Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - ХX

  • 52 879
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 3 880
Киора, приветствам да обсъждаме документални филми. аз също стисках очи накрая на The Cove, бше кошмарно.

veselinka, благодаря много за препоръката за Jarhead (2005) - http://www.imdb.com/title/tt0418763/ - не го бях гледала, много ми хареса.
Сам Мендес  е брилянтен за пореден път. кинематографията беше впечатляваща, тези ярки цветове, тази уникална красота на пустинята, уловена във всеки кадър, особено в онази част, когато запалиха петролните кладенци...спря ми дъха. Jake Gyllenhaal е невероятен в ролята си, любимец ми е още от Дони Дарко. за Джейми Фокс какво да кажа - изумителна роля! Sarsgaard също прави перфектен образ.

саундтракът беше изключително подбран. тук виждам поне 7 номинации за Оскар, а няма нито една (естествено, хаха).

прочетох, че политиците са се опитали да определят филма като хилав, защото му липсва мотивация, цел и идея. напротив, бих казала, че е перфектен, точно защото не носи тази изкривена представа за войната, която се опитват да ни представят с 90% от филмите, кито се бълват. няма я тази супа от храброст, клиширани захаросани слова, патетични битки, сълзливост и геройство. този филм ми се струва ИСТИНСКИ, такава е войната, хубаво е, че това е историята на очевидец, че ние знаем, че Swoff е бил там и е видял нещата и ни ги разказва точно такива, каквито са. а те не са нито героични, нито окичени с ореола на величието, но те кара да се замислиш, да почустваш нещо. може би най-хубавия американски филм за войната, който съм гледала...анти-военен, анти-политически, анти-Буш. но без да ти го натрапва по никакъв начин...оставя те сам да решиш и да бъдеш съдия пред собствената си съвест.

# 691
  • Мнения: 34
Радвам се,че е допаднала моята препоръка, това е един от любимите ми филми.
Precious го отметнах в събота,буквално го отметнах - историята наистина е покъртителна, но лично мен не ме хвана. Филмът за мен е клише отвсякъде, расистки, но с обърнат знак /расисти са афроамериканците/, а и беше с очакван Happy-end. Приятнo изненaданa съм от ролята на Марая Кери - справи се повече от добре. Mo'Nique определено си заслужи Оскара, имаше и наистина много добри режисьорски решения /измисления свят на Прешъс/.
Искам горещо да ви препоръчам Un Prophete на Жак Одиар - страхотен филм!Започвам с невероятното превъплъщение на Тахир Рахим в глваната роля - напълно се сля с героя си и успя да ме убеди, че това е единствения път за него. Niels Arestrup - впечатляващ. Има един кадър, в който е уловен мигът в който неговия герой е загубил играта, и този кадър е все още пред очите ми. Филмът продължава 2 часа и половина, но те никак не дотежават,напротив искаш още и още от историята. Препоръчвам с две ръце  Peace За мен най-добрият филм, който съм гледала досега тази година

# 692
  • Мнения: 2 617
За мен най-добрият филм, който съм гледала досега тази година

Е, тя годината започна неотдавна Wink

# 693
  • Мнения: 4 370
Cash http://www.imdb.com/title/tt0872190/

A Perfect Getaway  http://www.imdb.com/title/tt0971209/

и двата филма са хубави

# 694
  • София
  • Мнения: 309
Aurora-абсолютно съм съгласна с теб за  Jarhead ,гледала съм го отдавна,но си остава като най-дбрия филм за войната,за него се сетих след тазгодишните "Оскари".Този филм трябваше да спечели,не онази боза...както и да е,и на мен любимата сцена ми е с пламтящите кладенци и конете,обляни в петрол-невероятно просто!

Иначе и аз снощи гледах "Прешъс",и аз като Веселинка не съм особено впечатлена,с изключение разбира се на изпълнението на Моник.Младата актриса не ми беше достатъчно изразителна ли,гледала съм много такива филми ли-незнам,ама не ме грабна толкова.Приятно ме изненада Марая Кери-особено в последната сцена Peace.От филми с такава тематика най-силният е "Животът на момчето" с Робърт Де Ниро и Лео Ди Каприо,ако някой е пропуснал-нека го гледа!

Иначе снощи гледах "Момчетата се завръщат" с любимеца ми Клайв Оуен-приятен,човешки филм,но пак не е кой знае какво/поне за мен/.

