Аз съм луда и вие сте виновни

  • 6 336
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 663
С публично кърмене пред Общината...  Mr. Green
rotfImaoМоже,може.

# 31
  • Мнения: 1 896
А мен са ме питали "Добре де, като не даваш вода, какво правиш ако ожаднее на улицата?" А аз: "Ами давам му да суче." "А другите хора даваш ли си сметка как те възприемат?"
Не съм се обяснявала много, ама кво па толкова има да ми възприемат? Не знам, харесва ми да кърмя на плажа, по пейките, в заведения и го правя със съзнанието, че просто е необходимо да се видят повече кърмещи майки на публични места, за да могат да ни "възприемат" като нещо естествено.
Казвайте кога да идвам пред Общината.

# 32
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ей, луда сектантка!  Mr. Green
Много сте сладки всичките....
И така ви се радвам!
Аз с малкия така бях навита да кърмя, ама ей на - имало глава да пати...
Животът е несправедлив, аз, дето бях научно и практически готова да кърмя, не можах, заради това, че бебо се роди с отворено небце... а други дето бебоците им жадни сучат, не щат да кърмят... Sad
Понеже стояхме цели 17 дни в родилното, заради храненето със сонда, и аз така давах акъл и показвах на мамите как да държат бебо и как да засуче и тн... Наистина има нужда, акушерките като че ли някак им е омръзнало. Макар че в Майчин дом бяха по-добронамерени към кърменето, после лежахме с малкия в 3 градска и там беше гадно, не даваха стерилно шише за кърма, всеки път се налагаше да се разправям за това шише... На бебо беше предписан Фризовом, заради рефлукс, те му даваха Нан ХА, което е съвсем друго нещо, и като се карах с лекарката, че имам кърма, а те му дават бъркочи, и поне да му даваха Фризовом наистина да не повръща, а то хипоалерегенното мляко съвсем рядко и той веднага го връщаше на фонтан...а лекарката ми казва, че състава им е еднакъв??? ЕЙ такива простотии...
Та, бъдете си луди сектантки, много сте си готини такива...
Според мен това е важна част от женствеността - да си бременна, да кърмиш, да гушкаш сладък бебо... Simple Smile

# 33
  • Мнения: 5 228
Не знам как може да стане, но наистина има огромна потребност от подобна помощ в родилните домове. Аз раждах в Шейново и за целия престой там не  видях дори един път педиатър, някакви момиченца носеха бебетата и на безкрайните ми въпроси отговарях с "ми не знам". Добре че бях във ВИП-а, който пък се намира на етажа на Патологията, и там познавам акушерките - една от акушерките ми помагаше, съветваше... Ако не беше тази жена нямаше да разбера изобщо дошла ли ми е кърмата или не - толкова бях неподготвена въпреки многото четене предварително.
Идеята ми е да продължим по някакъв начин инициативата от Световната седмица на кърменето - имам предвид конкретно лекцията в СВ. София.

# 34
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Момиченцата са най-често студентки акушерки...
Няма кой да показва...
С първото бебе родих петък срещу събота и нямаше никакъв персонал...
Чаках някой да дойде, ама като не дойде, реших, че бебката няма да чака и рекох да се пробвам. Хубаво, гушнах я, ами като я гушна не мога да седна!?
Голям цирк докато успея да приседна леко настрани... Иначе бебка си знаеше всичко и веднага засука като за отличен... и така се справихме...
Но за идването на кърмата - въобще не си го представях така, слезе някак внезапно и ми стана едно трескаво, викам акушерка - тя ми казва - дошла ти е кърмата - и ми показва как да цедя - струята пръсна през цялата стая... а бебка се наяла и не ще повече... Thinking

# 35
  • Мнения: 3 926
И аз забелязах, че в МД са доста добре настроени към кърменето. На мен не ми помагаха, защото разбраха, че мама им е колежка, а тя спа при мен две нощи, та така. Иначе мама ме е кърмила всичко на всичко 3-4 пъти; знае как да сложа бебка на гърда, но добре, че и самата Сияна си беше наясно какво да прави Wink Хем бях изръбала всичко в библиотеката, ама пак си имах рагади. А все си мисля, че и тогава, и сега по един и същи начин я слагам на цица Rolling Eyes
Само се чудя при тоя консерватизъм в болниците как ще се приеме някой без медицинско образование да "дава акъл" newsm78

# 36
  • Варна
  • Мнения: 632
С публично кърмене пред Общината...  Mr. Green
rotfImaoМоже,може.
E хайде де,крайно време е  Heart Eyes
Ама да знаете,че представители на млечната секта има и в нашия квартал в лицето на мен,helenka i oxijenia  Simple Smile И кърмим навсякъде и пред всеки и сме разбили първоначалното негативно онтошение към кърменето на обществено място. Така,че ни пишете и нас за срещата пред Общината.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 154
Казвайте кога да идвам пред Общината.

Бройте ме и мен.  Hug

Момиченцата са най-често студентки акушерки...
Няма кой да показва...

