БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-3

  • 27 295
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 560
nana77,май картофа му е проблема,защото вече яде морков/ябълка и много му хареса.Кажете къде тук да прочета как се приготвят различни домашни пюрета?

По най-обикновения начин. Просто вариш зеленчуците с вода, после ги пасираш направо във водата, в която са вряли и добавяш АМ или кърма - в зависимост от това на какво е детето.
Лично аз обаче добавях винаги на върха на ножа сол.

# 16
  • Мнения: 9 125
Относно смяната на млеката - и ние сме с Лактана и при нас имаше проблем със свикването, аз самата забелязвам разлика във вкуса, не е вкусно като единицата, и наистина трудно се разтваря ако е по-хладка водата...

# 17
# 18
  • Мнения: 4 615
Щом даваш пюрето рядко, като боза, пробвай да го посгъстиш. Моето хлапе не обичаше рядки пюрета.
Не сменяй млякото. Лактана си е добро мляко. Ако го отказва упорито, пробвай пак след седмица, две и виж дали ще има промяна.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 360
  bouquet

# 20
  • Мнения: 365
Здравейте, мами! Аз имам следното питане: при положение, че в повечето зеленчукови пюрета има ориз ( в някои е над 30%) може ли да се счита ориза за въведен? Имам предвид мога ли да започна да давам направо цяла порция оризова каша или трябва да започна с 2-3 лъжички?
Освен това след като въведа кашите мога ли да слагам по 1-2 лъжици във вечерното шише с мляко и ако да, мога ли да давам каша и през деня или това трябва да е единствената каша за деня? Моята бебка е почти на 7 мес. и до сега е захранена със зеленчукови и плодови пюрета, а сега мисля да започна и кашите.

# 21
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Оризът в пюретата е много малък процент, така че мен ако питаш - въведи си кашата бавно като за начало.
За вечерното мляко съм чувала, че слагат някакви бисквити на Плазмон. Не знам дали каша е удачно да се слага  Rolling Eyes Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 15 280
Освен това след като въведа кашите мога ли да слагам по 1-2 лъжици във вечерното шише с мляко и ако да, мога ли да давам каша и през деня или това трябва да е единствената каша за деня?

Никога не съм слагала нищо в шишето с млякото.
Чисто мляко-само в такъв вид съм го давала.
Аз съм давала каша само веднъж дневно, но има майки, които дават и два пъти. На възрастта на твоето бебе е по-добре да не заместваш два пъти АМ с каша, по-добре да остане с една каша дневно.

# 23
  • Мнения: 365
amanita, в някои пюрета, които съм давала (на ХИП) съм виждала в съставките, че ориза е примерно 35%, а това никак не е малко според мен. Все пак може би е по-добре да се въвежда постепенно наистина (поне 3 дни). А за кашата в шишето с мляко, в БГ май наистина не се практикува, но в др. държави май го правят доста често....

# 24
  • Мнения: 4 615
Считай ориза за въведен. При стойности от над 30 % в пюре, не виждам смисъл от постепенно въвеждане на чиста оризова каша. Може да слагаш каша във вечерното шишенце мляко по принцип. Ама защо? Не се засища детето ли? Аз лично не бих давала каша в шише, а само  с лъжичка. Ако не се засища, може да даваш кашата вечер и после да дохраниш с мляко.

# 25
  • Мнения: 192
Аз слагам от разтворимите бишкоти на Плазмон, но не виждам голям ефект от тях - пак си е гладна към 3-4 часа.  А ако искаш да слагаш каша във вечерното мляко, май оризова може 1-2 лъжици, но аз  не съм пробвала

# 26
  • Видин
  • Мнения: 4 921
amanita, в някои пюрета, които съм давала (на ХИП) съм виждала в съставките, че ориза е примерно 35%, а това никак не е малко според мен. Все пак може би е по-добре да се въвежда постепенно наистина (поне 3 дни). А за кашата в шишето с мляко, в БГ май наистина не се практикува, но в др. държави май го правят доста често....
Може  Peace Не съм гледала всички пюрета. Ако примерно е нещо+ориз - да, въвела си го. Но ако е само за сгъстяване мисля, че има нужда от допълнително въвеждане  Hug

# 27
  • Мнения: 1 279
Днес дадох първия плод - готово пюре от круша, без добавена захар. Нормално ли е на вкус пюрето от круша леко да киселее? Да не би да е развалено - как да разбера? Иначе си е в срок на годност.

# 28
  • София
  • Мнения: 12 560
Днес дадох първия плод - готово пюре от круша, без добавена захар. Нормално ли е на вкус пюрето от круша леко да киселее? Да не би да е развалено - как да разбера? Иначе си е в срок на годност.

Да, нормално е, щом е без захар.

# 29
  • Мнения: 1 796
Здравейте.....пак.Моето момиченце най-много обича да яде пюре от тиква,не че другите не ги яде,но е малко зорно храненето.Понеже съм чувала,че не е хубаво да се дава много тиква и морков заради каротина,искам да попитам колко пъти седмично е допустимо да давам тиква.И още нещо-следобедното хранене заместихме с бананова каша за след 4 месеца(знам че й е рано за каша,но я въведохме заради рефлукса)каква друга каша мога да й дам,че тоя банан ще й омръзне и при смяна на кашата трябва ли да започнем пак с няколко лъжички?

Общи условия

Активация на акаунт