Сладкиш "ЖАДНАТА МОНАХИНЯ"

  • 86 883
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 787
Имам болезнено-сладки спомени от този сладкиш Grinning Болезнени, защото със сестра ми го правихме за рожденния ден на мама/ там някъде назад в ученическите ни години/ и сестра ми без да иска ми заля ръката с горещата глазура.А сладки ,защото е невероятно вкусен. Бях забравила за тази рецепта  newsm78 май е време да запозная моите гладници с нея!Не помня точната рецепта на мама, но помня че сладкиша го дупчехме с молив.Ще изровя старите архиви - за да си сверя рецептата с вашите.

# 31
  • Мнения: 68
Рецептата,по която аз правя сладкиша е следната:7 яйца(на 3 от тях се отделя белтъка за глазурата),1ч.ч.захар,1 ч.ч.брашно,1 бакпулвер.Тестото се изсипва в подмазана с олио и набрашнена тава и се пече.Като изстине се надупчва с голяма вилица и се залива с още топлата заливка,приготвена от около 700,може и повече грама прясно мляко,1ч.ч.захар,3с.л.какао,1 ванилия и 1/2пак.масло(на котлона до разтопяване на маслото и захарта).Трите белтъка се разбиват с 1ч.ч.захар и се намазва сладкиша.Добре е да се охлади няколко часа преди консумация.

# 32
  • Мнения: 65
Ето го, от вчера. Нямам снимка на парче, защото преди да се усетя, го бяха излапали моите хора  Grinning

# 33
  • Мнения: 503
И аз правя подобен сладкиш ,само че след като се изпече блата го нарязвам на по едри хапки /кубчета/.Всяка хапка потапям в топъл шоколадово-маслен сироп и овалвам в смлени орехи и кокосови стърготини. Peace

# 34
  • Мнения: 549
  bouquet благодаря

# 35
  • Мнения: 65
И аз правя подобен сладкиш ,само че след като се изпече блата го нарязвам на по едри хапки /кубчета/.Всяка хапка потапям в топъл шоколадово-маслен сироп и овалвам в смлени орехи и кокосови стърготини. Peace

А би ли дала рецептата да го пробвам?

# 36
  • Мнения: 4
и аз го помня когато мама го правеше,но тя слагаше във всяка дупка по орехова ядка и заливаше със заливката,трябва да го направя този страхотен сладкиш.Благодаря на авторката че ме подсети за тази рецептичка   bouquet

# 37
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Записвам си рецептата, аз правя подобен сладкиш, като този на Анук, но ще пробвам и така - без глазура от белтъци Wink.

# 38
  • Мнения: 1 420
Много обичам такива бързи и лесни сладкиши. Мисля днес да го пробвам  Peace Варианта отгоре да се намаже с разтопен шоколад и кокосови стръготини също ми звучи добре  Peace

# 39
  • Мнения: 93
Тази рецепта я знам от свекървата, само че при нея е "Жадната калугерка" Wink Много е хубав!
Мерси че ме сети скоро ще го направя пак.  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт