БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-3

  • 27 277
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 192
Здравейте.....пак.Моето момиченце най-много обича да яде пюре от тиква,не че другите не ги яде,но е малко зорно храненето.Понеже съм чувала,че не е хубаво да се дава много тиква и морков заради каротина,искам да попитам колко пъти седмично е допустимо да давам тиква.И още нещо-следобедното хранене заместихме с бананова каша за след 4 месеца(знам че й е рано за каша,но я въведохме заради рефлукса)каква друга каша мога да й дам,че тоя банан ще й омръзне и при смяна на кашата трябва ли да започнем пак с няколко лъжички?

Безглутенови каши, за предпочитане безмлечни, за да се приготвят с кърма или от АМ, които бебето си пие по принцип. Други каши, които можеш да даваш на този етап са елда (има на Хип), царевица, ориз (има на Милупа и Хип), по-нататък, когато въведеш глутена има по-голямо разнообразие. Може към горните каши да добавяш плодово пюре.
Да, от всяка нова каша се дават по няколко лъжички, за да видиш дали ще има негативна реакция някаква.

# 31
  • Мнения: 1 001
Днес дадох първия плод - готово пюре от круша, без добавена захар. Нормално ли е на вкус пюрето от круша леко да киселее? Да не би да е развалено - как да разбера? Иначе си е в срок на годност.

Нормално е щом няма захар.  Peace
Освен срока на годност следи и дали изщраква (изпуква) капачката при отваряне.  Peace

# 32
  • Мнения: 1 277
Това за капачката го следя. Но беб нещо мрънкаше тогава, и сега не си спомням дали щракна, та се озадачих от киселия вкус, тъй като суровата круша си е следка.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 347
Здравейте,
необходимо ли е да подготвя детенце със специално захранване за детската млечна кухня?
Сега е на 9 месеца и половина, от другия месец може да се запишем. Притеснява ме факта, че тя все още не хапва голяма част от нещата и пюретата са и с гъстотата на боза иначе не ги харесва и не яде.
Иначе съм въвела попара, зеленчукови и месни пюрета, безлутенови каши и кисело мляко с бисквита.

# 34
  • Мнения: 1 001
Това за капачката го следя. Но беб нещо мрънкаше тогава, и сега не си спомням дали щракна, та се озадачих от киселия вкус, тъй като суровата круша си е следка.

На мен лично почти всички плодови пюрета ми киселеят (освен тези с тиква).  Rolling Eyes Нормално е - няма страшно.  Peace

# 35
  • Мнения: 27
Jenivas - за ориза ...аз също го смятах въведен заради съдържанието му в повечето пюрета и дадох направо цяла порция оризова каша. Аз съм слагала и бисквити плазмон, и оризова каша във вечерното мляко, защото много се будеше бебка - не ни помогна. Просто си е било период и се успокои. А ако е за глад - ами давай си мляко и през нощта /ние сега си върнахме нощното мляко/

# 36
  • Мнения: 1 464
А за кашата в шишето с мляко, в БГ май наистина не се практикува, но в др. държави май го правят доста често....

Да.Тук(Белгия) кашите са за шишета.Давам оризова и бисквитена и двете са за шишето.
Има бисквити,на които пише,че са за след 4 месеца и не съдържат глутен,но как да ги въведа?Трябва да ги разтворя в кашата и да я давам с лъжица или да се цедя и да ги пускам в млякото?Оф,много сложно това захранване...А,сега се сетих,че днес купих бебешки компот-да видим от утре дали ще стане Rolling Eyes

# 37
  • София
  • Мнения: 15 251
За начина на приготвяне и употреба на кашите, най-добре четете указанията на кутията.
На кутиите на кашите Лактана пише: "Винаги давайте кашата с лъжичка."
На кашите Хумана- "Начин на приготвяне: Водата се преварява и охлажда до 50°C. Необходимото количество прах се сипва в купичка (за количеството виж таблицата по-долу). Добавете препоръчаното количество преварена вода и разбъркайте до получаване на желаната консистенция."
За другите-нямам откъде да погледна сега.
Едната от целите на захранването е детето да свикне да се храни с лъжица, да приема храна с консистенция, различна от течната.  Peace

# 38
  • Мнения: 365
ирина_ , и аз съм в Белгия Simple Smile) Но не само тук има такава практика. Какви са тези бисквити без глутен, за които говориш?

Vivi, точно на кутията, която съм купила пише за няколко начина на приготвяне и единия от тях е да се сложат в шишето 3 кафени лъжички на 100 мл мляко. Аз по принцип също смятам, че е по-добре да се дава с лъжичка, но си мислех да пробвам дали така бебка ще спи по-спокойно (тя се буди доста често и все още се храни нощем), макар че по-вероятно да няма ефект.

# 39
  • Мнения: 1 464
Jenivas,ами днес ги видях в colruyt.Не обърнах внимание на марката,но утре ще отида да ги купя.На кутията пишеше "специална формула без глутен"(май беше жълта кутия).А тази оризовата каша е само за шише.Тя е точно като кокосови стърготини и като се пусне в млякото,буквално изчезва.Не е за наяждане ми се струва,но има невероятен аромат на ванилия.Иначе си вземи на Nestle 4/6 месеца(но не 6,щото е с глутен),бисквитена.Аз му я давам сутрин и мисля,че му стига.
Vivi,знам че в БГ е така.Аз самата съм фен на Слънчо(банановата) и виждам,че е за купичка.Но тук кашите са толкова рядки(поне тези 4/6 месеца),че е невъзможно да бъдат давани с лъжица.Всяка кутия отпред е с картинка мечо-каша-шише Grinning

# 40
  • Мнения: 173
Привет!
Някой давал ли е каша Грис на Милупа /ориз, царевица, тапиока/? С какво я смесвате?

# 41
  • Мнения: 4 615
ben78, храната е рядка, като боза, но е полупасирана. Може да си допасираш, ако детето все още отказва да яде частици. Захранвах с новите храни, (боб, зеле) но вече не чак толкова прецизно, вместо лъжичка, две, дадох 40 мл . В началото отказваше кухненската храна, но след около месец взе да я харесва.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 347
ben78, храната е рядка, като боза, но е полупасирана. Може да си допасираш, ако детето все още отказва да яде частици. Захранвах с новите храни, (боб, зеле) но вече не чак толкова прецизно, вместо лъжичка, две, дадох 40 мл . В началото отказваше кухненската храна, но след около месец взе да я харесва.
Благодаря за отговора, опитвам се да и давам вече от храната, която самата аз ям, неовкусена, но частичките са много много мънички и гледам да ги 'пасирам' с лъжицата... сигурна съм, че ще ми се наложи в началото наистина да пасирам... но ще видим де  Wink

В 6тия месец педиатърката каза да въведа за вечеря АМ с бисквита, дава се със шише, малката така и не го прояде. Като въведох киселото мляко, тогава започна да хапва мляко с бисквита за вечеря.

# 43
  • варна
  • Мнения: 74
Момичета дайте идеи за закуска, освен попара, тъй като заради обриви все още хапва бебо само плодови, зеленчукови пюрета и оризова каша. Сутрин яде 130 мл плодово пюре, на обяд 190 зеленчуково и следобяд каша оризова с плодово пюре.

# 44
  • Мнения: 1 001
Момичета дайте идеи за закуска, освен попара, тъй като заради обриви все още хапва бебо само плодови, зеленчукови пюрета и оризова каша. Сутрин яде 130 мл плодово пюре, на обяд 190 зеленчуково и следобяд каша оризова с плодово пюре.

Само вечер ли пие АМ?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт