Домашно прясно мляко в София

  • 30 038
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 858
И мен ме беше страх допреди да започна да купувам, но като се престрашиш веднъж, виждаш че не е тлкова страшно. Все пак гледах и продавача - да е чист и спретнат. Вече си имам определено място, от което купувам вече 3 години и никога не е имало проблем.
Радвам се, че забравихме млеката от магазина.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 176
Аз купувам мляко от Мрамор,вече се води квартал на София а и транспорта е много редовен.Сварявам си го и замръзявам,защото иначе често трябва да ходя до там.А така отивам и на куп взимам по голямо количество.Досега провал с това мляко нямам,даже като го сваря и изстине хубаво отгоре излиза един пръст каймак.Купувала съм и от други места на само това мляко не е кръщавано с вода. PeaceКато ми свърши мялкото купувам от магазина,ако няма кой да иде да купи от там.С това мляко си отгледах малката и не съм има ядове,а тя и сега си пие "Кафето" с мама  Joy нейното кафе е чаша мляко с какао.

# 17
  • Мнения: 145
Аз купувам мляко от Мрамор,вече се води квартал на София а и транспорта е много редовен.Сварявам си го и замръзявам,защото иначе често трябва да ходя до там.А така отивам и на куп взимам по голямо количество.Досега провал с това мляко нямам,даже като го сваря и изстине хубаво отгоре излиза един пръст каймак.Купувала съм и от други места на само това мляко не е кръщавано с вода. PeaceКато ми свърши мялкото купувам от магазина,ако няма кой да иде да купи от там.С това мляко си отгледах малката и не съм има ядове,а тя и сега си пие "Кафето" с мама  Joy нейното кафе е чаша мляко с какао.

Дай малко повече инфо за конкретното място, моля те. Може би ще се завлека някоя събота напр. дотам Simple Smile Щом казваш, че има много каймак, значи наистина е качествено и неразредено!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 176
Ами до там се стига с рейс,който хващам от последната спирка на метрото-спирка Обеля.Рейсовете са няколко и са на 5 минути,като номера са 30,31 слизаш на жентъра на селото.Спирката е малко по напред трябва да се върнеш малко назад.То е пряка във вид на чатал и хващаш по 2 рата пряка.Караш си по пътя мисля че се води като улица Иван Вазов.Малко сложно май ти обянсявам,ма които и да питаш за леля Зорка с млякото всеки ще ти покаже къщата.Аз може би тези дни ще ходя че цял месец не съм стъпвала до там а и мляко нямам.Обикновенно ходя към 13.30,тогава ги дои точно по някога чакам по 10-15 минути,но не ми е проблем.Млякото е по 1.00 лв.Сега може и да го е дигнала не знам за цената,но определено си заслужава.Забравих да поясня,тя няма съдове всеки си носи сам,това го прави с цел да не кажат посе че тя е виновна ако се пресече млякото.Досега ми се е случвало само веднъж и предполагам че аз не съм си измила тубата както трябва.

# 19
  • Мнения: 145
Ами до там се стига с рейс,който хващам от последната спирка на метрото-спирка Обеля.Рейсовете са няколко и са на 5 минути,като номера са 30,31 слизаш на жентъра на селото.Спирката е малко по напред трябва да се върнеш малко назад.То е пряка във вид на чатал и хващаш по 2 рата пряка.Караш си по пътя мисля че се води като улица Иван Вазов.Малко сложно май ти обянсявам,ма които и да питаш за леля Зорка с млякото всеки ще ти покаже къщата.Аз може би тези дни ще ходя че цял месец не съм стъпвала до там а и мляко нямам.Обикновенно ходя към 13.30,тогава ги дои точно по някога чакам по 10-15 минути,но не ми е проблем.Млякото е по 1.00 лв.Сега може и да го е дигнала не знам за цената,но определено си заслужава.Забравих да поясня,тя няма съдове всеки си носи сам,това го прави с цел да не кажат посе че тя е виновна ако се пресече млякото.Досега ми се е случвало само веднъж и предполагам че аз не съм си измила тубата както трябва.

Диана, много ти благодаря за подробното инфо  Hug! Ще взема да се вдигна със сигурност някоя събота до Мрамор Simple Smile

# 20
  • Мнения: 734
А някой да знае да продават мляко в някой от районите Дървеница, Мусагеница, Изгрев, Витоша ...

# 21
  • Мнения: 4 406
А някой да знае да продават мляко в някой от районите Дървеница, Мусагеница, Изгрев, Витоша ...

В Мусагеница на пазара, пред магазин "Европа" продавали, но сутрин по-рано,  да кажем към 8.00.
Ще питам за по-подробно, че аз отидох веднъж към 9.20 и нямаше

# 22
  • Мнения: 13 191
От този в Младост съм купувала. Не е лошо. Препоръчаха ми го познати. То и от магазина не знаеш какво купуваш- наблъскани с какво ли не храни. Зимата не ме е страх да купувам, пък и нали го варя.  Wink

Напълно съм съгласна за купеното papi6!
Можеш ли да ми посочеш горе - долу по кое време сутрин е там този мъж и в събота дали също продава.



Продава и в събота, а през седмицата е около 9 ч.

# 23
  • Мнения: 734
Благодаря ви!
А добре ли е като качество (в смисъл - чистота и липса на (много) вода в него)?

# 24
  • София
  • Мнения: 888
И аз купувам домашно мляко - става въпрос за Дианабад, пред Т-маркет всеки ден без неделя.Правя си и  кисело мляко. Невероятно вкусно е. Всяка събота взимам по пет литра прясно мляко и до другата седмица не остава нищо. Замислила съм се да си направя и масло Grinning

# 25
  • Мнения: 734
Ембрион, а в колко часа сутрин (в събота) е човекът там?

# 26
  • София
  • Мнения: 888
Ембрион, а в колко часа сутрин (в събота) е човекът там?
от 8.50. Аз ходя към 9.10 и винаги е там. Ако идеш по-късно може да е свършило млякото. Има големи опашки. По мои сметки човека продава над 50 литра всеки ден. За около час млякото е разпродадено.

# 27
  • Мнения: 145
Благодаря на всички, които се включиха с инфо за места, където продават домашно прясно мляко  Hug
Информацията ще ми бъде полезна и ще се възползвам от нея!

# 28
  • Мнения: 413
Аз си взимам пред блока ни (бл.70) Сухата река.
Млади хора го продават докарват го от село Петърч,всяка сутрин към 8 ,на няколко пъти вече взимам и съм доволна.
Ботилките са чисти,не е разредено(поне не се усеща),не мирише .Прекарвам го винаги през тензух, ( че вкъщи всички сме много взискателни )но досега не съм открила прашинка даже.Надявам се да не го развалят Peace

# 29
  • Мнения: 567
И аз искам! Тази леля Зорка, бая зор ще види с нас!  Peace
Дали ще и стигнат кравите?  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт