Някой да е страдал продължително от студени крака?

  • 19 788
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 834
Търсих подобна тема тук, но не намерих. Из търсачката намерих какво ли не, от разширени вени до левкимия Sad
А мен ме интересува най- вече на хематолог ли да отида или на невролог newsm78 Вече месец ще стане, откакто го имам този проблем. И то, когато не се движа- нощно време или при застой пред телевизора да речем. Ръцете не ми измръзват, но краката ooooh! понякога през нощта са ми като ледени блокчета до коленете. На няколко пъти си лягам с чорапи, но няма кой знае какъв ефект.
Мъж ми ме бъзика, че нямало да издържи на гледката, ако ме види под завивката с вълнени чорапи и по прашки Joy Ама на мен изобщо не ми е смешно вече Mr. Green
Знам, че ще трябва да отскоча до личния доктор, но все пак какво направление да си искам Rolling Eyes
Някой сблъсквал ли се е с проблема и по кой път е хващал?

# 1
  • Мнения: 71
даааааа,аз имам същият проблем и моите крака са вечно ледено студени,не знам на какво се дължи това,но определено не се чувствам добре

# 2
  • Мнения: 750
Аз винаги съм си била така,  ползвам за затопляне на мъжа си краката, не чорапи, просто защото ако не си стопля краката не мога да заспя! Ако го няма наблизо - в банята съм ! Не съм си мислила никога , че някой лекар може да промени това. Чай от джинджифил всеки ден, малко подобрява нещата. Ще се радвам ако науча от темата нещо ново.

# 3
  • Мнения: 834
Незнам дали може да има нещо общо с ниското кръвно- аз съм по рождение с такова newsm78
Или е недобро оросяване newsm78, но само пък на краката Rolling Eyes
Или е много нисък хемоглобин newsm78 /за него със сигурност ще стане ясно при кръвни изследвания/.
При вас е от години, но при мен сега се случва. Затова толкова умувам каква ще да е причината?
Чай от джинджифил викате, ще пробвам още довечера Wink Преди лягане да го пийна, нали Дейна?

# 4
  • Мнения: 750
Чай от джинджифил викате, ще пробвам още довечера Wink Преди лягане да го пийна, нали Дейна?
Когато искаш го пий, може и повече от един, последно преди лягане, ефект има поне след 1-2 седмици.

# 5
  • Мнения: 700
При мен това си е редовно - винаги, когато е застудее, от есента до пролетта.
Повече движение е нужно, да се раздвижва кръвта. Не знам лекар какво би препоръчал и има ли смисъл да се ходи за такъв проблем. Лошо оросяване може би, за което именно ще помогне повече ходене пеш, гимнастика вкъщи и т.н.

# 6
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Истината е, че цял живот си страдам от студени крака и ръце.... чак ми е нормално  Joy
Не ми е нисък хемоглобина, не ми е ниско кръвното .... , но щом се позяседя всички ми изстива
Раздвижването помага, както и топла баня и да се сгушиш в някой топличък  Wink

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Цял живот съм така,не ми прави впечатление вече.Като си лягам се гушвам в мъжо и го изстудявам едно хуубавичко... Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 525
и аз съм в тази група  Grinning Питала съм лекари. Никой не ми е казал, че имам проблем. Даже един невролог се опита да ме убеди, че просто аз така съм ги усещала, а те не били студени! Единственно се стоплям от ... червено вино! Мъжът ми се смее, че сутрин вместо кафе, ще ми сипва алкохол  Laughing

# 9
  • Мнения: 5 694
Търсих подобна тема тук, но не намерих. Из търсачката намерих какво ли не, от разширени вени до левкимия Sad
А мен ме интересува най- вече на хематолог ли да отида или на невролог newsm78 Вече месец ще стане, откакто го имам този проблем. И то, когато не се движа- нощно време или при застой пред телевизора да речем. Ръцете не ми измръзват, но краката ooooh! понякога през нощта са ми като ледени блокчета до коленете. На няколко пъти си лягам с чорапи, но няма кой знае какъв ефект.
Мъж ми ме бъзика, че нямало да издържи на гледката, ако ме види под завивката с вълнени чорапи и по прашки Joy Ама на мен изобщо не ми е смешно вече Mr. Green
Знам, че ще трябва да отскоча до личния доктор, но все пак какво направление да си искам Rolling Eyes
Някой сблъсквал ли се е с проблема и по кой път е хващал?
От колко време е този проблем?Ако се е появил от скоро ,значи има причина някаква.
Аз съм вечно със студени крака,не съм ходила на лекар и не смятам че е необходимо.Сега,когато е много студено си ги слагам в много топла подсолена вода.

# 10
  • Мнения: 834
monii, от месец, максимум 2 е това. Затова съм в чуденка Rolling Eyes

Няма как да е от обездвижване, защото не се спирам, все пак съм Дева- вечно има работа за мен Wink Ходя редовно на фитнес, нямам разширени вени, бивша спортистка съм, ама мнооого бивша Laughing
Даже май откакто тръгнах редовно на фитнес, от тогава се появи и проблема newsm78 и е направо абсурдно да има връзка Thinking
На всички ви направо завиждам, че можете да си позволите да си напъхате крачката между нечии топлички Heart Eyes Аз не мога да го направя, защото ако стресна мъж ми да речем към 3-4ч, гаранция че после няма да се е наспал, а става всяка сутрин в 5ч. От това недоспиване може после да пострадат деца /шофьор е най- вече на деца/- 1 сек разсеяност и Sad Sad Sad Немога да му го причиня!
Освен да си намеря любовник Rolling Eyes или да си купя ел. одеало?
За червеното вино. От Коледа не съм пила, а преди това си пийвах по 1 чаша мавруд всяка вечер. Трябва да пробвам дали ще има ефект, ако пак си пийвам по малко, не съм се замисляла за него.
alleicha, що пък да не замениш кафето с винце? Чувала съм, че по време оно са си правели сутрин попара с греяно червено вино, надали са имали нашия проблем след такав закуска Joy

# 11
  • Мнения: 2 480
Вероятно лошо оросяване. Минералните бани помагат. Напр. Вършец, Момин проход-майка ми беше доволна от тях.  Дали обаче всички минерални бани помагат за оросяването, не зная. Питайте специалистите.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 489
Пробвайте някакъв препарат с Гинко билоба.
И винцето, разбира се!
Аз всяка вечер си плакна краката с много топла вода, като се прибера.

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз съм така откакто се помня- не само краката, и ръцете (пръстите), че и носа ми е постояно студен.
Навремето правих доплерово изследване да не би оросяването да е забавено там, но всичко ми беше наред.
Имам ниско кръвно, но не особено.

Живея си със студените крайници и това е...

# 14
  • Варна
  • Мнения: 957
Още една в отбора!
Цял живот съм така - студени крака, студени раце, студен нос.
С много ниско кръвно бях, с годините се нормализира, но не и топлината на крайниците ми.
От оросяването е, наследствено е при мен - баба, мама, аз.
Помагат ми контрасни бани, много движение, вдигам си краката на високо, донякъде помага и...лятото.
Така ще е.

Общи условия

Активация на акаунт