през годините и има натрупани сажди. Надявам се като се почистят остатъците да се оправят нещата.

# 55
  • Мнения: 5 708

Vache,говоря за изолация при положение ,че комина не е запушен.Такъв е нашия случай,няма пушек има само миризма в стаята.И от всички апартаменти само в нашия има проблем.За това се чудим с какво да го измажем наново за да спре да мирише.

А сега през лятото мирише ли?
Не,сега не мирише,само зимата когато палят печките,тогава не се стои в стаята от миризма на "вкиснато кисело зеле".

# 56
  • Мнения: 17
Мони, искам само  да отбележа за спец. мазилка ,че и тя мирише доста гадничко за това минете отгоре с теракол.

# 57
  • Дупница
  • Мнения: 16
И в нас в момента мирише ужасно силно на чад. Вече за 2ра година (зимата) е така и направо не се издържа. Говорих с комшията от 5-я етаж, (аз съм на 7) но той ми отговори, че нямало заради мен да стои на студено. Умолявах го, опитах с добро, но не се получи. Преди 2 дни, защото бях нощтна смяна си легнах към 7 сутринта. Като се събудих към 16:00 ч. вкъщи не се виждаше нищо от чад. Не издържах и слезнах до тях, но се криеше и не искаше да отвори. Проблемът се реши, като напълних комина с камъни. Нека се опита само да ми проговори и ще му напълня главата с камъни. Така че, мили дами... живеем в България. Това е единствениат вариант.  Ние никога няма да бъдем Европейци с такова мислене. Ако се съобразявам с всеки, аз трябва зимата да стоя на отворени прозорци и да умра от пневмония.

# 58
  • Мнения: 19 493
Този проблем с комина го имахме и ние - живеем в къща обаче. Като се задръсти веднъж със сажди се запали и се разцепи. Трябваше да го изградим наново и тогава сложихме метална тръба, около нея зидария. Е, сега вече няма никаква миризма. Но всяка година си го чистим, и при чистенето мирише много неприятно на креозот или нещо подобно. Саждите са много гадно нещо и комините трябва да се поддържат изрядно, че или хората може да се натровят от дима или да стане пожар.

# 59
  • Мнения: 1
Здравейте. Според мен единствения вариянт е да не се ползва този комин. Ако съседите не са съгласни - запушване на комина.

Общи условия

Активация на акаунт