Мога да похваля Окръжна болница - Варна освен прекрасния персонал, стархотното отношение има и консултант по кърмене, който всеки понеделник води лекция за гледането на бебоците (първи дни в къщи).  bouquet

# 38
  • Варна
  • Мнения: 632
.
Мога да похваля Окръжна болница - Варна освен прекрасния персонал, стархотното отношение има и консултант по кърмене, който всеки понеделник води лекция за гледането на бебоците (първи дни в къщи).  bouquet

Браво, има шанс значи  Simple Smile дали защото бях там от понеделник следобед до събота там,така и не срещнах такова отношение,камо ли консултант.Похвално! Simple Smile

# 39
  • Мнения: 4 242
Бравост Асе! Hug
И аз така досаждам на тукашните мами. Току спирам някоя бремелинка и и давам брошурка, записвам и телефона си и с благ гласец я подканям да звъни за всичко по всяко време.
Е, звъняли са ми доста наистина, но не толкова за съвети за кърмене, не им се кърми на жените и отбиват набързичко. По-скоро ми звънкат да им нацъркам кърма я за носле, я за оченце, че и за подсечено дупе дори.
Имам си обаче и няколко успеха с които съм много горда! Така да ми се стопля душата като ги видя да се кърмят... И бебешкия доволен благодарен поглед към мама...
ооойт, простете, изпаднах в транс Mr. Green  Joy Mr. Green
секта, сектааа ooooh!, яко съм затънала Mr. Green

# 40
  • Мнения: 34
С публично кърмене пред Общината...  Mr. Green

ами хайде  Grinning
ние в морската се кърмим честичко, макар че вече започнах да се притеснявам, че понякога вятърът е доста хладен и се чудя къде да ходим на закрито

между другото, да си похваля педиатърката. вече втори месец наддаваме по 1.350 кг и тя казва "продължавайте така само на кърма. нищо друго не давай"

# 41
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Ето моето мнение и някои идеи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=47042.0

# 42
  • Мнения: 131
Виждам, че темата е старичка, но сега се амбицирах да се присъединя към помагащите мами. Лично аз кърмя изключително вече 5 мес. и то благодарение на този форум, за което милиони благодарности на всички в него   bouquet Hug  bouquet И то закърмих около седмица след раждането, поради здр. причини от моя страна...след което всички педиатри към които се обърнах тъпо и упорито настояваха да я дохранвам или направо храня с АМ  #2gunfire
Та разбрах, че раздавате брошури и молбата ми е, ако имате линк към такива да ми дадете, че е доста трудоемко и изисква време да убедиш една мама в смисъла, начина и важността на кърменето. А така ще е доста по-лесно. Живея в Пловдив и около мен е бъкано с жени с подути коремчета, които най-вероятно ще се сблъскат със същите проблеми като мен...
Предварително благодаря  Grinning

# 43
  • Мнения: 3 926
Всъщност... като сте повдигнали темата да доразкажа Wink В момента със същата тази майка сме неразделни Grinning Децата ни растат заедно. Тя ми се обади около месец след описаната случка, поради лека криза на растежа Sunglasses Въпросният юнак на 6 месеца тежеше 10.800 кг. само на кърма Shocked В момента, два месеца преди да навърши 2 годинки е 16 кг. Страхотно момченце е! Отби се постепенно сам на година и 3 месеца.... Усещането да си приятл с някого, на когото си помогнал е незаменимо.
Всъщност аз доста често случвам на хора... благодаря на Господ за това Praynig
с времето обаче станах по-сериозна, по ненатрапчива... усмирих се Grinning

# 44
  • Мнения: 33
Отидох в болницата, когато бях бременна (раждах в Канада) и ми питаха - Ти ще кърмиш ли или АМ? И аз гледам със странен поглед и казвам плахо ами ако имам кърма ще кърмя! И хората ми се подсмихват и пишат нещо в компютъра си. А аз все така смутена си спомням как моите колежки в БГ ми разказваха преживявяния от раждане и кърмене и как не са имали кърма и се чудели какво да правят.........
Сега си спомням с насмешка за моят отговор тогава и сигурно така и смешна съм изглеждала в очите на онази служителка. По късно разбрах, че всяка майка има кърма, стига да се процедира правилно.
Наслушала съм се на трагични истории на мои познати и приятелки в БГ за това как на децата им още от първия ден са набутали шишето с АМ и даже не са ги питали искат ли!!!
Мисля си, че наистина идеята ви за протест на кърмене пред общината е добра идея, защото има толково много невежество по въпроса, че ми се плаче даже. И като се опитвам да обяснявам, ме гледат странно и с недоверие. За кърменето трябва да се говори, да се предизвика общественото мнение, да се дава по телевизиите, да се пише по вестниците. Защото все още много малък процент майки имат достъп до нета.
Иска ми се българското общество да се изравни с положителните тенденции в западните общества. Много ми се иска!
Стискам палци за идеята ви за популяризиране на кърменето в България, защото това е здраве за нашите деца!
Успех на всички кърмещи майки, а и на всички останали също!

Общи условия

Активация на акаунт