Ани-благодаря,че сподели за Perfect Getaway-отдавна чакам някой тук да го препоръча,сега със сигурност ще го гледам Peace.
Веселинка-и "твоят" Un Prophete ще изгледам,щом даваш такива суперлативи Peace.



# 695
  • Мнения: 7 161
Злокобен остров е качен в Замунда и има субове,качеството е прилично./за който не знае и го чака като мен/
И още веднъж,благодаря ви. Hug

Свалихме го, но се отказахме да го гледаме.
Качеството е под всякаква критика. Naughty
Ще чакаме по-добри времена! Peace

# 696
  • София
  • Мнения: 3 880
Sugar - http://www.imdb.com/title/tt0990413/
привлече ме това, че историята е за бейзбол (любимия ми спорт). обаче се оказа, че не е. филмът е много добър, абсолютно извън клишето, в което обикновено се опитват да вкарват спортните филми. историята всъщност е за имиграцията. за това как имаме едни планове, а понякога животът ни е приготвил друго и как се справяме. мислиш си - простичък филм, какво пък...обаче като свърши те оставя замислен, връща те назад, в онези лични моменти, когато си се отказал от нещо в замяна на друго и си припомняш усещането тогава.
хубав, препоръчвам Peace

# 697
  • Мнения: 1
Тази седмица начело на Бокс офис класацията е "Алиса в страната на чудесата", та исках да питам някой от вас дали го е гледал и какво е мнението ви, защото аз мисля да го посетя?
Миналата седмица гледах "Лудо сърце" голяма боза е въпреки, че спечели две награди Оскар за най-добра мъжка роля и най-добра песен, категорично не го препоръчвам.
А последния филм, който наистина ме впечетли със красиви сцени и ми хареса е "Аватар"
Линк към Бокс офис класацията: Бокс офис класация - " Алиса в страната на чудесата" с …  задържа на върха

# 698
  • Мнения: 4 120
Има отделна тема за "Алиса в Страната на чудесата".

# 699
  • Мнения: 1
Смятай току що изместих темата, че бях публикувал нова и ми дадоха линк към тази. Grinning
Ще търся пак.

# 700
  • София
  • Мнения: 3 880
и аз изгледах "Прешъс", мнението ми съвпада с това на Веселинка. историята е трогателна, но и мен не успя да докосне. странна работа Thinking

# 701
  • Мнения: 4 606
+1 за "Perfect Getaway" - "Перфектното бягство"

# 702
  • Мнения: 2 617
В медийното пространство излезе новината, че Кейт Уинслет и Сам Мендес се развеждат.
На мен ми изглеждаха почти перфектни сред целия останал "Панаир на суетата", но не остана незабелязано внезапното разхубавяване на актрисата (да изключим фотосесията за VF) миналата година.

Едно предложение за документално кино (според мен и добре направено):
Collapse
http://www.imdb.com/title/tt1503769/
Под формата на раздвижено интервю с Майкъл Рупърт, засяга енергийната криза.

# 703
  • Мнения: 4 606
За интересни неща говори Майкъл Рупърт в "Collapse"  Peace

# 704
  • MJF
  • Мнения: 8 638
привет. мислех да се включа в задаващата се тема но въпреки, че с отметки на браузъра успявам да ви следя реших сега да се разпиша. дотук съм прегледала 20-те теми отдавна ви следя. хиляди благодарности защото изгледах много стойностни за мен филми. Ако спазя номенклатурата на IMBD  гледам филми съдържащи Drama.
съвсем скоро изгледах John Rabe и Fish Tank  и двата заслужиха гледането.

John Rabe като филм от тези за втората световна война на далекоизточния фронт ми допълни картината и като истор. факти и чисто човешки "добре" предадена военна реалност. хареса ми играта на актьорите, за мен познати лица.

Fish Tank за мен напълно реален филм и герои. понеже се дискутират актьорите-героите и трите дами и мъжа като изиграване бяха 100% за мен.нито е първия нито е послания игрален филм , в който гледаме почти документално пресъздадена реалността. допада ми именно комбинацията  подчертан реализъм+липса на открити послания. целта е ясна. филма засяга всички аспекти от живота- реален и всеки зрител според духовната си култура е оставен да намери своите изводи. в случая няма нужда от " какво иска да каже автора"

Последна редакция: пн, 15 мар 2010, 21:38 от 6o6ul4o

Общи условия

Активация на акаунт