За приятелите в 4ужбина

  • 2 227
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Прави ми впе4атление,4е по4ти вси4ки бягат/ме от бьлгари Cry.Много е жалко това Cry.Но дали някога ,Ще се променят неЩата????
Жалко е 4е на такова разстояние от родината ни минаваме по "отсреЩният тротоар" като 4уем бьлгарска ре4.
Уфффф,не е 4естно.....

Така е Вал. Но пьк другите общности тук са доста задружни и горди да се познават и поздравявят и помагат - руснаци, украинци, поляци примерно. Ето това не мога да си го обясня, защо само при бьлгарите е това разделение и очуждение?Това ме пита и моят мьж и на него това му е направило впечатление защото той познава много бьлгари и тук и в Бьлгария....
Като цяло да,бьлгарите май сме най- разделената обЩтност,но аз тук например виждам ,4е и с румьнците е така.На мен едни от най- добрите ми "приятели" са румьнци,аз бях една от пьрвите които видяха тяхното детенце,те бяха едни от пьрвите които видяха моето и това на сестра ми......а като си помисля ,4е от толкова много "приятели" бьлгари  в болницата ,когато се роди Алекс дойде само едно моми4е ooooh!,божеееее ми аз май сьм била Щастливка ,4е не са дошли пове4е Wink.
Украинците тук са много задружни,просто не можете да си представите как хора на средна вьзраст(и пове4е Wink) се веселят заедно като малки деца и винаги си помагат

# 46
  • Мнения: 3 098

Украинците тук са много задружни,просто не можете да си представите как хора на средна вьзраст(и пове4е Wink) се веселят заедно като малки деца и винаги си помагат
Цитат
О,да така е,и аз съм забелязала.Можем само да взимаме пример от тях.  friendship

# 47
  • Мнения: 382
Моите приятелчета тук са си българчета! И мноооооооого им се радвам!  Hug
Някои са ми малко далече и не можем да се виждаме често  Sad  (и много съжалявам, че нямам тая възможност...иначе вече щяха да са побелели от моето постоянно ломотене  Whistling!). За добро или за зло, не мога да кажа, че до момента съм се разочаровала от някой. Срещала съм някои "странни" българчета (от тия дето директно питат "А колко пари изкарвате?"), но за тях някакси преди да питат знам, че не са мой "тип".
А във форума тук си намерих много любими хора!  Hug

# 48
  • Мнения: 208
Според мен,приятели в чужбина в истинския смисъл на думата няма.И все ми се иска да греша... newsm17

# 49
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
АМИ ДЕСИ  bouquet
КАКВО ДА ТИ КАЖА ?
 АЗ съм на седмото небе ,4е се видяхме и запознахме.
4УВСТВАМ ТЕ сякаш се познаваме с години ...
АБЕ  с две думи -майките от Испания ,трябва МНОГО ,МНОГО ДА НИ ЗАВИЖДАТ:hahaha:
ЗНАМ ,4Е Ава също ще допълни като си дойде от Българията ...
Според мен приятелството е като шоколада ,не  го ли  опиташ- няма да знаеш какъв е на вкус,а може много да ти говорят за него,а опиташ ли го веднъж -той носи наслада...
Е,има понякога и 4ЕРЕН 6околад,който нагар4а...,НО НИКОЙ НЕ Е ЗАДЪЛЖЕН  ДА ЯДЕ ТО4НО НЕГО.Но първо -ПРОБВАЙТЕ,без пробване няма да разберете...
Ето както ние се събрахме от този форум-ако не бяхме пробвали,няма6е да знаем,4е ТОЛКОЗ МНОГО 6ТЕ СИ ДОПАДНЕМ .....
Ох,как се радвам...
Сега ве4е вси4ки знаете ...

 
Ааааа, няма да ви завиждаме smile3533.
Аз мога да кажа ,4е вьпреки вси4ко ,моми4е тук от форума-ТЕЯ,ме прие в кьЩата си без да ме познава и ми даде вьзможността да си изкарам едно страхотно море с нея и с дьЩеря и.Та и аз мога да кажа ,4е и тук има ХОРА ,на които сьм страшно благодарна  bouquet( и на които все оЩе дьлжа един диск Embarassed)

# 50
  • Мнения: 1 909
АМИ ДЕСИ  bouquet
КАКВО ДА ТИ КАЖА ?
 АЗ съм на седмото небе ,4е се видяхме и запознахме.
4УВСТВАМ ТЕ сякаш се познаваме с години ...
АБЕ  с две думи -майките от Испания ,трябва МНОГО ,МНОГО ДА НИ ЗАВИЖДАТ:hahaha:
ЗНАМ ,4Е Ава също ще допълни като си дойде от Българията ...
Според мен приятелството е като шоколада ,не  го ли  опиташ- няма да знаеш какъв е на вкус,а може много да ти говорят за него,а опиташ ли го веднъж -той носи наслада...
Е,има понякога и 4ЕРЕН 6околад,който нагар4а...,НО НИКОЙ НЕ Е ЗАДЪЛЖЕН  ДА ЯДЕ ТО4НО НЕГО.Но първо -ПРОБВАЙТЕ,без пробване няма да разберете...
Ето както ние се събрахме от този форум-ако не бяхме пробвали,няма6е да знаем,4е ТОЛКОЗ МНОГО 6ТЕ СИ ДОПАДНЕМ .....
Ох,как се радвам...
Сега ве4е вси4ки знаете ...

 
Ааааа, няма да ви завиждаме smile3533.
Аз мога да кажа ,4е вьпреки вси4ко ,моми4е тук от форума-ТЕЯ,ме прие в кьЩата си без да ме познава и ми даде вьзможността да си изкарам едно страхотно море с нея и с дьЩеря и.Та и аз мога да кажа ,4е и тук има ХОРА ,на които сьм страшно благодарна  bouquet( и на които все оЩе дьлжа един диск Embarassed)
Абе Тея е пич, та дрънка беее  Hug Какво само се вайкате, че сте нямали приятели... я се вижте всички колко сте добри и мили... чудя се zа какво я ни6тим тая тема о6те  newsm78

# 51
  • Мнения: 2 452
Според мен,приятели в чужбина в истинския смисъл на думата няма.И все ми се иска да греша... newsm17

Определено грешиш! И освен това искам да разбия мита, че след 30 години приятелства не се завързват - не е вярно!

# 52
  • Мнения: 2 032
как да обясня на най-добрата си приятелка в Бг, живееща в двустайна панелка с 3 поколения семейство, моя ежедневен проблем: 4е ми е трудно да из4истя цялата къща (типи4на еднофамилна американска къща от 2 етажа и мазе = още един етаж) или 4е ми отнема много усилия да окося тревата и да се грижа за дръв4етата и цветята в двора. Е, представете си какви о4и е ококорила приятелката с двустайната панелка: какъв и е проблема на тая в Канада, представете си  Mr. Green Аз тук се блъскам да живея с баба и дядо, и дете, и ку4е... а тя седнала да ми реве, 4е не могла да си о4исти къщата  #2gunfire
Е, ако това наистина е темата за разговор и главния проблем за дискутиране, много хора не биха разбрали "драмата" на чистенето. Опасявам се, че аз май съм от тях. Това май звучи по-лошо, отколкото е предвидено, сори.

# 53
  • Мнения: 6 390
Според мен,приятели в чужбина в истинския смисъл на думата няма.И все ми се иска да греша... newsm17

Определено грешиш! И освен това искам да разбия мита, че след 30 години приятелства не се завързват - не е вярно!
smile3521 smile3501 newsm10 smile3521 smile3501 newsm10

# 54
  • Мнения: 4 244
Според мен,приятели в чужбина в истинския смисъл на думата няма.И все ми се иска да греша... newsm17

Определено грешиш! И освен това искам да разбия мита, че след 30 години приятелства не се завързват - не е вярно!
Тогава се получават най здравите приятелства, най стабилните.
Просто защото на тая възраст вече сме с изградени характери, с постигнати цели (донякъде) с ясно изградени житейски позиции и знаем какво търсим в човека отсреща.

Аз лично се радвам на няколко по дълбоки познанства вече с мами от форума, които се надявам да станат сериозни приятелства.
Но приятелството иска грижи, то е като едно цвете което се нуждае от слънце, вода, въздух и ласка. Приятелството е дресировка според лисицата на Екзюпери, и ние трябва да я упражняваме тая дресировка. Всеки ден, всеки час - в мига в който се сетим за човека когото искаме да наречем свой приятел.

А швейцарките - няма да ви завидя, щото и ние тук в Германия сме бойна група. Просто ви се радвам че сте се харесали и че имате желание да се "дресирате".
За испанките - същото. И не си мислете, че ще се оттървете от мен.
Някой слънчев ден ще похлопам неканена на нечия порта, не случайно една от вас ме кръсти Фиди Миткалото Mr. Green

# 55
  • Мнения: 768
Стигнах до извода че приятели човек може да намери навсякьде стига да иска. Вьзрастта и мястото май няма особено значение. Лошото е че много се местим  и после повече не се виждам често с тези от предишните места, пишем си говорим си ама не е сьщото.

# 56
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Приятели човек може да намери навсякъде, неzависимо от националността. Много по важно е да може да се раzчита на тях, доверието. Пожелавам на всички, които не са намерили приятел досега да срещнат подходящия човек.
Аz лично не съм се стремяла непременно да се сприятелявам с българи, имам добри поzнанства и няколко истински приятели, които са с най раzлична националност, германци, финландка и др.  Не е важно откъде идва човек, а дали си допадаме.

Общи условия

Активация на акаунт